Sau 3, 2024
26 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kambariniai augalai ir katės

Kambariniai augalai ir katės

Written by

Jei katė naudoja kambarinio augalo vazoną kaip savo tualetą, jį persodinkite į kitą vazoną ir ant žemės paviršiaus užberkite dekoratyvinių akmenukų sluoksnį. Tokiu būdu ne tik išliks augalo estetika, bet ir katė nebesijaus kviečiama kapstytis po žemę.

Problema, kurią galima išspręsti

Kambariniai augalai gali būti puiki namų dekoracija, tačiau ne visada jie patinka mūsų katėms. Kačių požiūris į kambarinius augalus gali būti įvairus: jos gali žaisti su augalais, kramtyti jų lapus ar net naudoti gėlių vazonus kaip tualetus. Tai gali tapti iššūkiu auginti augalus ir tuo pačiu mylėti savo naminį gyvūną. Laimei, yra būdų apsaugoti augalus nuo kačių ir išlaikyti harmoningą santykį tarp augalų ir augintinių.

Augalai, kurių katės nemėgsta

Vienas iš būdų išvengti katės žalos augalams yra auginti tokius, kurių katėms nepatinka. Keli kambariniai augalai gali būti pasirinkti dėl stipraus kvapo arba neįprasto paviršiaus tekstūros:

 • Rozmarinas: Katėms nepatinka jo stiprus kvapas. Be to, jis gali būti naudingas virtuvėje, suteikiant šviežių rozmarinų šakelių aromatą.
 • Šuninė cimbžieda (Plectranthus (Coleus) caninus): Šis augalas garsėja nepatinkančiu kvapu katėms.
 • Kaktusai ir rožės: Dėl spyglių ir dyglių katės dažnai vengia šių augalų.

Kaip apsaugoti nuo augintinių?

Jei norite apsaugoti augalus nuo katės įsikišimo, galite pabandyti kelis triukus:

 1. Kvapo barjeras: Pabarstykite žemę aplink augalą juodaisiais pipirais, kurie yra nepatinkamo kvapo katėms.
 2. Citrusinių vaisių kvapas: Katėms nemėgstantis citrusinių vaisių kvapas gali būti naudojamas kaip apsauga. Į gėlių vazonus galite įdėti apelsinų ar citrinų žievelių arba papurškite augalo lapus citrinų sultimis ar apelsinų aliejumi.
 3. Akmenų sluoksnis: Uždėkite akmenų sluoksnį viršutinėje žemės dalyje, kad katė nebeturėtų prieigos prie žemės paviršiaus.
 4. Kačių nemėgstami augalai: Auginkite augalus, kurių kvapą ar paviršių katės nemėgsta. Tai gali būti vienas iš kvapo barjerų.

Jei šie metodai nepadeda, galite apsvarstyti galimybę atskirti augalus nuo katės pasiekiamų vietų arba įrengti specialią katėms skirtą žaliąją zoną su jiems patinkančiais augalais.

Nuodingi augalai katėms

Svarbu vengti auginti katėms nuodingus augalus. Kai kurie augalai gali sukelti rimtą pavojaus grėsmę katės sveikatai. Keletas nuodingų augalų, kuriuos geriau vengti auginti namuose, yra:

 • Lelijinės šeimos augalai (išskyrus vėzdūnes ir kalijas): Gali būti nuodingi katėms ir net sukelti mirtį.
 • Hortenzijos: Turi toksinus, panašius į cianidą, kurie gali greitai paveikti katės kvėpavimą ir sukelti mirtį.
 • Cikas (Cycas revolute): Visi jo dalys yra nuodingos, o ypač pavojingos yra sėklos.
 • Oleandras (Nerium oleander): Gali sukelti virškinimo problemų, širdies ritmo sutrikimų ir netgi mirtį.
 • Amalai (Viscum album): Gali sukelti apsinuodijimo simptomus, įskaitant virškinimo trakto sutrikimus, padidėjusią temperatūrą ir kvėpavimo sunkumus.
 • Dvokiojo lipšnio (Symplocarpus foetidus): Jo sultys gali sukelti nudegimus ir uždusimą katėms.

Jei turite nuodingų augalų namuose, būkite budrūs ir stebėkite savo katės elgesį. Jei pastebėsite bet kokius apsinuodijimo simptomus, nedelsdami kreipkitės į veterinarą. Įsitikinkite, kad augalai namuose yra saugūs ir nenuodingi jūsų augintiniui.

Subalansuoti katėms

Kadangi katės yra smalsios būtybės, siūloma jiems pasiūlyti alternatyvias vietas, kuriose jos galėtų pasitenkinti savo noru kramtyti ar žaisti su augalais. Tai gali būti žalia zona su katėms patinkančiais augalais arba specialūs žaislai, skirti jų smalsumui patenkinti. Suteikdami katėms alternatyvias pramogas, galite išlaikyti harmoningą santykį tarp jūsų augalų ir augintinio.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.