Kov 5, 2024
29 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kuokštinis chlorofitas ligos, kenkėjai, problemų sprendimas

Kuokštinis chlorofitas ligos, kenkėjai, problemų sprendimas

Written by

Kuokštinis chlorofitas Ligos, kenkėjai, ir problemų sprendimas

Net ir geriausiai prižiūrimos Kuokštinis chlorofitas per savo gyvenimą gali susidurti su kokiomis nors ligomis ar kenkėjais. Laimei, Kuokštinis chlorofitas yra atsparūs augalai ir, palyginti su jautresniais kambariniais augalais, kenčia nuo labai nedaug negalavimų. Kuokštinis chlorofitas augalui išlaikyti sveikam tereikia šiek tiek įprastos priežiūros ir tam tikrų prevencinių priemonių. Tiesą sakant, galite išlaikyti savo Kuokštinis chlorofitas tokį sveiką, kad jis gali gyventi ilgiau už jus! Apžvelkime dažniausiai pasitaikančias grėsmes jūsų Kuokštinis chlorofitas sveikatai ir pasinerkime į tai, ar Kuokštinis chlorofitas kelia grėsmę jūsų ar jūsų augintinių sveikatai.

Kuokštinis chlorofitas rudi lapai

Bene dažniausias Kuokštinis chlorofitas kamuojantis negalavimas yra rudos viršūnėlės ir ruduojantys lapai. Yra trys dalykai, galintys sukelti rudenėjimą: tiesioginiai saulės spinduliai, maža drėgmė ir druskų bei kitų mineralų kaupimasis augale. Nors druskų susikaupimas augale nėra mirtinas, tiesioginiai saulės spinduliai ir nuolatinė maža drėgmė gali pražudyti augalus, todėl svarbu teisingai nustatyti Kuokštinis chlorofitas ruduojančių lapų šaltinį, kad augalas nežūtų. Štai kaip nustatyti problemas:

Rudi lapai dėl susikaupusių cheminių medžiagų:

Kuokštinis chlorofitas jautrus mineralinių medžiagų kaupimuisi dirvožemyje ir šaknų sistemoje. Dėl šių sankaupų augalo viršūnėlės tampa rudos, nes augalo lapuose kaupiasi druskos. Yra žinoma, kad druskų kaupimąsi skatina fluoras ir chloras, ypač iš vandentiekio vandens ir kai kurių trąšų. Štai kaip sužinoti, ar jūsų kuokštinio chlorofito rudus lapus lėmė cheminių medžiagų sankaupos:

augalo lapų galai ir kraštai rudi, bet kitaip jie atrodo sveiki.

Augalas laistomas vandentiekio vandeniu, kuriame yra fluoro arba chloro.

Ant augalo paviršiaus gali susidaryti balta druskos pluta.

Augalas buvo gausiai tręšiamas cheminėmis trąšomis.

Sprendimas: Nustokite augalus laistyti vandentiekio vandeniu. Vietoj to kruopščiai laistykite lietaus, distiliuotu arba filtruotu vandeniu, kad iš dirvožemio pasišalintų druskos. Toliau kiekvieną savaitę laistykite švariu filtruotu vandeniu. Nuvalykite druskas, kurios gali susidaryti ant augalų lapų. Nupjaukite rudas viršūnėles ir stebėkite, ar jos neatsinaujina.

Rudi lapai dėl mažos drėgmės:

Kuokštinio chlorofito lapams reikia drėgnos aplinkos, kad jie išliktų ryškūs, vešlūs ir stiprūs. Mažos drėgmės ir sausoje aplinkoje Kuokštinis chlorofitas lapai pradeda vysti ir ruduoti. Štai kaip sužinoti, ar jūsų Kuokštinis chlorofitas rudus lapus sukėlė maža drėgmė:

augalo lapai išblukę ir rudi (ne tik jų galiukai)

Augalas atrodo šiek tiek gležnas

Augalas yra šalia krosnies, kondicionieriaus ar skersvėjo.

Kambario drėgmė mažesnė nei 20 %.

Sprendimas: Šalia augalo pastatykite difuzorių arba drėkintuvą, kad padidintumėte drėgmės lygį artimiausioje augalo aplinkoje. Taip pat galite perkelti augalą į drėgnesnę vietą, pavyzdžiui, vonios kambarį. Arba reguliariai purkškite augalus purkštuvu, pripildytu vandens. Kaip dažnai reikės dulksną ar drėkintuvą naudoti, priklausys nuo konkretaus drėgmės lygio (naudokite juos dažniau, jei drėgmė yra vienženklė, arba rečiau, jei drėgmė artima sveikam Kuokštinio chlorofito 25-50 % intervalui).

