Kov 5, 2024
52 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kaip prižiūrėti kale kopūstų

Kaip prižiūrėti kale kopūstų

Written by

Persodinimas:

Pasirinkite vietą, kurioje per dieną bent 6 valandas šviečia saulė. Jei gyvenate karštame klimate, rinkitės vietą, kuri yra iš dalies pavėsyje.

Žemėje iškaskite pakankamai didelę duobę, kad joje visiškai tilptų persodinamo augalo šaknų sistema.

Naujuosius persodintus augalus atgaivinkite į sodinimo duobę įterpdami daug azoto turinčių kopūstų trąšų.

Įdėkite persodintą augalą į duobę ir aplink augalą gerai užpilkite žemėmis arba kompostu.

Aplink naujuosius augalus paklokite mulčio, kad išvengtumėte piktžolių ir palaikytumėte dirvos drėgmę.

Kruopščiai palaistykite kiekvieną persodintą augalą.

Atstumai tarp kopūstų augalų

Atstumai tarp kopūstų labai priklauso nuo jūsų derliaus tikslų. Lapinių kopūstų mikrožalumynai gali būti sėjami arti vienas kito, nes augalai bus skinami netrukus po sudygimo. Jei renkami mažieji kopūstų lapai, sėklas galima sėti 1 col. atstumu viena nuo kitos, o vėliau retinti, kad kas 3-4 col. būtų po vieną augalą. Auginant lapinius kopūstus iki pilnos brandos, augalus ir eilutes reikėtų išdėstyti maždaug 18-24 colių atstumais.

Per kiek laiko kopūstai užauga?

Priklausomai nuo auginamos kopūstų veislės, sėklos turėtų sudygti praėjus 5-10 dienų po pasodinimo. Sudygę kopūstai subręsta per 50-70 dienų.

Kada laistyti kopūstus?

Dauguma kopūstų augalų gerai auga, jei juos palaistoma 1-2 cm vandens per savaitę. Kopūstų auginimo tikslas – laistyti tolygiai ir nuolat, kad būtų palaikoma dirvos drėgmė. Nuolat laistant, kopūstų lapai bus traškūs ir saldūs. Mulčiuokite kopūstų augalų pagrindą, kad sumažintumėte augalų išdžiūvimo riziką.

Kada tręšti kopūstus?

Nors kopūstams nebūtinai reikia gausiai tręšti, kad gerai augtų, kopūstai laimingiausi, kai pasodinti azoto turtingoje derlingoje dirvoje ir nuolat tręšiami visą jų vystymosi laikotarpį. Azoto trąšos padeda augalams užauginti didesnius lapus. Persodindami kopūstus, į persodinimo duobę kartu su organiniu kompostu įberkite azoto turinčių kraujo miltų trąšų. Persodinimo metu laistykite vandenyje atskiestomis organinėmis trąšomis su jūros dumblių ekstraktu, kad sustiprintumėte šaknis ir išvengtumėte persodinimo šoko. Kai pradėsite skinti augalo derlių, skatinkite griežtą ataugimą kas dvi savaites tręšdami kopūstus šaukšteliu kraujo miltų.

Kaip auginti lapinius kopūstus lauke

Dauguma kopūstų veislių labai gerai auga tiesiogiai sėjami ir pradėti auginti iš sėklų lauke. Lauke auginami kopūstai yra ištvermingi, nereikalaujantys daug priežiūros, atsparūs kenkėjams ir ligoms. Lapinius kopūstus lauke galima auginti ištisus metus 7-9 zonose ir švelnaus klimato vietovėse, kuriose nebūna didelių šalčių ir didelio karščio. Kito klimato zonose kopūstus teks auginti kaip vienmečius ankstyvą pavasarį arba vasaros pabaigoje.

