Kov 10, 2024
22 Views
Komentavimas išjungtas įraše Bulvių augalų priežiūra ir puoselėjimas

Bulvių augalų priežiūra ir puoselėjimas

Written by

Pasiruošimas sodinimui

Dabar, kai jau gerai suprantate pagrindinius dalykus, metas pasiruošti sodinimui. Pirmiausia norėsite pasirinkti tinkamą bulvių sodinimo laiką. Idealus laikas pradėti sodinti bulves, kai dirvos temperatūra pasiekia maždaug 7-10 °C. Paprastai tai įvyksta likus kelioms savaitėms iki paskutinių šalnų jūsų vietovėje.

Prieš sodinimą svarbu tinkamai paruošti dirvą. Pradėkite nuo to, kad iš sodinimo vietos pašalinsite piktžoles ir šiukšles. Tada sodo šakėmis arba kultivatoriumi išpurenkite dirvą bent 20-25 cm gylyje. Taip sukursite purią ir purią dirvą, kuri puikiai tinka bulvių šaknims augti.

Kai dirva paruošta, metas bulves nupjauti ir nukasinėti. Bulvių pjaustymas mažesniais gabalėliais padeda iš vienos bulvės išauginti kelis augalus. Kiekviename bulvės gabalėlyje turi būti bent po vieną “akį” arba pumpurą. Nupjautas bulves kelioms dienoms padėkite į vėsią ir sausą vietą, kad nupjautieji paviršiai apsitrauktų. Šis procesas vadinamas lupimu ir padeda išvengti puvinio, kai bulvės bus pasodintos.

Sodinimo procesas

Kai dirva paruošta ir bulvės nukastos, laikas pradėti sodinti. Yra du pagrindiniai bulvių sodinimo būdai: į žemę ir į konteinerius.

Jei nusprendėte sodinti į žemę, iškaskite 10-15 cm gylio tranšėjas, išdėstytas 60-90 cm atstumu viena nuo kitos. Į tranšėjas dėkite bulves su kauliukais pjautine puse žemyn, maždaug 30 cm atstumu viena nuo kitos. Bulves užberkite žemėmis ir kruopščiai palaistykite.

Turintiems nedaug vietos arba prastas dirvos sąlygas, bulves galima sodinti į konteinerius. Pasirinkite didelį indą su drenažo skylutėmis ir užpildykite jį puriu ir gerai drenuojančiu vazonų mišiniu. Bulves su kauliukais sodinkite maždaug 10 cm gylyje, po 2-3 bulves viename inde. Pastatykite indą saulėtoje vietoje ir reguliariai laistykite, kad dirva būtų drėgna.

Nepriklausomai nuo pasirinkto sodinimo būdo, svarbu reguliariai laistyti bulves ir aprūpinti jas maistinėmis medžiagomis. Palaikykite nuolatinę dirvos drėgmę, bet nepermirkusią, nes dėl per didelės drėgmės bulvės gali pradėti pūti. Kas kelias savaites bulves tręškite subalansuotomis trąšomis, kad jos gautų sveikam augimui reikalingų maistinių medžiagų.

Bulvių augalų priežiūra ir puoselėjimas

Augant bulvių augalams, svarbu juos tinkamai prižiūrėti ir tvarkyti, kad derlius būtų sėkmingas. Vienas iš svarbiausių priežiūros aspektų yra kenkėjų ir ligų, galinčių pakenkti jūsų augalams, kontrolė.

Bulvės yra jautrios įvairiems kenkėjams, įskaitant bulvinius vabalus, amarus ir vielinius kirmėlius. Reguliariai apžiūrėkite augalus, ar nėra užkrėtimo požymių, ir, jei reikia, imkitės tinkamų veiksmų, naudodami organines arba chemines priemones. Geros sodo higienos palaikymas, pavyzdžiui, nukritusių lapų ir šiukšlių šalinimas, taip pat gali padėti sumažinti kenkėjų skaičių.

Be kovos su kenkėjais, dar viena svarbi bulvių priežiūros praktika yra jų kasimas. Augant bulvėms, aplink jų pagrindą supilamas dirvožemis. Tai padeda apsaugoti besiformuojančius gumbus nuo saulės spindulių poveikio, dėl kurio jie gali tapti žali ir nevalgomi. Be to, bulvių kaupimas skatina augti daugiau gumbų ir pagerina bendrą augalų stabilumą.

Kitas svarbus bulvių augalų priežiūros aspektas – laistymas. Bulvėms reikia nuolatinės drėgmės visą vegetacijos sezoną, todėl svarbu reguliariai laistyti. Stenkitės, kad per savaitę bulves būtų galima palaistyti maždaug 2,5-5 cm vandens – lietaus arba drėkinimo būdu. Būtinai laistykite augalų pagrindą, kad nesudrėkintumėte lapų, nes tai gali paskatinti grybelinių ligų vystymąsi.

Reguliaraus laistymo svarba

Apibendrinant galima pasakyti, kad bulvių sodinimas gali būti naudinga ir džiuginanti sodininkavimo patirtis. Supratę bulvių sodinimo pagrindus, paruošę dirvą ir prižiūrėdami augalus, galėsite džiaugtis sėkmingu bulvių derliumi. Nepamirškite pasirinkti tinkamų bulvių veislių, pasirūpinti idealiomis dirvos sąlygomis ir atsižvelgti į savo vietovės klimatą. Nesvarbu, ar pasirinksite sodinti į žemę, ar į konteinerius, pasirūpinkite reguliariu laistymu ir priežiūra, kad bulvės augtų sveikos. Tad kodėl gi nepabandžius patiems auginti bulvių ir ant pietų stalo nesimėgauti gardžiu namuose užaugintų gumbų skoniu?

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.