Rudi lapai dėl tiesioginių saulės spindulių:

Nors Kuokštinis chlorofitas mėgsta šiltą ir drėgną atogrąžų aplinką, augalas nepakenčia tiesioginių saulės spindulių ir aukštesnės nei 25 temperatūros. Kai Kuokštinis chlorofitas lapai per ilgai liečiasi su tiesioginiais saulės spinduliais arba aukšta temperatūra, jie pradeda ruduoti ir džiūti. Štai kaip sužinoti, ar jūsų Kuokštinis chlorofitas rudus lapus sukėlė per didelis karštis ir saulė:

Augalas kasdien gauna daugiau nei kelias valandas tiesioginių saulės spindulių.

Augalas kelias dienas buvo veikiamas aukštos temperatūros (aukštesnės nei 25).

Augalo lapai ruduoja ištisai (ne tik viršūnėlės).

Sprendimas: Pakeiskite augalo buvimo vietą į tokią, į kurią patenka mažai arba visai nepatenka tiesioginiai saulės spinduliai. Jei tai neįmanoma, stenkitės suteikti augalui pavėsį, uždengdami langus ir pan. Taip pat galite kasdien kaitalioti Kuokštinio chlorofito augalą, kad mažiau laiko kuri nors viena pusė gautų tiesioginių saulės spindulių. Norėdami pagerinti augalo estetinį vaizdą, nugnybkite saulės pažeistas lapų dalis.

Kuokštinis chlorofitas Kenkėjai

Nors jūsų Kuokštinis chlorofitas gyvena kambaryje, vis tiek jį gali apnikti lauko kenkėjai. Amarai, baltasparniai, voratinklinės erkės, žvynelinė ir miltligės – tai įprasti kenkėjai, kurie gali patekti į jūsų Kuokštinis chlorofitas. Laimei, su kambarinių augalų kenkėjų antplūdžiu galima lengvai susidoroti laikantis geros higienos ir naudojant keletą kasdienių namuose esančių daiktų.

Amarai

Maži vabzdžiai siurbia maisto medžiagas iš augalų.

Nuvalykite vabalus popieriniu rankšluosčiu, sudrėkintu alkoholiu arba neemo aliejumi. Periodiškai valykite augalą profilaktiškai.

Baltosios muselės

Maži vabzdžiai siurbia augalų maistingąsias medžiagas.

Nuvalykite vabalus popieriniu rankšluosčiu, suvilgytu spiritu arba neemo aliejumi. Periodiškai valykite augalą, kad išvengtumėte ligų.

Mėšlavabaliai

Maži vabzdžiai siurbia augalų maistingąsias medžiagas ir palieka baltų likučių.

Nuvalykite vabalus popieriniu rankšluosčiu, sudrėkintu alkoholiu arba neemo aliejumi. Periodiškai valykite augalą, kad išvengtumėte vabzdžių.

Žvynelinė

Maži vabzdžiai, kurie ant augalų pasirodo kaip rudi iškilimai. Sukelia lapų pageltimą, nes iš lapų pašalina maisto medžiagas.

Nuvalykite vabalus popieriniu rankšluosčiu, sudrėkintu alkoholiu arba neemo aliejumi. Periodiškai valykite augalą, kad išvengtumėte pažeidimų.

Kuokštinio chlorofito švaros palaikymas

Ar reguliariai valote savo Kuokštinis chlorofitas? Ar žinojote, kad įprastas Kuokštinio chlorofito lapų valymas yra geriausias būdas išvengti kenkėjų ir ligų? Vienas iš kambarinių augalų privalumų, palyginti su lauko augalais, yra tas, kad galite tiesiog nuvalyti visus kenkėjų antplūdžius ir nešvarumus. Paimkite skudurėlį ir sudrėkinkite jį alkoholiu arba šiltu muiluotu vandeniu (arba atskiestu neemo aliejumi, jei turite problemų su kenkėjais). Tada tiesiog nušluostykite kiekvieno Kuokštinio chlorofito lapo priekinę ir galinę dalį. Nuvalykite visus nukritusius negyvus lapus ar šiukšles, kurios gali būti aplink augalo pagrindą ar vazone. Tai darykite bent kartą per sezoną (arba dažniau, jei jūsų augalas lengvai kaupia dulkes ar kenkėjus) kiekvienam augalui.

Article Categories:
Gėles

Comments are closed.