Ankštinių (Leguminosae) šeimos, visad žaliuojantis medelis, gražiais, naktį susiglaudžiančiais plunksniškais lapais ir geltonais arba baltais, malonaus kvapo žiedais. Pasitaiko akacijų, kurios neturi lapų, o jų vietoje auga lapo pavidalo stagarai, botanikų vadinami filodijomis. Akacijos žydi anksti pavasarį. Įdomesnės akacijų rūšys su plunksniškais lapais yra A. dealbata L. ir A. lophantha Willd., o su filodijomis A. longifolia Willd. ir A. armata R. Br., kilusios iš Australijos.
Akacijos su plunksniškais lapais veisiamos sėklomis ir ūgiais, o su filodijomis – tik ūgiais. Pirmosioms tinkamiausias žemių mišinys yra iš 2 dalių veleninės, 1 dalies lapinės žemės ir 0,5 dalies O antrosioms smėlio, lengvesnės sudėties mišinys iš 1 dalies viržinės, 1 dalies lapinės, 1 dalies velėninės žemės ir 0,5 dalies smėlio. Po peržydėjimo akacijos persodinamos į kuo mažesnius vazonus. Sėklos sėjamos vasario-kovo mėnesiais į vazonėlius arba lėkštes. Daiginamos šiltoje (18-22 laipsnių temperatūros) vietoje. Prieš daiginant sėklos palaikomos karštame vandenyje. Sudygsta per 8-14 dienų; nemirkytos sėklos labai ilgai nesudygsta.
Akacijas labai gera veisti ūgiais, tačiau kai kurių rūšių (A. lophantha) jauni augaliukai, išauginti iš ūgių, blogai vystosi. Žiemą akacijas reikia laikyti 8-14 laipsnių temperatūros šviesiame kambaryje ir labai saikingai laistyti. Vasarą akacijos laikomos gerai išvėdintame kambaryje ant saulėtos palangės (o taip pat balkone, verandoje arba sode), gausiai laistomos ir 2-3 kartus per mėnesį tręšiamos karvių mėšlo srutomis arba mineralinėmis trąšomis. Tręšti galima iki rugpjūčio 15-20 dienos, vėliau tręšti kenksminga.
Iš kenkėjų akacijas, ypač A. dealbata, dažniausiai puola gauruotieji amarai. Kovojama purkščiant jas žibalo emulsija, 0,1-0,3 procento nikotino sulfato skiediniu ir dulkinant DDT milteliais. Kad augalai gražiai atrodytų ir puoštų kambarius, reikia juos tinkamai parinkti kambario sąlygoms, pažinti jų rūšis ir suprasti dekoratyvinę vertę.
Azalija (Azalea) – visad žaliuojantis krūmelis
Kambarinių dekoratyvinių augalų asortimentas gana didelis. Tarp jų yra gražiai žydinčių dekoratyvinių, vaisinių, visad žaliuojančių, tinkančių paspartintam žydėjimui, žemyn svyrančių ir vijoklinių, sukulentų ir auginamų akvariumuose. Gražiai žydinčių kambarinių dekoratyvinių augalų grupę sudaro žemaūgiai medeliai, krūmai, žoliniai-sezoniniai (kalceolarija, cinerarija ir kt.), svogūniniai ir gumbiniai augalai.
Šaltinis: Kambarinės gėlės