Sau 2, 2024
22 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kaip išvalyti skalbimo mašiną?

Kaip išvalyti skalbimo mašiną?

Written by

Skalbimo mašinos yra prietaisai, kurie reikalauja nuolatinės priežiūros, norint užtikrinti ilgą ir efektyvų jų naudojimą. Kaip išlaikyti skalbimo mašiną švarią ir veikiančią naudojant nebrangius, bet efektyvius chemikalus nuo kalkių nuosėdų, bei veiksmingas liaudies priemones?

Skalbyklės filtras

Daugelis žino, kad reklamuojamos priemonės nuo kalkių nuosėdų turėtų apsaugoti skalbimo mašiną nuo gedimo. Tačiau dažnai pamirštama, jog mašiną gali užteršti ir jos filtras. Šis filtras yra apačioje, o jį galima atrasti pasukus nedidelę dėžutę, esančią apačioje. Jame yra siurblys ir plona žarna su filtru, kuris apsaugo skalbimo mašiną nuo užteršimo. Palaikydamasis rekomendacijomis, galite jį atsukti, išimti ir gerai išplauti. Ši procedūra padės pašalinti vilnos kuokštelius, popierėlius ir kitas šiukšles, kurios gali sukelti problemų.

Taip pat svarbu nuvalyti šiukšles nuo guminių detalių aplink skalbimo mašinos duris, kur dažnai susikaupia sąvaržėlės, smulkučiai ir akmenėliai. Šiukšles reikia valyti po kiekvieno skalbimo, kad būtų išvengta pelėsių formavimosi, kurie ne tik gali pažeisti skalbyklę, bet ir būti kenksmingi sveikatai.

Skalbimo miltelių skyrelis

Nepamirškite atkreipti dėmesio į skalbimo milteliams skirtą skyrelį. Jame kaupiasi bakterijos ir grybeliai, todėl reikia ne tik išimti ir išvalyti, bet ir kruopščiau apdoroti. Rekomenduojama naudoti priemonę, skirtą unitazams valyti, kad būtų sunaikintos bakterijos. Skyrelį reikia ištraukti, gerai išplauti tekančiu vandeniu, panardinti į vandenį su unitazų valikliu ir palikti pastovėti. Po to reikės gerai iššveisti seną dantų šepetėlį, kad būtų pašalintos visos apnašos, kartu su pačiomis angomis, kuriose dedami skalbimo milteliai ir kiti plovikliai.

Kalkių nuosėdos ir jų valymas

Kalkių nuosėdos gali susidaryti ant skalbyklės kaitinimo elementų, todėl svarbu reguliariai valyti nuosėdas. Vengiant virinimo režimo ir sumažinant vandens kietumą su minkštikliais, galima užkirsti kelią nuosėdų atsiradimui. Jei jau susidaro nuosėdos, galima naudoti citrinų rūgštį arba kitas priemones nuo kalkių nuosėdų. Citrinų rūgštis, esanti šių priemonių sudėtyje, gali būti naudojama kartą per metus. Alternatyva – pirkite specialias priemones nuo kalkių nuosėdų, tačiau būtina griežtai laikytis instrukcijos.

Rūpestinga skalbimo mašinos priežiūra ir valymas užtikrins jos ilgalaikį efektyvumą ir optimalų veikimą.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.