Bir 9, 2022
110 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kavos šalis: Peru

Kavos šalis: Peru

Written by

Peru Respublika yra decentralizuota unitarinė respublika, įsikūrusi Pietų Amerikos vakaruose, tarp tropinių regionų. Vakaruose ribojasi su Ramiuoju vandenynu, šiaurėje – su Ekvadoru ir Kolumbija, rytuose – su Brazilija, pietryčiuose – su Bolivija, o pietuose – su Čile.

Jos teritoriją sudaro įvairūs kraštovaizdžiai: slėniai, plynaukštės ir aukštos Andų viršūnės driekiasi į vakarus iki dykumų pakrantės ir į rytus link Amazonės. Tai viena iš biologiškai įvairiausių pasaulio šalių: Peru gyvena daugybė įvairių geografinių regionų ir kultūrų. Įspūdinga daugiau kaip 28 mikroklimato zonų įvairovė lemia, kad tai ideali vieta ištisus metus auginti aukštos kokybės kakavą ir kavą.

Tik arabika

Peru yra trečia pagal dydį kavos gamintoja Pietų Amerikoje po Brazilijos ir Kolumbijos. 100 % jos produkcijos sudaro plauta arabikos kava. Sertifikuota ir ekologiška kava sudaro didelę dalį jos produkcijos.

Kavos auginimas išplėtotas visoje rytinėje Andų pusėje. Tokiuose regionuose kaip Sandija Puno, Kuskas-Kvillabamba, Čanchamajas-Džuninas, Vila Rika-Pasko, Huanuko-Tingo Marija, Chajenas-Kajamarka ir Moyobamba San Martinas, jos pagrindiniai kavos auginimo rajonai.

Gera žinoti

Peru jau daugiau kaip 150 metų yra pagrindinė kavos gamybos šalis. Ji priklauso dešimčiai daugiausiai kavos pasaulyje pagaminančių šalių ir yra viena didžiausių pasaulyje ekologiškos kavos eksportuotojų.

Skaičiuojama, kad iš maždaug 400 000 hektarų šalyje auginamos kavos apie 90 000 hektarų yra sertifikuoti kaip ekologiški.

Kava sudaro 2,9 proc. viso Peru eksporto (nors ji sudaro 50 proc. žemės ūkio produktų eksporto). Tačiau kava dažnai skatinama auginti kaip kokaino pakaitalas.

Vyriausybė ir toliau bando įtikinti savo valstiečius kokainmedžių augintojus auginti pelningus pakaitinius prekinius augalus, pavyzdžiui, kavą. Tačiau kol kas šios pakaitinės programos nebuvo tokios sėkmingos, kokios tikėtasi.

Kita vertus, pramonė taip pat įgijo svarbą ir organizuotumą. Stiprėjant vyriausybinėms ir pusiau vyriausybinėms agentūroms, kaip ir Camara de Exportadoras de Cafe del Peru – privati eksportuotojų ir gamintojų grupių asociacija. Šios asociacijos tikslas daugelį metų buvo kurti palankų Peru kavos įvaizdį ir kartu užtikrinti, kad jos nariai vykdytų sutartis. Per pirmuosius visus metus nuo savo veiklos pradžios Camara padarė daugiau nei bet kas kitas, kad pagerintų Peru kavos įvaizdį. Ji pradėjo nuo kokybės kontrolės bandymų, kurie ilgainiui peraugo į standartizavimą ir priimtinų defektų apibrėžimus. 1992 m. spalio mėn. įkurta Camara kasmet rengia keletą mokymo programų, įskaitant Niujorko “C” ir Europos sutarčių, eksportuotojų arbitražo, taip pat specializuotus seminarus kavos regionų ūkininkams.

Apie oficialias įstaigas

Peru turi dvi pagrindines oficialias institucijas: Peru kavos ir kakavos rūmai (Cámara Peruana de Café y Cacao), atstovaujantys privačiam sektoriui, ir Peru nacionalinė kavos taryba (Junta Nacional de Café), atstovaujanti kooperatiniam sektoriui. Taip pat yra pagrindinis agentas, kuris prižiūri Agrarinės sveikatos tarnybą (SENASA).

Apie augintojus ir eksportuotojus

Reikėtų pažymėti, kad Peru daugiau kaip 95 % kavos augintojų yra smulkieji ūkininkai, vidutiniškai vienam augintojui tenka mažiau kaip 3 hektarai. Dauguma augintojų yra kooperatyvų partneriai (40 %), 20 % – asociacijų ir grupių nariai, o 40 % yra visiškai nepriklausomi gamintojai.

Šviežių kavos pupelių galite užsisakyti su Cofmos prekiniu ženklu.

Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Prekės

Comments are closed.