Patarimai, kaip auginti lapinius kopūstus lauke:

Pavasarinių kopūstų derlius:

Vėlyvo pavasario ir ankstyvos vasaros kopūstų derliui gauti, sėkite kopūstų sėklas į žemę, kai tik dirva bus tinkama dirvai ir ne žemesnė kaip 7 laipsnių temperatūros (arba likus bent 2 savaitėms iki paskutinių pavasario šalnų). Sėklas sodinkite saulėtoje vietoje. Jūsų kopūstai augs ir duos skanų derlių tol, kol bus nuolat karšta. Kai per karšta, kopūstų augalai suveši (nukreipia energiją sėkloms auginti) ir įgauna karstelėjusį skonį.

Rudeninis kopūstų derlius:

Sėjant kopūstus rudens derliui, sėklas sėkite vasaros pabaigoje (arba likus ne mažiau kaip 14 savaičių iki pirmųjų rudens šalnų). Sėklas sodinkite saulėtoje arba iš dalies pavėsingoje vietoje. Kopūstų derlių nuimkite, kol augalai nenukentėjo nuo stiprių šalnų.

Į dirvožemį įberkite maistinių medžiagų:

Tręškite dirvožemį trąšomis, pavyzdžiui, brandintu kompostu, kraujo miltų trąšomis arba jūros dumblių ekstraktu.

Palaikykite švarią aplinką:

Išlaikykite švarią aplinką aplink kopūstus, kad augalai būtų sveiki ir būtų lengviau nuskinti lapus. Kenkėjus ir ligas atbaidykite pašalindami visus nesveikus augalo lapus ir visus nukritusius lapus aplink augalą. Mulčias neleidžia dirvožemiui patekti ant apatinių kopūstų lapų, o tai padeda išvengti užteršimo ir užtikrina švaresnį derlių.

Prailginkite auginimo sezoną:

Pailginkite kopūstų auginimo sezoną ir apsisaugokite nuo kenkėjų, naudodami plaukiojančias eilutes, tunelius su lankeliais, šaldomuosius rėmus arba šiltnamį. Lauke auginami kopūstai ir toliau duos gerą derlių, kol juos užklups dideli karščiai arba stiprios šalnos. Plūduriuojantys eilių uždangalai ir šiltnamiai gali padėti apsisaugoti nuo šalnų daromos žalos ir leisti kopūstų derlių nuimti ir žiemos mėnesiais.

Naudingi produktai, skirti kopūstams auginti lauke

Kopūstų trąšos: Azoto turtingos kraujo miltų trąšos, skatinančios lapinių žalumynų augimą.

Jūros dumblių ekstrakto trąšos: Vandenyje tirpios trąšos, kurios skatina augalų augimą, apsaugo nuo persodinimo šoko ir stiprina šaknis.

Eilių dangos: Apsauga nuo dviejų didžiausių grėsmių kopūstams – kenkėjų ir stiprių šalnų iki -2°.

Šaltasis rėmas: Šaldymo sistema: mini šiltnamis. Prailgina kopūstų auginimo sezoną. Apsaugo kopūstus nuo šalnų ir blogų oro sąlygų.

Šiltnamis: Šiltnamis: sukuria mikroklimatą, leidžiantį kopūstus auginti ištisus metus. Apsaugo kopūstus nuo šalnų ir blogų oro sąlygų.

Kopūstų auginimas patalpoje

Ar žinojote, kad kopūstus galima sėkmingai auginti patalpose? Lapiniai kopūstai yra labai atsparūs šalčiui ir gali augti iš dalies užtamsintose patalpose, todėl jie puikiai tinka auginti patalpose. Pasirinkę tinkamas sąlygas, kopūstais galėsite mėgautis ištisus metus patogiai įsitaisę savo namuose. Toliau pateikiame keletą patarimų, kaip auginti kopūstus patalpose, tačiau būtinai perskaitykite kitą skyrių apie kopūstų auginimą vazonuose, kad susidarytumėte išsamų vaizdą.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.