Rgs 5, 2023
42 Views
Komentavimas išjungtas įraše Chlorofitas (Chlorophytum)

Chlorofitas (Chlorophytum)

Written by

Gentyje yra apie 200 rūšių. Priklauso asfodelinių (Asphodelaceae) šeimai. Paplitę abiejų pusrutulių tropikuose. Chlorofitai šviesai ir šilumai nereiklūs, todėl auginami įvairiausios paskirties patalpose.

Sternbergo chlorofito (Ch. schternbergi) pas mus auginamos dvi formos: paprasta žalialapė ir baltai dryžuotais lapais. Šaknys stambios, sustorėjusios, lapai linijiški, skroteliniai. Išaugina ilgą, svyrantį lyg palaipą žiedynstiebį su baltais žiedais.

Žiedynstiebio gale ir šonuose išsivysto mažos atžalėlės jaunų augalėlių skrotelės su šaknų užuomazgomis, augalai vėliau kuriomis daugina ryškaus ramybės periodo neturi. Gerai auga sunkesnėje dirvoje. Naudinga pridėti kaulamilčių. Senesni augalai persodinami kas 2-3 metai. Vasarą reikia gausiai laistyti ir tręšti.

Chlorofitai dauginami ne vien atžalomis, bet ir kero dalijimu bei sėklomis. Augalus, skirtus dauginimui atžalomis, reikia laikyti vėsesnėje patalpoje, tada užauga stipresnės, tankesnės atžalos. Nuskintas galima palaikyti vandenyje, kol susidarys šaknys.

Article Categories:
Gėles

Comments are closed.