Kov 8, 2024
48 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kuokštinis chlorofitas yra vienas paprasčiausių kambarinių augalų

Kuokštinis chlorofitas yra vienas paprasčiausių kambarinių augalų

Written by

Norite daugiau Kuokštinis chlorofitas? Tu patekote į tinkamą vietą! Jūsų turimas Kuokštinis chlorofitas gali būti lengvai padaugintas į daugybę papildomų Kuokštinis chlorofitas. Šie populiarūs kambariniai augalai užsitarnavo “sunkiai žudomų” augalų reputaciją, todėl juos be proto lengva dauginti (to tikrai nesugadinsite). Šiems augalams dalyti taip pat nereikia turėti žalio nykščio, specialios įrangos ar ypatingų žinių. Tiesą sakant, vos kelios minutės darbo ir vos iš vieno pradinio motininio augalo galite pripildyti savo namus dešimtimis naujų Kuokštinio chlorofito augalų. Ar esate pasirengę pradėti dauginti? Šiame vadove išdėstysime Kuokštinis chlorofitas dauginimo pagrindus ir visa kita, ką reikia žinoti norint pradėti.

Kuokštinis chlorofitas yra vienas paprasčiausių kambarinių augalų, kuriuos galima dauginti. Tiesą sakant, šie augalai tiesiog užaugina jums naujus mažus augalus, kuriuos galima lengvai pasodinti į vazonus. Nors Kuokštinio chlorofito mažylių dauginimas yra populiariausias būdas, iš tikrųjų yra trys skirtingi Kuokštinio chlorofito dauginimo būdai: įsišaknijimas voratinkliais, motininio šakniastiebio padalijimas ir Kuokštinio chlorofito auginimas iš sėklų. Panagrinėkime kiekvieną metodą išsamiau:

Kuokštinis chlorofitas dauginimas:

Kuokštinis chlorofitas išaugina mažus kabančius Kuokštinis chlorofitas “kūdikius”, kurie vadinami įvairiais vardais, pavyzdžiui, Kuokštinis chlorofitas kūdikiai, šuniukai, spideretės ir sodinukai. Šiuos mažylius Kuokštinis chlorofitas galima įsišaknyti ir dauginti nuosavame vazonėlyje.

Kuokštinis chlorofitas dauginimas iš šakniagumbių:

Kuokštinio chlorofito šakniagumbį galima padalyti į dvi dalis ir sukurti du atskirus Kuokštinio chlorofito augalus.

Naujų Kuokštinis chlorofitas auginimas iš sėklų:

Kuokštinio chlorofito žiedus apvaisinus, iš jų išauga vaisius, kuriame yra Kuokštinio chlorofito sėklų. Šias sėklas galima rinkti ir sėti taip pat, kaip ir kitas sodo sėklas.

Kuokštinis chlorofitas dauginimas

Ar žinojote, kad jūsų Kuokštinis chlorofitas gali turėti vaikų? Keičiantis metų laikams, ilgėjant dienoms ir Kuokštinis chlorofitas pavasarį pradėjus augti, jūsų Kuokštinis chlorofitas gali pradėti auginti ilgus stiebus. Šie stiebai (dar vadinami voratinkliais, sodinukais, atžalomis, Kuokštinio chlorofito vaikais ir mažyliais) kabo žemyn nuo motininio augalo ir galiausiai iš jų išaugs Kuokštinio chlorofito lapai ir žiedai. Šiuos mažylius galima palikti kaboti ant augalo ir sukurti akinančią kabančią ekspoziciją, nupjauti, kad jie atrodytų labiau prižiūrėti, arba pašalinti ir padauginti į visiškai naujus augalus.

Dauginti Kuokštinis chlorofitas kūdikius lengva, nes šie kūdikiai gimė gyventi patys – tiesiogine to žodžio prasme. Jūsų Kuokštinis chlorofitas kūdikiai netrukus išleis mažyčius šaknų pumpurus, kurie leis augalui gyventi savarankiškai (su motininiu augalu arba be jo). Viskas, ką jums reikia padaryti, tai pasirūpinti naujais gražiais namais savo Kuokštinis chlorofitas kūdikiui, o visa kita iš esmės susitvarko savaime.

Voratinklis,augalas,dauginimas,įsišaknijęs,ir,paruoštas,sodinti

Kaip įsišaknyti Kuokštinis chlorofitas mažylius

Kuokštinis chlorofitas baby galima lengvai įsišaknyti ir pasodinti į naują vazoną, kai jie yra jauni. Yra trys skirtingi voratinklių įsišaknijimo būdai: vandenyje, pritvirtinti prie motinos, nepritvirtinti prie motinos.

Pritvirtintų prie motinos kūdikių dauginimas:

Kuokštinis chlorofitas kūdikiai prie motininio augalo prisitvirtina stiebeliu, kuris kabo nuo stolono. Šiuos mažylius galima lengvai persodinti į naują vazoną, kol jie dar yra prisitvirtinę prie motininio augalo. Tinkamai įsišaknijus mažylio augalo šaknims, stiebą, kuriuo mažylis pritvirtintas prie motinos, galima nupjauti. Šio metodo privalumas yra tas, kad motininis augalas gali toliau maitinti augalėlį, kol jis išvystys savo šaknų sistemą ir taps pakankamai stiprus, kad išgyventų savarankiškai.

