Rgs 5, 2023
46 Views
Komentavimas išjungtas įraše Ratilis (Callistephus)

Ratilis (Callistephus)

Written by

Gentyje yra tik viena rūšis, priklausanti astrinių (Asteraceae) šeimai. Tėvynė – Kinija ir Japonija.

Kininis ratilis (C. chinensis) – mėgstama rudeninė gėlė. Stiebai įvairaus aukščio, dažniausiai tik apatinėje dalyje šakoti. Lapai paprasti, nedideli. Pavieniai žiedynai sukrauti žiedynstiebių viršūnėse, įvairiausių spalvų, dydžių, tuščiaviduriai arba dažniausiai pilnaviduriai. Yra gausybė veislių.

Ratiliai, ypač žemaūgiai, gerai pakelia persodinimą net žydėjimo metu. Gerai auga atviroje, saulėtoje vietoje, bet žydi ir pusiau pavėsyje. Auginami gėlynuose, tinka puokštėms.

Ratiliai, pasodinti daigais, pradeda žydėti liepos mėnesį ir žydi iki šalnų. Jauni daigai ir žiedynai pakelia trumpalaikes iki -3°C temperaturos šalnas.

Sėklos, surinktos nuo pirmos eilės žiedynų, yra atspariausios ligoms, gerai dygsta. Graižai nuskinami tada, kai iš jų pasirodo skristukų pūkai. Sausoje vietoje paskleisti baigia nokti. Tada sėklos išvalomos. Jos balandžio mėnesį sėjamos į dėžutes, galima ir į šaltą inspektą arba nuolatinę vietą, bet tada žydės vėliau. Sudygsta per 6-8 dienas.

Daigai pikuojami vieną kartą. Nepikuoti daigai būna silpnesni. Į nuolatinę vietą sodinami gegužės pabaigoje-birželio pradžioje. Aukštaūgių veislių ratiliai sodinami retai, kas 40-45 cm, žemaūgių kas 20-25 cm.

Article Categories:
Gėles

Comments are closed.