Sau 3, 2023
103 Views
Komentavimas išjungtas įraše Fikusas Bonsai (Ficus Ginseng)

Fikusas Bonsai (Ficus Ginseng)

Written by

Jei jums sunku auginti ir prižiūrėti bonsai medį, galbūt norėsite išbandyti savo jėgas augindami fikusą bonsą (Ficus ženšenį). Šie unikalios išvaizdos medžiai žinomi kaip labai tinkami pradedantiesiems, todėl puikiai tinka tiems, kurie pradeda auginti miniatiūrinius medžius.

Ženšenio fikuso bonsai medžio auginimas yra puiki idėja hobiui ar dovana kolegai sodininkui. Fikusai labiausiai išsiskiria savo išvaizda, nes užaugina storas šaknis, iškilusias virš žemės.

Ženšenio fikuso bonsai yra patrauklus augalas, kuriam nereikia daug priežiūros ir kurio stiebas yra storas, svogūninis stiebas, ovalūs lapai ir tigro dryžuota rausvai pilka žievė.

Dažnai manoma, kad auginti ir prižiūrėti ženšenio ficus bonsai yra sunku, tačiau iš tikrųjų tai gana lengva, jei laikotės kelių paprastų gairių.

Svarbu, kad jūsų bonsai fikusas gautų pakankamai šviesos. Geriausia vieta jam kambaryje – ant palangės. Jei medį išnešite į lauką vasarą, būtinai pastatykite jį tokioje vietoje, kur ryškiai šviečia saulė. Bonsai ženšenis negali pakęsti buvimo šešėlyje.

Geriausias fikuso vazonų mišinys yra gerai nusausinantis vazonų mišinys, kurį galima rasti daugumoje sodo parduotuvių arba internete. Šį gerai nusausinantį mišinį taip pat lengva maišyti patiems. Galite sumaišyti bonsų fikusui skirtą žemę, sumaišę 2 dalis vazoninio dirvožemio su 1 dalimi durpių samanų ir 1 dalimi perlito.

Kruopščiai laistykite ženšenio fikusą, kai tik dirva šiek tiek išdžiūsta. Gera mintis augalą laistyti kasdien, tačiau stenkitės nelaistyti tiek daug, kad bonsai imtų mirkti, nes tai gali sukelti grybelines ligas. Jei augalas auga itin šiltoje aplinkoje, jį teks laistyti dažniau. Norėdami išvalyti dulkėtus lapus, nuvalykite juos drėgnu popieriniu rankšluosčiu arba apipurkškite vandeniu iš purškimo buteliuko.

Ficus bonsai yra kambarinis augalas, kuris netoleruoja šaltos temperatūros. Galima neštis į lauką, kai temperatūra nuolat viršija 15 laipsnių, tačiau reikia laikyti saulėje ir neleisti išdžiūti. Dėl vaškinio fikuso lapų paviršiaus, dengiančio lapus, galima toleruoti mažą drėgmę, tačiau augalas puikiai auga ir drėgnoje aplinkoje.

Bonsai medžius kartas nuo karto reikia papildyti maistinėmis medžiagomis, nes jie naudoja labai mažai dirvožemio. Turėtų pakakti bet kokių universalių skystų trąšų, kurias galima įsigyti darželyje ar sodo centre.

Vegetacijos metu fikusą svarbu kas kelias savaites patręšti subalansuotomis trąšomis. Skystąsias trąšas lengva naudoti, todėl būkite atsargūs ir nepertręškite.

Žiemą fikuso tręšti nereikėtų, nes jis bus žiemos ramybės būsenoje ir nereikės trąšų. Fikusą vėl galite pradėti tręšti kovo pradžioje, nes ankstyvas pavasaris ir fikusas pradeda sparčiai augti.

genėjimas
Genėjimas yra neatsiejama bonsų priežiūros dalis ir padeda sukurti norimą augalo formą ir dydį. Genėjimas padeda augalui intensyviau augti, pašalinti nudžiūvusius lapus ir suteikti jam norimą formą. padidinti. Kaip ir kitus kambarinius augalus, fikusus galima ir reikia genėti.

Prieš genėdami lapus, galite leisti medžiui augti metus ar ilgiau, kad sustiprintumėte kamieną. Gera nykščio taisyklė yra sumažinti iki dviejų lapų po šešių ar aštuonių lapų.

Fikuso augalus geriausia genėti žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, prieš prasidedant naujam augimui. Nupjaukite visas negyvas ar pažeistas šakas aštriomis žirklėmis arba genėjimo žirklėmis. Jei auginate fikusą kaip bonsą, tai pats tinkamiausias metas suformuoti jį taip, kad jis atrodytų norima išvaizda. Tačiau būkite atsargūs ir negenėkite per stipriai, nes taip sumažės lapų ir sulčių kiekis.

