Drenažas:
Braškių šaknys yra gana negilios, todėl jos ne geriausiai auga kietame, akmenuotame, molingame dirvožemyje. Net ir geriausias dirvožemis gali tapti gremėzdiška šlapia mase, jei nėra tinkamo drenažo. Ieškokite vazono su drenažo skylutėmis, vazono, pagaminto iš akytos medžiagos (pvz., terakotos), arba indo, į kurį galima įdėti drenažo skylučių. Apsvarstykite galimybę drenažo angas uždengti tinkleliu (vielos tinkleliu arba sūrio audiniu), kad dėl dažno laistymo dirvožemis neprarastų drėgmės.
Konteinerio medžiaga:
Yra keletas dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis braškių augalams skirtą indą. Pirma, kai kurie vazonai ir puodai yra poringesni už kitus. Pavyzdžiui, terakotiniai vazonai yra porėti, todėl greičiau netenka drėgmės nei plastikiniai ar keraminiai vazonai. Antra, skirtingų spalvų ir medžiagų vazonai geriau sulaiko šilumą nei kiti. Pavyzdžiui, juodi plastikiniai vazonai ir nerūdijančio plieno vazonai greitai įkaista tiesioginiuose saulės spinduliuose. Kita vertus, keraminiai, akmeniniai ir terakotiniai vazonai ilgiau išlieka vėsesni. Pasirinkite tokią braškių vazonų medžiagą ir spalvą, kuri geriausiai tinka jūsų auginimo sąlygoms.
Žiemojimas:
Gerai prižiūrimas braškių augalas duos gerą derlių iki ketverių metų. Tačiau juos reikia saugoti nuo didelio karščio ir šalčio. Jei klimatas švelnus, žiemos mėnesiais augalai gali būti mulčiuojami dideliu sluoksniu. Ekstremalesnio klimato šalyse braškes reikia auginti kaip vienmetes arba perkelti į patalpą, kad būtų apsaugotos. Rinkdamiesi indą atsižvelkite į šį žiemojimo procesą, nes sunkesnius indus gali būti per sunku perkelti.
Populiariausi braškių sodinukai
Kabantys braškių vazonai yra populiarus verandų, balkonų ir vertikalių sodų augintojų pasirinkimas. Kai braškės subręsta, prinokusios uogos kabo žemyn nuo motininio augalo, kad būtų lengva skinti derlių. Braškes galima auginti beveik bet kuriame pakabinamame vazone, kuriame yra tinkamas drenažas. Būtinai pakabinkite braškes saulėtoje vietoje, kurią lengvai pasieksite ir galėsite atlikti įprastą priežiūrą.
Braškių langelis
Saulėta lango dėžė – ideali vieta braškėms auginti patalpoje ar lauke. Auginti braškes ant palangės labai paprasta: tiesiog raskite ilgą, siaurą vazonėlį, kuris puikiai tilptų ant palangės, ir įprastai sodinkite uogas. Taip pat patartina langelių lysves padengti mulčiu, kad būtų išvengta greito drėgmės praradimo. Už stiklinių langų esančias langelių dėžutes saulėtais laikotarpiais gali tekti laistyti net kasdien.
Braškių augalas, auginamas vazonėlyje
Braškių augalai gali būti auginami atskirai nedideliuose gėlių vazonuose, įdėjus šiek tiek daugiau pastangų. Mažuose vazonėliuose reikia aukštos kokybės dirvožemio, dažnai tręšti ir gerai laistyti. Pradėkite nuo organinio dirvožemio mišinio, turėkite po ranka trąšų, skirtų uogoms, ir apsvarstykite galimybę kiekviename vazonėlyje įrengti automatinį laistytuvą, kad braškių augalai niekada neperdžiūtų.
Braškių bokštas iš plastikinių dėžučių
Be kabančių braškių sodinukų, braškes vertikaliai galima auginti ir kitais būdais. Vienos iš kūrybiškiausių mano matytų vertikalių braškių sodinukų buvo pagamintos iš perdirbtų medžiagų, pavyzdžiui, padėklų, dėžių, PVC vamzdžių ir betono blokų.
Pakeliama braškių lysvė.
Tai puiki vieta daugiamečių braškių lysvei. Didelėse pakeltose lysvėse galima auginti didesnes braškių šaknų sistemas, didesnius augalus ir didesnio dydžio lysves. Didelėse pakeliamose lysvėse galima sodinti braškynus ir leisti jiems daugintis papildomoje erdvėje. Jei turite vietos, apsvarstykite galimybę braškes sodinti pakeltoje lysvėje.
Rekomenduojami produktai braškėms vazonuose auginti: .
Sun Gro: Juodasis auksas Ekologiškas dirvožemio mišinys vazonams: Tai daug maistingųjų medžiagų turintis, gerai drenuojamas vazonų mišinys su organinėmis trąšomis, kurį naudojame uogoms vazonuose auginti.
“Mr. Stacky” 5 pakopų braškių vazonėlis: pagrindinis vertikalus braškių vazonėlis mažoms erdvėms. Užima tik 12 cm grindų ploto ir telpa 20 braškių augalų.
Automatinės laistymo lemputės vazoniniams augalams: Braškių augalams vazonuose reikia daug vandens. Laistymo lemputės – tai paprastas būdas nuolat tiekti augalams vandenį, kai jiems jo reikia.
Atstumai tarp braškių augalų vazonuose
Tarpai tarp braškių gali būti painus, o kartais ir prieštaringas klausimas. Bendra taisyklė, taikoma konteineriuose, yra tokia: viename kvadratiniame metre sodinti ne daugiau kaip 3-4 braškių augalus. Kuo mažiau augalų bandysime sutalpinti į indą, tuo sveikesnis bus kiekvienas atskiras augalas. Per daug augalų konteineryje = mažesni ir mažiau produktyvūs augalai, nes kiekvienas jų kovoja dėl menkų maisto medžiagų. Tokio kompromiso reikia nepamiršti, kai sprendžiate, kiek augalų dėti į vieną vazoną.