Sau 4, 2023
75 Views
Komentavimas išjungtas įraše Lyralapis fikusas (Ficus lyrata)

Lyralapis fikusas (Ficus lyrata)

Written by

Ficus lyrata, dar žinomas kaip smuiko lapinė figa, yra populiarus kambarinis medis, dažnai pasirenkamas dėl didelių, blizgių, smuiko formos lapų. Šie lapai yra labai gysloti ir auga vertikaliai ant grakštaus kamieno, todėl fikusas yra puikus židinio taškas kambaryje, kai vazonas susodinamas į ant grindų stovintį indą ir jam leidžiama užaugti iki 1,5 metro aukščio. Fikusas taip pat yra gana greitai augantis medis, todėl jį galima sodinti beveik bet kuriuo metų laiku. Tačiau svarbu pažymėti, kad šis augalas yra toksiškas katėms ir šunims, jei nurijus.

Nors šie augalai yra kilę iš Afrikos ir klesti karštoje ir drėgnoje aplinkoje, jie yra gana atsparūs ir gali išgyventi ne idealiomis sąlygomis tam tikrą laiką. Dėl to jie yra geras pasirinkimas namų augintojams, kuriems gali būti sunku atkartoti savo natūralią buveinę.

Lyralapis ficus yra universalus augalas, galintis klestėti įvairiomis augimo sąlygomis. Jei auginate juos kaip kambarinį augalą, svarbu juos pasukti kas kelias dienas, kad kiekviena pusė gautų tiek pat saulės šviesos. Tai padės augalui augti tolygiai ir nelinkti į šviesą.

Taip pat pravartu kas savaitę augalo lapus purkšti drėgnu skudurėliu. Dėl to lapai ne tik atrodo blizgesni, bet ir leidžia daugiau saulės šviesos patekti į juos fotosintezei. Taip pat, atsiradus pažeistiems ar nudžiūvusiems lapams, juos galima nupjauti, nes jie nebetarnauja augalui. Taip pat galite nupjauti pagrindinio stiebo viršūnę, kad augalas augtų vešlesnis.

Fikuso augalams reikia ryškios, koncentruotos šviesos, kad jie augtų ir atrodytų geriausiai. Tiesioginiai saulės spinduliai gali pažeisti lapus, ypač karšta popietė. Labai tamsiose sąlygose laikomi augalai greitai neaugs.

Vanduo yra esminis elementas sėkmingai auginant lyreleaf fikusą. Jiems reikia vidutinio drėgnumo dirvoje, o jei negauna pakankamai vandens, jų lapai nuvysta ir praranda spalvą. Dėl per daug vandens augalas gali numesti lapus ir patirti šaknų puvinį, kuris galiausiai gali jį nužudyti. Auginimo sezono metu lyros lapų fikusą laistykite, kai viršutinis dirvožemio sluoksnis išdžius. Žiemos mėnesiais laistykite šiek tiek mažiau. Be to, šie augalai jautrūs dideliam druskos kiekiui dirvožemyje. Todėl geriausia žemę nuplauti bent kartą per mėnesį, kol vanduo iš vazono dugno pasipils. Tai padeda išvengti druskos kaupimosi. Vasaros mėnesiais svarbu augalus reguliariai laistyti šiltu vandeniu. Laistyti reikia 3-4 kartus per savaitę. Žiemą laistymą galima sumažinti iki 1 karto per savaitę.

Fikuso augalai klesti aplinkoje, kurioje pastovi 16–24 laipsnių temperatūra, todėl juos reikia laikyti atokiau nuo skersvėjų ar staigių temperatūros svyravimų iš oro kondicionavimo ar šildymo angų. Ficus augalams idealiai tinka palaikyti 30–65 % oro drėgmę, o jei įmanoma, jiems taip pat gali būti naudinga būti patalpoje su oro drėkintuvu.

Siekiant užtikrinti optimalų augalų augimą, į Lyraleaf ficus dirvą reikia berti trąšų per visą vegetacijos laikotarpį, laikantis nurodymų, nurodytų trąšų etiketėje. Galima įsigyti specialiai šiai fikusų rūšiai pagamintų trąšų arba naudoti daug azoto turinčias augalines trąšas. Paprastai nerekomenduojama fikusų tręšti žiemos mėnesiais, nes augalas yra ramybės būsenoje ir neaktyviai auga, todėl dirvoje gali kauptis druskų.

Velėnos, lapinės žemės ir smėlio dirvožemio mišinys idealiai tinka augalams auginti, nes yra gerai nusausintas ir jame yra augalų augimui reikalingų maistinių medžiagų. Į mišinį taip pat gali būti naudinga pridėti anglies.

Naudinga reguliariai karpyti lyreleaf fikuso lapus. Tai padeda pašalinti pažeistus lapus, ataugas ar susikertančias šakas ir leidžia augalui kvėpuoti. Kad nepažeistumėte, nupjaukite maždaug centimetrą nuo kamieno. Jei pašalinate nudžiūvusį rudą lapą, prieš bandydami jį nupjauti labai švelniai patraukite, nes jis gali nukristi pats. Šis lapų ir kitų augalų dalių pašalinimo iš augalo procesas padeda palaikyti sveiką jo augimą.

