Kov 10, 2024
47 Views
Komentavimas išjungtas įraše Braškės yra vieni populiariausių sodininkų auginamų vaisių

Braškės yra vieni populiariausių sodininkų auginamų vaisių

Written by

Braškės yra vieni populiariausių sodininkų auginamų vaisių, nes jas galima auginti beveik bet kur ir beveik bet kokiame inde. Braškes galima auginti tradiciniuose induose, pavyzdžiui, gėlių vazonuose ir langų vazonuose, arba unikaliuose induose, pavyzdžiui, PVC vamzdžiuose, lietaus latakuose, auginimo maišuose ir net transportavimo paletėse. Šiame vadove supažindinsime jus su braškių auginimo vazonuose procesu, padėdami nustatyti tinkamą braškių veislę, indą ir augalų priežiūros strategiją. Išsamesnio vadovo apie braškių auginimą apskritai rasite mūsų pagrindiniame vadove “Kaip auginti braškes”.

Prieš pradėdami, skirkime šiek tiek laiko informacijai apie braškes ir jų auginimą. Braškes galima auginti konteineriuose kaip daugiamečius augalus beveik bet kurioje zonoje, jei tik konteinerius galima tinkamai apsaugoti nuo didelio karščio ir šalčio. Braškės skirstomos į tris veisles, atsižvelgiant į jų derėjimo būdą: Birželį derančios ir visad derančios / neutralios dienos. Auginant braškes konteineriuose, geriausia rinktis visad derančias ir neutralias dienai rūšis.

Birželį derančios braškės:

Birželinės braškės užaugina vieną didelį braškių derlių maždaug vasaros viduryje (birželį arba liepą); iš čia ir kilo pavadinimas “birželinės” braškės. Birželio mėnesio braškių derlius didžiausias, uogos didžiausios ir daugiausiai bėgikų iš visų kitų veislių. Kadangi šie augalai užaugina daug bėgikų, jų paprastai vengia konteinerių augintojai, kurie nenori dauginti augalų. Kita vertus, Junebearers gali puikiai tikti turintiems dideles pakeliamas sodo lysves, kuriose yra vietos plitimui.

Visada derančios braškės:

Visada derančios braškių veislės kasmet subrandina du derlius: vieną vasaros pradžioje, kitą – rudens pradžioje. Visada derančios veislės leidžia mėgautis šviežiomis braškėmis visą vegetacijos sezoną, nors kiekvienas derlius yra palyginti nedidelis, palyginti su birželio veislės braškėmis, kurios užaugina tik vieną derlių. Visžiedės braškės idealiai tinka auginti mažuose induose, nes jos augina nedaug bėgių, todėl jų priežiūra yra minimali.

Dieninės neutralios braškės:

Jei temperatūra išlieka, neutralios dienos braškės veda vaisius visą vegetacijos sezoną. Dieninės neutralios veislės užaugina mažesnius vaisius, mažiau bėgikų ir suteikia daugiau galimybių nuimti nuolatinį derlių (nors ir mažesnį) nei birželinės veislės. Dar vienas puikus pasirinkimas sodininkams, auginantiems konteineriuose.

Woodland Alpine braškės:

Alpinės braškės techniškai yra viena iš Dienos neutralių uogų rūšių, tačiau jos dažnai parduodamos kaip žemės danga ir valgomos daugiametės kraštovaizdžio uogos. Laukinės braškės puikiai tinka mažiems konteineriams ir langų dėžėms. Šios veislės per visą vegetacijos sezoną subrandina nedidelį smulkių uogų derlių ir yra labiau pritaikytos pavėsingoms vietoms. Skirtingai nei braškių žirginiai kištukai ir baravykų šaknys, alpinės braškės dažnai sėjamos tiesiogiai ir daiginamos iš sėklų.

Kaip išsirinkti tinkamą braškių vazoną

Daugelyje vadovų (taip pat ir šiame) teigiama, kad braškėms reikia tam tikro dydžio ir gylio vazonų, kad jos išgyventų. Maža purvina tiesa apie braškių sodininkystę yra tokia: tinkamai prižiūrint, braškės gali augti beveik bet kokiame inde! Jus iš tikrųjų riboja tik jūsų vaizduotė. Aš sėkmingai auginau braškes mažyčiuose 4 colių terakotos vazonėliuose ant palangės ir didelėse žemės lysvėse su 1 500 augalų.

Svarbiausia išsiaiškinti, ką reiškia “tinkama priežiūra” jūsų braškių augalams. Galų gale, kad braškės gerai augtų, joms reikia geros saulės šviesos ir drėgno (ne šlapio), maistinių medžiagų turtingo rūgštaus dirvožemio. Nepriklausomai nuo vazono dydžio, jūs, augintojai, turite užtikrinti, kad braškių augalų poreikiai būtų patenkinti. Pavyzdžiui, maži braškių vazonėliai gali būti estetiški, tačiau juose reikės dažniau laistyti ir tręšti braškių augalus. Dideli vazonai užtikrina geresnį augalų išdėstymą, dirvožemio būklę ir drėgmės sulaikymą, tačiau juose taip pat gali kilti problemų dėl drenažo ir per dirvožemį plintančių ligų. Štai keletas dalykų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis vazoną braškių augalams:

Dėžės dydis:

Iki tam tikro lygio yra ryšys tarp augalų dydžio ir indo dydžio. Mažuose vazonuose auginamų braškių šaknų sistema bus mažesnė nei auginamų didesniuose vazonuose. Tai nereiškia, kad braškių, auginamų didžiuliuose vazonuose, augalai bus milžiniški. Jei vietos problema nekiltų, daržininkai braškėms skiria apie 10-18 cm tarp augalų ir apie 8-12 cm dirvožemio gylio. Atsižvelgdami į tai, ieškokite ne mažesnio kaip 4 cm skersmens ir 6 cm gylio indo.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.