Geriausias laikas persodinti fikusą yra pavasarį, kai augalas baigia žiemos ramybę. Prieš persodindami turėtumėte palaukti, kol dirva išdžius, tada atsargiai išimkite augalą iš vazono. Jei šaknys išaugo nekontroliuojamai, prieš persodindami jas galite patrumpinti aštriomis žirklėmis. Jei naudojate negilų vazoną, pravartu šiek tiek patrumpinti šaknis, nes taip šaknys bus kompaktiškos ir padės išlaikyti bendrą fikuso sveikatą.

Sodinant fikusą į vazoną, svarbu naudoti vazoną, kuris yra tik šiek tiek didesnis nei dabartinis. Jei naudojamas per didelis vazonas, augalą lengva perlaistyti ir sukelti šaknų puvinį. Fikusą galima nesunkiai padauginti paimant auginius iš augalo jį nugenėjus.

Fikuso augalai yra jautrūs įvairiems kenkėjams ir ligoms, tačiau tinkama priežiūra gali padėti išvengti šių problemų arba jas sušvelninti.

Dažniausi kambarinių augalų kenkėjai yra voratinklinės erkės, žvyneliai, miltligė, amarai. Šiuos kenkėjus galima kovoti su neemo aliejumi arba indų ploviklio ir vandens mišiniu. Jei augalas perlaistomas, gali išsivystyti grybelinės ligos arba šaknų puvinys. Baltos arba juodos dėmės ant lapų gali rodyti grybelinę infekciją, kurią galima gydyti fungicidais.Kokie yra dažniausiai užduodami klausimai apie ficus bonsai?

Jei pastebite, kad lapai pradeda geltonuoti arba ruduoti, tai yra ženklas, kad jūsų fikusas gauna per daug saulės šviesos. Ryški ir netiesioginė saulės šviesa yra ideali, tačiau kelias valandas tiesioginių saulės spindulių ryte yra gerai, jei po pietų tiesioginiai saulės spinduliai nesukelia stipresnio poveikio. Tiesioginiai saulės spinduliai po pietų šiam augalui bus per šviesūs ir šilti. Kodėl lapai pagelsta arba ruduoja?

Ar Fikuso ženšenio augalas yra nuodingas naminiams gyvūnėliams? Daugelis kambarinių augalų, populiarių atogrąžų klimate, iš tikrųjų yra nuodingi naminiams gyvūnėliams. Fikuso ženšenio augalas yra vienas iš tokių augalų, kurie gali būti nuodingi tiek katėms, tiek šunims.

Fikuso ženšenio augalo lapai ir sultys yra nuodingi katėms ir šunims. Šie toksinai gali sukelti odos sudirginimą, vėmimą ir viduriavimą, o nurijus didelius kiekius gali sukelti kepenų pažeidimą ir net mirtį. Jei įmanoma, augintiniai turi būti laikomi toliau nuo šio augalo. Pastebėję, kad jūsų augintiniai suėdė fikusą, nedelsdami kreipkitės į veterinarą!

Ilgiausia ficus bonsai gyvenimo trukmė yra nuo 50 iki 100 metų. Kokia yra ilgiausia fikuso bonsai gyvenimo trukmė?

Geriausios sąlygos fikuso bonsai medžiui yra drėgna aplinka su reikiamu šviesos kiekiu. Kokios yra geriausios sąlygos ficus bonsai medžiui?

Kokio tipo puodą turėčiau naudoti savo ficus bonsai? Seklus vazonas puikiai tiks fikusui. Geras vazono dydis fikuso bonsai medžiui yra apie 25-30 cm skersmens. Vazono apačioje turi būti drenažo angos, kad tarp laistymo kartų žemė galėtų išdžiūti.

Kaip dažnai laistyti bonsai medį?

Kokie požymiai rodo, kad mano fikusui reikia vandens? Jei lapai nuvysta arba nukrenta, medžiui reikia vandens.

Koks šviesos kiekis idealiai tinka fikuso medžiui? Bonsai medžiui, kad jis gerai augtų, reikia vidutinės ir stiprios šviesos. Tinkama vieta medžiui būtų prie lango, kur jis kasdien gautų kelias valandas saulės šviesos. Tačiau svarbu, kad medis nebūtų veikiamas tiesioginių saulės spindulių.

Kaip dažnai reikia tręšti ženšenio fikusą? Norint užtikrinti optimalų augimą pavasario ir vasaros mėnesiais, fikusą bonsai medį rekomenduojama kas kelias savaites patręšti skystomis trąšomis. Tai paskatins greitesnį maistinių medžiagų įsisavinimą, todėl augalas bus sveikesnis.

Kaip dažnai reikėtų tręšti fikusus, kad jie gerai augtų? Tręškite juos vieną kartą ankstyvą pavasarį ir vieną kartą vasaros pradžioje, kad pasiektumėte geriausių rezultatų.

Kokia yra ideali temperatūra fikuso augalams?

Dauginimui galite paimti auginius iš motininio augalo. Dažnai galite nupjauti dalį stiebo ir pasodinti į drėgną dirvą.

Fikusą rekomenduojama kas dvejus metus persodinti į didesnį vazoną, kad jis būtų sveikas ir ilgai tarnautų.

Article Categories:
Gėles

Comments are closed.