Kov 11, 2024
34 Views
Komentavimas išjungtas įraše Prieš sodinant avietes labai svarbu tinkamai paruošti dirvą

Prieš sodinant avietes labai svarbu tinkamai paruošti dirvą

Written by

Dirvos paruošimo būdai

Prieš sodinant avietes labai svarbu tinkamai paruošti dirvą. Pradėkite nuo to, kad iš sodinimo vietos pašalinkite piktžoles ir žolę. Piktžoles galite iškasti sodo kastuvu ar grėbliu arba jas išnaikinti naudodami piktžolių naikintuvą.

Kasdami piktžoles, akimirką pamąstykite apie piktžolių ravėjimo svarbą sodininkystėje. Piktžolių ravėjimas ne tik padeda sukurti švarų ir estetišką sodą, bet ir apsaugo nuo konkurencijos dėl maistinių medžiagų ir vandens. Šalindami piktžoles suteiksite aviečių augalams geriausią galimybę klestėti ir užauginti gausų derlių.

Kai plote neliks piktžolių, dirvą išpurenkite maždaug 12 cm gylyje. Šis veiksmas yra labai svarbus, nes taip aviečių šaknys lengvai prasiskverbia į dirvą ir gauna augimui reikalingų maistinių medžiagų. Įsivaizduokite, kad po jūsų rankomis slypi turtinga ir puri dirva, pasiruošusi maitinti augalus ir padėti jiems nuo mažų sėklų iki vaisingų kankorėžių.

Dabar metas praturtinti dirvą ir sukurti derlingą aplinką aviečių augalams. Dirvos derlingumui ir drenažui pagerinti pridėkite organinių medžiagų, pavyzdžiui, komposto ar gerai perpuvusio mėšlo. Organinės medžiagos ne tik aprūpina augalus svarbiausiomis maistinėmis medžiagomis, bet ir pagerina dirvožemio gebėjimą sulaikyti drėgmę, todėl jūsų avietės išliks drėkinamos sausros metu.

Galiausiai pakalbėkime apie dirvožemio pH. Taip pat pravartu patikrinti dirvožemio pH ir, jei reikia, jį pakoreguoti. Aviečių augalai mėgsta šiek tiek rūgščią dirvą, kurios pH svyruoja nuo 5,5 iki 6,5. Jei jūsų dirvožemio pH neatitinka šio intervalo, galite pridėti kalkių, kad jis taptų šarmingesnis, arba sieros, kad jis taptų rūgštesnis. Dirvos pH subalansavimas – tai tarsi tobulos harmonijos sukūrimas aviečių augalams, leidžiantis jiems klestėti ir išnaudoti visą savo potencialą.

Taigi, pradėdami ruošti sodą avietėms, atminkite, kad kiekvienas jūsų žingsnis yra žingsnis į gyvybingos ir derlingos oazės sukūrimą. Didžiuokitės savo pasirengimu, nes tai yra pagrindas, ant kurio jūsų avietės suklestės ir apdovanos jus gausiu derliumi bei laimėjimo jausmu.

Aviečių krūmų sodinimas

Dabar, kai sodas jau paruoštas, metas sodinti aviečių krūmus. Tinkamas sodinimas yra labai svarbus, kad augalai įleistų stiprias šaknis ir išaugtų sveiki, produktyvūs krūmai.

Kada ir kaip sodinti

Aviečių krūmus geriausia sodinti anksti pavasarį, praėjus šalnų pavojui. Taip augalai turės pakankamai laiko įsitvirtinti prieš karštus vasaros mėnesius.

Pirmiausia iškaskite pakankamai plačią ir gilią duobę, kad joje tilptų aviečių augalo šaknys. Švelniai išskleiskite šaknis ir įkaskite augalą į duobę, įsitikinę, kad jis yra tokiame pačiame gylyje kaip ir darželio konteineryje.

Užpilkite duobutę žemėmis, švelniai jas sutankindami aplink augalą. Kruopščiai palaistykite, kad dirva susigulėtų ir neliktų oro kišenių.

Tinkamas atstumas tarp aviečių augalų

Aviečių augalams reikia pakankamai vietos augti ir skleistis. Tinkamas atstumas labai svarbus, kad augalai nebūtų perpildyti, o oro srautas būtų geras ir sumažėtų ligų rizika.

Aviečių augalus eilėje išdėstykite maždaug 2-3 pėdų atstumu vienas nuo kito, o jei sodinate kelias eiles, tarp eilių turi būti 6-8 pėdų atstumas. Taip augalai turės pakankamai vietos augti ir bus lengva nuimti derlių.

Nepamirškite pasirūpinti atramomis, pavyzdžiui, grotelėmis arba atramine sistema, prie kurių galėtų augti aviečių kankorėžiai. Tai padės išlaikyti augalus vertikalioje padėtyje ir palengvins uogų skynimą.

Aviečių augalų priežiūra

Kai aviečių augalai jau yra žemėje, būtina juos tinkamai prižiūrėti, kad jie sveikai augtų ir gausiai derėtų. Panagrinėkime keletą svarbiausių aviečių krūmų priežiūros užduočių.

Aviečių laistymas ir šėrimas

Aviečių krūmus reikia reguliariai laistyti, ypač sausringais laikotarpiais. Stenkitės, kad dirvožemis būtų tolygiai drėgnas, bet ne permirkęs. Venkite laistyti iš viršaus, nes tai gali sukelti ligas. Vietoj to naudokite laistymo žarną arba lašelinę laistymo sistemą, kad palaistytumėte augalų pagrindą.

Avietes reikia ne tik laistyti, bet ir reguliariai maitinti. Anksti pavasarį ir vėl pavasario pabaigoje arba vasaros pradžioje tręškite subalansuotomis trąšomis, pvz. Taip gausite sveikam augimui ir vaisių derliui būtinų maistinių medžiagų.

Genėjimas ir aviečių krūmų formavimas

Genėjimas yra labai svarbus aviečių augalų sveikatai ir produktyvumui palaikyti. Genėjimas padeda pašalinti senus, ligotus ar perpildytus kankorėžius ir skatina naują augimą.

Pradėkite genėti aviečių krūmus žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, kol augalai dar miega. Pašalinkite visas nudžiūvusias ar pažeistas kankorėžius, taip pat verpstiškas ar silpnas kankorėžes. Palikite stipriausius ir sveikiausius kankorėžius, paprastai 4-6 kankorėžius vienam augalui.

Augimo sezono metu stebėkite naujus kankorėžius ir pritvirtinkite juos prie atraminės sistemos. Tai padės išlaikyti augalų tvarką ir palengvins derliaus nuėmimą. Kad nepažeistumėte kankorėžių, būtinai juos laisvai suriškite virvele arba sodo spaustukais.

Laikydamiesi šių priežiūros nurodymų, aviečių augalai klestės ir kasmet džiugins gausiu derliumi.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.