Sau 7, 2023
71 Views
Komentavimas išjungtas įraše Žiemė (Vinca) – daugiametis augalas

Žiemė (Vinca) – daugiametis augalas

Written by

Nors daugelyje regionų jis dažniausiai auginamas kaip vienmetis, Žiemė (Vinca) iš tikrųjų yra tropinis daugiametis augalas. Sodininkai stengėsi išauginti naujas šio augalo veisles, kurios turi ryškesnius žiedus ir kurias lengviau pradėti nuo sėklos. Atsižvelgiant į tai, kad ji jau patikimai atspari sausrai ir kenkėjams, Žiemė (Vinca) tikrai verta dėmesio.

Žiemė lapai yra tamsiai žali ir odiški, o žiedai nuo rožinės iki alyvinės spalvos. Jie greitai auga, pasiekia 15–45 cm aukštį. Žiemė yra nuodinga šunims, katėms ir žmonėms.

Žiemė geriausiai auga saulėje, bet gali toleruoti ir dalinį pavėsį. Tačiau jei pavėsis per didelis, augalams gali būti ankšta.

Žiemė mėgsta augti gerai drenuojančiame dirvožemyje. Norėdami pagerinti drenažą tankiame dirvožemyje, įpilkite komposto arba smėlio. Žiemė taip pat galima auginti pakeltose lysvėse ar konteineriuose žiemos mėnesiais, naudojant gerai nusausinantį vazonų mišinį.

Viena dažniausių žmonių daromų klaidų augindami žiemkenčius – per dažnas jų laistymas. Geriausias būdas laistyti šį augalą yra palaukti, kol viršutinis dirvožemio colis išdžius, ir tada laistyti saikingai. Jei jūsų sode nuolat lyja krituliai, žiemą žiemkenčių laistyti visai nereikia, nes ji gerai auga sausoje dirvoje.

Šis augalas klesti karštu ir drėgnu oru, bet blogai derės, jei bus pasodintas per anksti vėsų pavasarį. Rudenį atvėsus orams jis pradės nykti.

Trąšos yra svarbios augalų augimui, nes jos suteikia būtinų maistinių medžiagų, reikalingų augalams klestėti. Į dirvą galima įberti komposto, kuris padėtų tręšti augalus, arba sodinant galima naudoti lėtai veikiančias trąšas. Vazonuose auginamus augalus reikia šerti dažniau, nes nutekėjus vandeniui iš dirvos išplaunamos maisto medžiagos.

Šį augalą galima dauginti ankstyvą rudenį imant auginius, o žiemą – įšaknijus vandenyje. Įsišaknijusius auginius galima sodinti į žemę žiemos pabaigoje, kad išaugintų daigynų augalus, kuriuos būtų galima sodinti kitą pavasarį, atšilus orams.

Norėdami užsiauginti žiemkenčių iš sėklų, pradėkite jas lauke likus 12–16 savaičių iki vidutinių paskutinių šalnų. Sėklas uždenkite šviesai atsparia medžiaga ir, jei reikia, naudokite papildomą šilumą, kad palaikytumėte 20 laipsnių Celsijaus temperatūrą. Kai daigai išdygs, prieš sodindami į sodą, savaitę ar 10 dienų juos grūdinkite.

Yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad paskatintumėte žiemos žydėjimą. Saulės šviesa: jei jūsų žiemkenčiai nežydi, šiek tiek praskieskite, kad saulės šviesa pasiektų apatinį sluoksnį. Laistymas: patikrinkite, ar žemė neperlaistyta ir ar gerai nusausina. Žiema nežydės, jei jos šaknys bus permirkusios, todėl laistykite tik tada, kai dirva išdžius. Jei pasirūpinsite šiais dviem pagrindiniais veiksniais, jis žydės visą sezoną ir jo nereikės išmesti.

Ligos ir kenkėjai gali būti problema augalams žiemą, kai sąlygos yra palankesnės grybų augimui. Šių problemų galima išvengti arba jas sušvelninti retinant augalus, pašalinus pažeistus lapus ir naudojant fungicidą.

Jei jūsų augalo lapai geltoni ir sausi, tikėtina, kad augalas gauna per daug vandens. Norėdami patikrinti, įkiškite pirštą į dirvą. Jei dirva permirkusi, lapų pageltimas ir nuvytimas yra per didelės drėgmės požymis, todėl lapus galima nesunkiai pašalinti.

Article Categories:
Gėles

Comments are closed.