Kov 11, 2024
20 Views
Komentavimas išjungtas įraše Citrinų sėklų paruošimas sodinimui

Citrinų sėklų paruošimas sodinimui

Written by

Prieš pradedant sodinti citrinmedžio sėklas, svarbu surinkti visas reikalingas medžiagas. Turėdami viską, ko jums reikia, galėsite sklandžiau ir efektyviau atlikti šį procesą.

Tinkamų citrinų sėklų pasirinkimas

Sėkmingam dygimui labai svarbu pasirinkti aukštos kokybės citrinų sėklas. Ieškokite sveikų ir subrendusių citrinų sėklų. Tikėtina, kad šviežiai surinktos sėklos sėkmingiau sudygs nei senesnės. Taip pat naudinga rinktis sėklas iš tokios veislės, kuri dera jūsų klimato sąlygomis.

Sodinimui reikalingi įrankiai

Prieš pradėdami sodinti citrinų sėklas, pasirūpinkite, kad turėtumėte šiuos įrankius ir medžiagas:

vazoną arba indą: Pasirinkite vazoną su drenažo skylutėmis, kad iš jo pasišalintų vandens perteklius.

Daigų padėklai arba vazonėliai: Jie neprivalomi, bet gali būti naudingi sėkloms sudaiginti prieš persodinimą.

Žemė vazonams: Naudokite citrusiniams augalams tinkamą gerai drenuojamą vazonų mišinį.

Purškimo buteliukas: Daiginimo metu jis bus reikalingas dirvožemiui purkšti ir drėgmei užtikrinti.

Etiketės: Naudokite etiketes, kad galėtumėte susižinoti, kokias skirtingų veislių citrinų sėklas auginate.

Plastikinė plėvelė arba kupolas: Tai padės sukurti šiltnamio aplinką daigams dygstant.

Citrinų sėklų paruošimas sodinimui

Kai surinksite visas reikiamas medžiagas, laikas paruošti citrinų sėklas sodinimui. Tai apima sėklų valymą ir džiovinimą, taip pat dygimo proceso inicijavimą.

Sėklų valymas ir džiovinimas

Pradėkite nuo citrinų sėklų pašalindami minkštimą ar minkštimą. Kruopščiai nuplaukite jas po vėsiu tekančiu vandeniu, kad pašalintumėte visus minkštimo likučius. Išvalytas sėklas nusausinkite švariu rankšluosčiu arba popieriniu rankšluosčiu. Prieš atlikdami kitą veiksmą leiskite joms visiškai išdžiūti.

Sėklų daiginimas

Daiginimas – tai procesas, kurio metu sėklos sudygsta ir virsta daigeliais. Yra keletas citrinų sėklų daiginimo būdų, tačiau vienas iš populiariausių – popierinio rankšluosčio metodas.

Sudrėkinkite popierinį rankšluostį vandeniu ir išgręžkite drėgmės perteklių. Ant drėgno popierinio rankšluosčio sudėkite citrinų sėklas, palikdami tarp jų pakankamai vietos. Užlenkite rankšluostį ant sėklų, kad jos būtų švelniai uždengtos. Perkelkite rankšluostį su sėklomis į plastikinį uždaromą maišelį ir jį užriškite. Maišelį laikykite šiltoje vietoje, pavyzdžiui, šaldytuvo viršuje arba prie lango, pro kurį patenka netiesioginiai saulės spinduliai.

Reguliariai tikrinkite sėklas, ar nėra dygimo požymių, pavyzdžiui, mažų šaknelių ar daigų. Kai sėklos sudygsta, laikas pereiti prie sodinimo etapo.

Citrinų sėklų sodinimas

Dabar, kai citrinų sėklos sėkmingai sudygusios, laikas jas sodinti į tinkamą dirvą ir indus.

Tinkamos dirvos pasirinkimas

Perkelkite sudygusias sėklas į atskirus vazonėlius arba daigų lovelius, pripildytus gerai drenuojamo dirvožemio. Citrusiniams augalams skirtų vazoninių mišinių galima lengvai įsigyti, juose yra sveikam augimui būtinų maistinių medžiagų. Pasirūpinkite, kad žemė būtų tolygiai drėgna, bet nepermirkus.

Sodinimo procesas ir gylis

Pasodinkite kiekvieną sudygusią sėklą į atskirą vazonėlį ar padėklą, pirštu ar pieštuku žemėje padarydami nedidelę duobutę. Atsargiai įdėkite daigą į duobutę ir užberkite žemėmis, lengvai paspausdami, kad daigas tvirtai įsitvirtintų.

Įsitikinkite, kad daigai pasodinti tokiame gylyje, kad sėklos viršūnė vos vos būtų padengta žemėmis. Tai užtikrins pakankamą atramą ir stabilumą, o besiformuojantis ūglis galės gauti saulės šviesos.

Citrinmedžio sodinuko priežiūra

Pasodinus citrinmedžio sodinukus, juos reikia nuolat prižiūrėti ir rūpintis, kad užtikrintumėte sveiką augimą ir vystymąsi.

Sodinukų laistymas ir maitinimas

Reguliariai laistykite sodinukus, palaikydami nuolat drėgną, bet nepermirkusią dirvą. Prieš laistydami įkiškite pirštą į dirvą, kad patikrintumėte drėgmės lygį. Laistymo dažnumą reguliuokite atsižvelgdami į oro sąlygas ir dirvožemio drėgmės sulaikymą.

Praėjus kelioms savaitėms po sodinimo, galite pradėti tręšti daigus. Naudokite citrusiniams augalams skirtas trąšas arba subalansuotas trąšas, kuriose lygiomis dalimis yra azoto, fosforo ir kalio. Laikykitės gamintojo nurodymų dėl tręšimo normų ir dažnumo.

Pakankama saulės šviesa

Sodinukus statykite tokioje vietoje, kurioje būtų pakankamai saulės šviesos. Kad citrinmedžiai gerai augtų, jiems reikia mažiausiai 8 valandų tiesioginių saulės spindulių kasdien. Jei auginate kambaryje, naudokite dirbtinį apšvietimą, kad papildytumėte natūralią saulės šviesą.

Periodiškai pasukite vazonėlius, kad būtų užtikrintas tolygus saulės poveikis ir daigai nebūtų palinkę į šviesos šaltinį.

Sveikiname! Tinkamai prižiūrimi ir prižiūrimi jūsų citrinmedžio sodinukai užaugs sveikais, brandžiais citrinmedžiais. Stebėkite, kaip jie džiugina jus savo ryškiai žalia lapija ir galiausiai – saldžiu ką tik nuskintų citrinų derliumi. Citrinmedžio auginimas iš sėklų yra ne tik malonus ir pasitenkinimą teikiantis užsiėmimas, bet ir galimybė į namus ar sodą įnešti citrusinių vaisių rojaus dvelksmą. Sėkmingo auginimo!

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.