Sau 20, 2023
72 Views
Komentavimas išjungtas įraše Figmedis (Ficus) – dvinamiai augalai

Figmedis (Ficus) – dvinamiai augalai

Written by

Šilkmedinių (Moraceae) šeimos. Figmedis laisvai auga Pietų Europoje ir Šiaurės Afrikoje. F. carica L. veda vaisius. Vaisiai saldūs, retkarčiais pasitaiko ir mūsų parduotuvėse. Pats medelis yra puošnus savo pirštiškais lapais. Rudenį meta lapus.

Figmedis veisiamas ūgliais, kurie labai lengvai išleidžia šaknis net nepridengti stiklu, ir pavasarį persodinamas į trąšių žemių mišinį, sudarytą iš 2 dalių lapinės, 2 dalies mėšlinės arba kompostinės žemės ir 0,5 dalies stambaus smėlio.

Norint išauginti gražesnį medelį ir gauti daugiau vaisių, reikia jį pavasarį genėti, sutrumpinant šakutes taip, kad žemiau nupjovimo liktų 5-7 akutės. Antrą kartą Figmedis genimas tą pačią vasarą liepos mėnesio pirmoje pusėje, paliekant ūgius su 7-9 akutėmis.

Kambaryje auginamas Figmedis žydi pavasarį ir vaisius prinokina vėlai rudenį. Žiemą Figmedis laikomas vėsioje, šviesioje patalpoje, retai ir saikingai laistant. Figmedis yra dvinamiai augalai: su kuokeliniais. žiedais jie nemezga vaisių, o su piesteliniais žiedais mezga vaisius ir neapdulkinti.

Daugiau:

Augalų Parinkimas, Atsižvelgiant Į Kambarių Sąlygas

Margenis (Coleus) daugiametis, margalapis, žolinis augalas

Paparčiai (Filices) nepaprastai gražūs subtropinių miškų žoliniai augalai

Article Categories:
Gėles

Comments are closed.