Kov 11, 2024
46 Views
Komentavimas išjungtas įraše Špinatų sodinimas ir auginimas

Špinatų sodinimas ir auginimas

Written by

Organinės trąšos špinatams auginti

Tręšiant špinatus, visada verta rinktis organines trąšas. Venkite sintetinių trąšų, nes dėl jų gali sutrikti maistinių medžiagų pusiausvyra. Vietoj jų rinkitės organines trąšas, pavyzdžiui, kompostą, seną mėšlą arba žuvų emulsiją. Šios natūralios trąšos suteiks reikiamų maistinių medžiagų nekenkdamos aplinkai.

Kompostas yra vertingas organinių medžiagų ir maistinių medžiagų šaltinis špinatams. Jis praturtina dirvožemį tokiais svarbiais elementais kaip azotas, fosforas ir kalis, kurie būtini sveikam augimui. Be to, kompostas gerina dirvožemio struktūrą, gerina vandens sulaikymą ir skatina naudingą mikrobų veiklą, taip sukurdamas klestinčią špinatų augalų ekosistemą.

Senas mėšlas yra dar viena puiki organinė trąša špinatams. Jis ne tik aprūpina pagrindinėmis maistinėmis medžiagomis, bet ir gerina dirvožemio derlingumą bei struktūrą. Pageidautina naudoti žolėdžių gyvūnų, pavyzdžiui, karvių ar arklių, mėšlą, nes jo maistinių medžiagų sudėtis subalansuota. Tačiau svarbu naudoti gerai supuvusį mėšlą, kad augalai nenukentėtų nuo per didelio azoto kiekio.

Žuvų emulsija yra skystos organinės trąšos, pagamintos iš suirusių žuvų. Joje gausu maistinių medžiagų, pavyzdžiui, azoto, fosforo ir mikroelementų, kurie yra lengvai prieinami augalams. Žuvų emulsiją lengva naudoti, ją greitai įsisavina šaknys, todėl ji iš karto skatina špinatų augimą. Tai tvarus ir aplinkai nekenksmingas būdas tręšti špinatus.

Špinatų sodinimas ir auginimas

Dabar, kai paruošėte dirvą, metas pereiti prie špinatų sodinimo ir auginimo. Atlikite šiuos veiksmus, kad užtikrintumėte sėkmingą augimą.

Kada sodinti špinatus

Špinatai yra vėsaus sezono augalai, kurie gerai auga esant. Špinatus geriausia sodinti anksti pavasarį arba vasaros pabaigoje, kad būtų išvengta didelio karščio ar šalčio. Prieš sodindami įsitikinkite, kad dirvos temperatūra yra ne žemesnė kaip, kad špinatai optimaliai sudygtų.

Kaip sodinti špinatų sėklas

Špinatų sėklas sėkite tiesiai į paruoštą dirvą, sodindami jas maždaug pusės colio gylyje. Sėklas išdėstykite maždaug 2 cm atstumu viena nuo kitos 12 cm eilutėse. Taip pat galite pradėti auginti sėklas patalpoje ir persodinti, kai jos pasieks tinkamą dydį.

Tinkamas atstumas tarp špinatų augalų

Špinatams augant, juos retiname, kad kiekvienam augalui užtektų vietos pilnai išsivystyti. Tarp kiekvieno špinatų augalo palikite maždaug 4-6 cm atstumą, kad jie turėtų pakankamai vietos augti ir gautų pakankamai saulės šviesos.

Špinatų augalų priežiūra

Norint užtikrinti sveikus ir gyvybingus špinatų augalus, būtina tinkamai juos prižiūrėti. Štai keletas svarbių aspektų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti.

Špinatų augalų laistymas

Kad špinatai gerai augtų, dirvoje reikia nuolatinės drėgmės. Špinatų augalus laistykite reguliariai, užtikrindami, kad dirva būtų tolygiai drėgna. Venkite perlaistyti, nes tai gali sukelti šaknų puvinį, tačiau taip pat neleiskite dirvožemiui visiškai išdžiūti. Mulčiavimas aplink augalus gali padėti sulaikyti drėgmę ir sumažinti vandens garavimą.

Kova su kenkėjais ir ligomis

Špinatai, kaip ir kiti augalai, yra jautrūs kenkėjams ir ligoms. Špinatus dažniausiai puola šie kenkėjai: amarai, šliužai ir lapų graužikai. Reguliariai apžiūrėkite augalus, ar nėra užkrėtimo požymių, ir imkitės atitinkamų priemonių, pavyzdžiui, skinkite rankomis arba naudokite ekologiškus insekticidus. Be to, praktikuokite sėjomainą ir palaikykite gerą oro srautą, kad išvengtumėte tokių ligų, kaip pūkinė miltligė ir lapų dėmėtligė.

Špinatų derliaus nuėmimas ir laikymas

Paskutinis špinatų auginimo etapas – derliaus nuėmimas ir saugojimas.

Kada ir kaip nuimti špinatų derlių

Špinatų lapus galima skinti, kai jie pasiekia norimą dydį. Galite pradėti skinti išorinius lapus, o vidinius palikti toliau augti. Atsargiai nuimkite lapus nuo augalo, stengdamiesi nepažeisti stiebų. Jei planuojate skinti visą augalą, nupjaukite jį šiek tiek aukščiau dirvos lygio.

Geriausia šviežių špinatų laikymo praktika

Nuėmus derlių, svarbu tinkamai laikyti špinatus, kad jie išliktų švieži. Pirmiausia kruopščiai nuplaukite lapus, kad pašalintumėte visus nešvarumus ar šiukšles. Tada lapus suvyniokite į drėgną popierinį rankšluostį arba įdėkite į perforuotą plastikinį maišelį. Laikykite juos šaldytuve, kur jie gali išlikti švieži iki savaitės.

Kaip matote, špinatų auginimas yra naudingas ir gana paprastas procesas. Laikydamiesi šių rekomendacijų ir tinkamai prižiūrėdami augalus, netrukus galėsite mėgautis gausiu šviežių ir maistingų špinatų derliumi. Taigi pasiraitokite rankoves, susitepkite rankas ir pradėkite špinatų auginimo kelionę jau šiandien!

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.