1 veiksmas: mažąjį sodinuką padėkite ant nedidelio vazonėlio, pripildyto vazonėlių mišinio arba sėklų pradžiamojo mišinio. Lengvai užberkite sodinuko dugną (ten, kur bus šaknys) pasirinktu dirvožemiu arba pradiniu mišiniu. Dirvožemis turi būti drėgnas.

2 veiksmas: kai Kuokštinis chlorofitas mažylis išleis šaknis, galite nutraukti motininio augalo ir mažylio ryšį.

Nepritvirtintų prie motinos kūdikių dauginimas:

Jei Kuokštinis chlorofitas yra kabantis arba sunkiai pasiekiamas, prieš sodinant į vazoną gali būti lengviau dauginti sodinukus, nutraukiant kūdikio ir motininio augalo jungtį.

1 veiksmas: prieš sodinuką sodindami į nedidelį vazonėlį su žemėmis, paprasčiausiai nupjaukite jungiamąjį stiebelį.

2 veiksmas: Maždaug po savaitės pradėsite matyti, kaip iš plantleto apačios išauga maži pumpurai (šaknys). Laikykite šias šaknis sudrėkintas ir lengvai apipurkštas žemėmis.

Kūdikių dauginimas vandenyje:

Kai kurie žmonės nori padėti Kuokštinis chlorofitas mažyliams išleisti šaknis prieš sodindami juos į vazoną. Manoma, kad prieš tai įsišaknijusios mažylės padės joms geriau augti pasodintoms į dirvą. Vienas iš greičiausių būdų paskatinti Kuokštinis chlorofitas mažylius leisti šaknis – įdėti mažylį į puodelį su vandeniu.

1 veiksmas: pripildykite trumpą stiklinę filtruoto arba distiliuoto vandens.

2 veiksmas: Pašalinkite Kuokštinis chlorofitas mažylį nuo motininio augalo, nupjaudami jungiamąjį stoloną toje vietoje, kur jis jungiasi su mažyliu.

3 veiksmas: Įdėkite Kuokštinis chlorofitas mažylį į stiklinę su vandeniu taip, kad tik šaknies galas liestųsi su vandeniu, o ne lapai. Kai vanduo pradeda atrodyti nešvarus, jį pakeiskite, kad jis būtų šviežias ir skaidrus.

4 veiksmas: Kai iš Kuokštinis chlorofitas baby pradės kilti šaknys, metas išimti augalą iš vandens ir suteikti jam naujus namus vazonėlyje su žemėmis.

Kuokštinis chlorofitas dauginimas dalijant šaknų kamuoliukus

Per didelius subrendusius Kuokštinis chlorofitas augalus galima padalyti į du ar daugiau augalų, padalijant šaknų gniužulą. Dalijant Kuokštinis chlorofitas šaknų gniužulą nereikia per daug nerimauti, nes jų šaknys intensyviai atauga. Tiesą sakant, kad Kuokštinis chlorofitas išliktų sveikas, kas kelerius metus gali tekti dalyti Kuokštinis chlorofitas šaknų kamuolius atliekant įprastinę priežiūrą. Pateikiame trumpą instrukciją, kaip žingsnis po žingsnio padauginti Kuokštinis chlorofitas iš šaknų:

1 žingsnis: Paruoškite šaknų guolį

Išimkite Kuokštinis chlorofitas iš vazonėlio ir nuvalykite purvą nuo šaknų kamuolio išorės. Tai galite padaryti ranka arba švelniai nuplaudami šaknų kamuolio išorę po kriaukle.

2 veiksmas: atpažinkite ir nupjaukite

Apžiūrėkite Kuokštinis chlorofitas šaknų gniužulą ir pabandykite nustatyti šaknų gniužulus, iš kurių išauga ūgliai. (Žr. paveikslėlį. Pastebėjote, kad Kuokštinis chlorofitas lapai išeina iš šaknų kaip du atskiri augalai?) Ranka (arba aštriu sodo peiliu) atsargiai atskirkite šaknų gniužulus, kad susidarytų atskiri augalai su atskiromis šaknų sistemomis.

3 veiksmas: sodinkite ir maitinkite

Pasodinkite naujus Kuokštinis chlorofitas į savo vazonėlius su gerai drenuojamu dirvožemiu. Gerai palaistykite ir įberkite praskiestų jūros dumblių trąšų, kad sustiprintumėte šaknis ir išvengtumėte persodinimo šoko. Kelias dienas augalą laikykite mažai apšviestoje patalpoje, kol šaknys prisitaikys, ir tik po to perkelkite į vietą, kurioje yra ryški, netiesioginė saulės šviesa.

Article Categories:
Gėles

Comments are closed.