Norėdami padauginti fikuso augalą, tiesiog paimkite auginį iš sveiko stiebo ir pamerkite jį į vandenį. Po kelių savaičių augalas išvys šaknis ir gali būti persodintas į vazoną su žemės mišiniu.

Ficus Lyralapi lengviausia dauginti iš stiebo auginių, o ne iš sėklų. Auginiai yra patikimesnis būdas. Norėdami tai padaryti, aštriomis žirklėmis nupjaukite 12–18 cm ilgio stiebą, palikdami vieną lapą ant stiebo. Įdėkite auginį į vazą su švariu, kambario temperatūros vandeniu ir padėkite į šiltą vietą su ryškia, bet netiesiogine šviesa. Vandenį keiskite tik tada, kai jis atrodo drumstas.

Po kelių savaičių stiebo apačioje atsiras nedideli balti kauburėliai. Šie kauburėliai ilgainiui išaugins šaknis, o kai šaknys bus 1–2 cm ilgio, augalą galima persodinti į 5 litrų talpos vazoną, pripiltą žemėmis. Laikykite dirvą drėgną, bet ne permirkusią ar užmirkusią. Jauno fikuso persodinimas kiekvieną pavasarį yra geriausias būdas užtikrinti jo sveikatą ir gyvybingumą. Pasirinkite indą, kurio skersmuo yra bent 5 cm platesnis nei dabartinis vazonas, ir atsargiai išimkite augalą iš dabartinio vazono, palaikydami pagrindą. Įdėkite augalą į naują vazoną ir užpildykite aplink jį esančias erdves dirvožemio ir durpių mišiniu. Kai augalas subręsta, jis greičiausiai taps per didelis, kad jį būtų galima persodinti. Tokiu atveju kiekvieną pavasarį tiesiog pašalinkite kelis viršutinius centimetrus dirvožemio ir pakeiskite jį šviežia žeme.

Kenkėjai ir ligos gali paveikti šiuos augalus, tačiau dažniausiai pasitaikančios problemos yra voratinklinės erkės, žvyniniai vabzdžiai ir bakterinės ar grybelinės ligos. Jei pastebėjote lapų pažeidimų, pvz., tamsių dėmių ar mažų vabalų, kuo greičiau pašalinkite problemą tinkamu fungicidu, pesticidu ar kitu būdu. Įsitikinkite, kad augalas turi tinkamą oro cirkuliaciją ir nėra laikomas pernelyg drėgnoje aplinkoje – tai padės išvengti problemų ateityje.

Jei fikuso lapų viršuje pastebėjote šviesiai rudas arba išblukusias dėmes, tai gali būti dėl lapų nudegimo nuo per daug tiesioginių saulės spindulių. Pažeistus lapus galite nupjauti aštriomis žirklėmis ir perkelti augalą į kitą vietą, kur jo nepateks tokie stiprūs saulės spinduliai.

Fikuso lapai gali paruduoti dėl šaknų puvinio dėl perlaistymo arba dėl skersvėjų, ekstremalių temperatūros svyravimų ar per daug saulės spindulių. Jei ant lapų pastebėjote rudų dėmių, patikrinkite augalo šaknis ir atsargiai pašalinkite visas rudas ir purus. Taip pat gali tekti persodinti augalą į naują vietą.

Lapų pageltimas ant augalo dažnai rodo bakterijų pažeidimą. Tokiu atveju augalo gali nepavykti išgelbėti. Tačiau galite pabandyti pašalinti paveiktus lapus ir persodinti augalą į naują dirvą.

Nukritę lyralapio fikuso lapai paprastai yra ženklas, kad augalas nėra tinkamai prižiūrimas. Taip gali būti dėl to, kad augalas negauna pakankamai arba per daug vandens arba yra veikiamas ekstremalių temperatūros pokyčių. Norėdami tai ištaisyti, įrenginį reikia perkelti toliau nuo šildymo ar oro kondicionavimo įrenginių, ventiliacijos angų ar skersvėjų. Taip pat reikėtų reguliuoti augalui duodamo vandens kiekį, kad žemė niekada nebūtų permirkusi, o tik šiek tiek drėgna.

Kaip greitai auga lyralapis ficus augalas? Šis augalas turi potencialą greitai augti, siekdamas iki 25-50 centimetrų per metus. Jis gali pasiekti 2-3 metrų aukštį.

Nors kambariniai lyralapiai fikusai negali duoti vaisių, jie vis tiek yra elegantiški augalai.

Nors fikusas nėra nuodingas žmonėms, nurijus jis gali būti mirtinas naminiams gyvūnėliams. Jei jūsų namuose auga fikuso augalas, būtinai laikykite jį taip, kad jūsų augintiniai nepasiektų, o jei manote, kad jūsų augintinis galėjo suėsti fikuso lapą, nedelsdami kreipkitės į veterinarijos gydytoją.

Article Categories:
Gėles

Comments are closed.