Sau 6, 2023
57 Views
Komentavimas išjungtas įraše Diskutuojama, ar kava be kofeino turi įtakos cholesterolio kiekiui žmonėms

Diskutuojama, ar kava be kofeino turi įtakos cholesterolio kiekiui žmonėms

Written by

Kava be kofeino vis dar turi nedaug kofeino, tačiau dauguma kavinių siūlo ją kaip alternatyvą įprastai kavai tiems, kurie nori vengti kofeino. Kai kurie kavos be kofeino gėrimo pranašumai yra tai, kad ji vis dar turi tam tikrą naudą sveikatai ir gali būti tokia pat gera kaip ir įprasta kava. Tačiau kai kurie trūkumai yra tai, kad ji gali turėti ne tokį stiprų poveikį kaip įprasta kava, o kai kurie žmonės vis tiek gali patirti šalutinį kofeino poveikį.

Kava be kofeino yra kaip įprasta kava, išskyrus tai, kad didžioji kofeino dalis buvo pašalinta. Jame vis dar yra labai mažai kofeino, nes kofeinas buvo pašalintas tokiu būdu, kuris palieka tik labai mažą stimuliatoriaus kiekį.

Puodelyje įprastos kavos yra apie 95 mg kofeino, o puodelyje be kofeino yra tik 2 mg.

Trys pagrindiniai kavos dekofeino mažinimo būdai yra šveicariškas vandens metodas, anglies dioksidas ir metilo chloridas. Kiekvienas iš šių metodų turi savo privalumų ir trūkumų, apie kuriuos galite sužinoti daugiau šiame straipsnyje.

Šveicariškas vandens metodas yra kofeino pašalinimo procesas, kurio metu kofeinui iš kavos pupelių išgauti naudojamas tik vanduo ir kontroliuojama temperatūra. Šis švelnus, natūralus procesas išsaugo kavos pupelių skonį, o jūsų kavos puodelyje nėra 99,9 % kofeino.

Žalios kavos pupelės mirkomos vandenyje, kol pasidaro sočios. Tada kofeinas filtruojamas iš pupelių, o į pupeles, kuriose yra kofeino, įpilama vandens. Dėl to kofeinas migruoja iš pupelių į žalios kavos ekstraktą.

Anglies dioksido emisijos poveikis aplinkai yra didelis. Jie prisideda prie klimato kaitos ir gali turėti neigiamą poveikį visuomenės sveikatai.

Anglies dioksidas gali padėti iš kavos išskirti ir išgauti įvairias chemines medžiagas, tokias kaip kofeinas. Paprastai tai atliekama adsorbcijos būdu, kai anglies dioksidas prisijungia prie ekstrahuojamos medžiagos molekulių.

Metilchloridas yra cheminis junginys, sudarytas iš vieno anglies ir trijų vandenilio atomų, sujungtų su vienu chloro atomu. Tai yra dujos kambario temperatūroje ir slėgyje, yra degios ir turi stiprų, aštrų kvapą. Metilchloridas yra naudojamas kaip tirpiklis ir šaltnešis daugelyje pramonės šakų, tačiau jis taip pat yra stiprios šiltnamio efektą sukeliančios dujos.

Metileno chloridas yra įprastas cheminis tirpiklis, naudojamas kofeinui pašalinti iš kavos pupelių. Prieš daugelį metų benzenas buvo dažniausiai šiam tikslui naudojamas tirpiklis, tačiau vėliau buvo nustatyta, kad jis gali būti kancerogenas. Nuo tada įmonės perėjo prie kitų cheminių medžiagų, dažniausiai etilo acetato ir metileno chlorido.

Metilchloridas buvo prieštaringas, nes jis gali būti toksiškas dideliais kiekiais ir gali pakenkti centrinei nervų sistemai.

Teismas nusprendė, kad nedideli metileno chlorido pėdsakai kavoje be kofeino nekelia nerimo, nes šios cheminės medžiagos likučiai virš 0,001 proc.

Kavos be kofeino nauda priklauso nuo žmogaus sveikatos būklės ir ligos istorijos. Kavoje be kofeino yra daug tų pačių antioksidantų, kaip ir įprastoje kavoje, todėl tai sveikas pasirinkimas norintiems atsisakyti kofeino, bet vis tiek norintiems kavos privalumų. Kava be kofeino taip pat tinka žmonėms, kurie yra jautrūs kofeinui, bet mėgsta kavos skonį. Kitas pasirinkimas žmonėms, kurie nori mažiau kofeino, yra pusė be kofeino.

