Rgs 5, 2023
44 Views
Komentavimas išjungtas įraše Storlapis (Crassula)

Storlapis (Crassula)

Written by

Gentyje yra virš 300 rūšių. Priklauso storlapinių (Crassulaceae) genčiai. Storlapiai kilę daugiausia iš Pietų Afrikos. Tai labai dekoratyvūs sukulentai, tarp jų yra ir vienmečių, ir dvimečių žolinių augalų bei krūmų. Jų stori, mėsingi, priešiniai lapai dažnai būna pagrindais tarpusavyje suaugę. Senesni augalai žydi beveik kasmet, kiekviena rūšis skirtingu laiku. Peržydėję augalai 1-2 mėnesius ilsisi tai ramybės periodas. Tuo metu mažai laistomi, nepersodinami.

Sumedėjęs storlapis (C. arborescens) savo tėvynėje yra 2-3 m aukščio krūmas. Lapai stori, mėsingi, su rusvais kraštais ir raudonais taškeliais paviršiuje. Žiedai gana stambūs rožiniai. Žydi vasarą. Nereiklus, labai dekoratyvus, todėl mielai auginamas kambariuose.

Storlapiai auginami šviesioje, saulėtoje patalpoje. Gerai auga derlingoje, su molio priemaiša žemėje. Lengvai dauginami auginiais ir lapais pavasarį bei vasarą. Lapus dauginimui reikia imti gerai išaugusius, sodinti negiliai į smėlį arba smėlio ir durpių mišinį. Galima dauginti sėklomis, laistyti reikia saikingai.

Article Categories:
Gėles

Comments are closed.