Kavos be kofeino gėrimas turi ir privalumų, ir trūkumų. Viena vertus, tai gali būti geras pasirinkimas žmonėms, kurie yra jautrūs kofeinui arba nori išvengti jo poveikio. Tačiau kava be kofeino gali būti kitokio skonio ar aromato kaip įprastos kavos, be to, joje gali būti mažiau sveikų antioksidantų.

Pasirinkimas, ar gerti kavą be kofeino, ar ne, priklauso nuo žmogaus. Kai kurie žmonės gali pastebėti, kad tai turi teigiamą poveikį jų sveikatai, o kiti gali ne. Prieš priimant sprendimą, svarbu pasverti privalumus ir trūkumus.

Geriant kavą be kofeino yra keletas privalumų, įskaitant mažesnį kofeino kiekį, leidžiantį ją vartoti bet kuriuo paros metu, taip pat išlaikyti daug tų pačių naudingų antioksidantų. Kai kurie žmonės taip pat mano, kad kava be kofeino yra švelnesnio skonio.

Įrodyta, kad kava be kofeino padeda sumažinti nuovargį ir pagerinti koncentraciją. Dėl to tai puikus gėrimų pasirinkimas tiems, kuriems reikia visą dieną išlikti budriems ir susikaupusiems.

Jautrumas kofeinui kai kuriems žmonėms gali sukelti daugybę nemalonių šalutinių poveikių, įskaitant nemigą, nerimą, širdies plakimą, aukštą kraujospūdį ir nerimą. Kava be kofeino yra gera alternatyva tiems, kurie nori mėgautis kava be šio neigiamo poveikio.

Kofeino vartojimas gali sukelti įvairių sveikatos problemų, įskaitant nemigą, širdies plakimą ir kitas problemas. Kofeinas yra stimuliatorius, diuretikas ir antacidas, kuris gali pabloginti esamas sąlygas, tokias kaip rėmuo, žarnyno problemos ir miego sutrikimai.Jei turite kokių nors sveikatos problemų, kurios gali būti susijusios su kofeinu, kavos be kofeino gėrimas gali padėti sumažinti poveikį, o kartu mėgautis kava kasdienėje rutinoje.

Kofeinas gali sustiprinti nerimą, ypač žmonėms, kurie jau yra linkę į jį.

Jei kenčiate nuo nerimo ir reguliariai geriate kavą, galbūt norėsite pereiti prie kavos be kofeino, jei pastebėsite, kad jūsų nerimas pradeda stiprėti.

Yra duomenų, kad kava kai kuriems žmonėms gali turėti vidurius laisvinantį poveikį, tačiau tai vis dar tiriama. Galiausiai kiekvieno organizmas yra skirtingas, todėl turėtumėte įsiklausyti į savo kūną, kad nustatytumėte, ar kava jums tinka.

Geriant kavą be kofeino yra keletas galimų minusų. Tai apima galimybę, kad joje gali būti ne toks pat kofeino kiekis kaip įprastoje kavoje, taip pat tai, kad ji gali būti brangesnė nei įprasta kava. Be to, kai kurie žmonės gali tiesiog teikti pirmenybę įprastos kavos skoniui, o ne kavai be kofeino.

Kavos be kofeino skonis gali skirtis nuo įprastos kavos.

Cheminė kava be kofeino gali kelti rimtą pavojų sveikatai dėl cheminių medžiagų, panašių į tas, kurios yra dažų valikliuose. Šios cheminės medžiagos gali sukelti sunkų neurologinį poveikį žmonėms, o ilgalaikis jų poveikis gyvūnams gali sukelti centrinės nervų sistemos sutrikimus.

Perkant kavą be kofeino, svarbu patikrinti etiketę, kad pamatytumėte, kaip kava buvo be kofeino. Metilchloridas yra įprastas kofeino mažinimo būdas, tačiau jis gali būti žalingas, jei vartojamas dideliais kiekiais.

Diskutuojama, ar kava be kofeino turi įtakos cholesterolio kiekiui žmonėms. Kai kurie tyrimai rodo, kad tai gali turėti įtakos, o kiti neranda ryšio įrodymų. Žiuri vis dar nenagrinėja šio klausimo, bet jei turite problemų su cholesteroliu, verta pasitarti su gydytoju ir išsiaiškinti, ar kava be kofeino jums tinka.

Article Categories:
Kava

Comments are closed.