Kov 6, 2024
22 Views
Komentavimas išjungtas įraše 8 geriausi kopūstų augalai palydovai

8 geriausi kopūstų augalai palydovai

Written by

Vaistažolės:

Žolelės yra bene geriausi kopūstų palydovai. Vaistažolės atbaido kenkėjus, pritraukia plėšrūnus, palaiko dirvos drėgmę ir net pagerina šalia augančių augalų skonį. Beveik visos žolelės kokiu nors būdu bus naudingos kopūstams, tačiau yra keletas žolelių, kurios yra geresnės kompanionės nei kitos. Lapiniai kopūstai yra greitai augantys žalieji lapai, kurie subręsta per 50-60 dienų, todėl norėsite juos derinti su greitai augančiais kompanionais, tokiais kaip kalendra, raudonėlis, šalavijas, petražolė, laiškinis česnakas ir mairūnas. Amarai mėgsta kopūstinius augalus, o daugelis prieskoninių augalų gali atbaidyti amarus (pavyzdžiui, katžolė, pankolis ir kalendra) ir pritraukti naudingus plėšrūnus, kurie minta amarais (pavyzdžiui, kalendra ir saldžioji alijošiūtė). Venkite tokių žolelių kaip rozmarinas ir citrinžolė, nes jos gali subręsti per 100 dienų. Yra įvairių nuomonių apie tai, ar bazilikai yra geri kopūstų kaimynai, tačiau mes visada sėkmingai sodinome bazilikus kartu su kopūstais.

Kalendra:

Tačiau kalendra yra tokia puiki kopūstų palydovė, kad nusipelno atskiro aptarimo. Kalendra daro viską: privilioja apdulkintojus, pritraukia naudingus plėšrūnus, atbaido kenkėjus ir pagerina kopūstų lapų skonį. Didžiausi kopūstų grobuonys yra amarai, o kalendra pritraukia amarais mintančius vikšrus ir savo aštriu aromatu natūraliai atbaido amarus. Kalendrų augalai subręsta per 45-60 dienų, t. y. maždaug tiek pat, kiek ir dauguma kopūstų. Tai reiškia, kad galite pradėti auginti kalendrų ir kopūstų sėklas kartu ir jos augs maždaug tokiu pat greičiu. Jei galėtume pasirinkti tik vieną kopūstų augalą palydovą, tai neabejotinai būtų kalendra.

Pupelės:

Pupelės yra puikus kopūstų augalų palydovas, nes pupelių augalų šaknys yra kolonizuotos bakterijų, kurios gali iš oro išgauti azotą ir paversti jį tinkama naudoti forma. Azoto reikia energingam lapų augimui, o kopūstai mėgsta azoto turtingą dirvožemį. Papildoma nauda – karšto klimato šalyse ant grotelių pasodintos pupelės gali suteikti pavėsį kopūstams. Geriausias būdas naudoti pupeles kaip kopūstų augalų palydoves – derinti jas su žolelėmis, kovojančiomis su amarais, pavyzdžiui, kalendra. Pupelės, kalendros ir kopūstai subręsta maždaug tuo pačiu metu (50-70 dienų), todėl tai puiki draugija.

Medetkos:

Medetkos yra vienos gražiausių kopūstų augalų kompanionų. Šios gėlės pasižymi išskirtiniu aromatu, kuris, kaip teigiama, atbaido amarus, bulvinius vabalus, blusas ir net triušius. Nors techniškai nėra jokių mokslinių įrodymų apie medetkų, kaip augalo palydovo, naudingumą, mes labai sėkmingai naudojame medetkas kaip augalus, lydinčius mūsų lapinius žalumynus ir pomidorus. Kad apsaugotumėte nuo kenkėjų, derinkite medetkas su aromatinėmis žolelėmis (pvz., kalendromis ar krapais). Medetkos žydi praėjus 55-100 dienų nuo pasodinimo, todėl būtinai pradėkite sėti medetkų sėklas keliomis savaitėmis anksčiau nei kopūstų sėklas.

Nasturtium:

Nasturtium veikia kiek kitaip nei dauguma augalų palydovų. Užuot atbaidžiusios kenkėjus nuo kopūstų augalų, nasturtės iš tikrųjų pritraukia kenkėjus, pavyzdžiui, kopūstų žoliapjoves, prie savęs – jos veikia kaip masalas, viliojantis kenkėjus nuo kopūstų. Dėl šios priežasties geriausia nasturtas sodinti kelių metrų atstumu nuo kopūstų augalų. Šios gražios gėlės subręsta greitai (35-52 dienos) ir gali būti pradėtos auginti patalpoje kartu su kopūstų sėklomis arba sėjamos tiesiai lauke prie jau esamų kopūstų augalų.

Dengiamieji grikiai:

Grikiai yra žemaūgiai, žemaūgiai dengiamieji augalai. Dengiamieji augalai gerai dera su kopūstais, nes padeda uždengti dirvą ir neleidžia prarasti drėgmės. Grikiai yra ypač puikus dengiamasis augalas, nes jie į dirvožemį grąžina šiek tiek azoto, o tai padeda skatinti energingą kopūstų augimą. Grikiai subręsta per 70-90 dienų, todėl juos reikėtų pradėti auginti lauke prieš pat kopūstų persodinimą į tą patį plotą.

Česnakai:

Vampyrai nėra vieninteliai kenkėjai, kuriuos atbaido česnakai. Aštrus česnako kvapas puikiai atbaido kandis, voratinklines erkes, kandis, kopūstų gniužulus ir daugelio rūšių vabalus. Česnako svogūnėlyje esanti siera taip pat padeda apsaugoti aplinkinę dirvą nuo grybelių. Česnakai ne tik saugo nuo kenkėjų, bet ir nekonkuruoja su kopūstais dėl maisto medžiagų ar vietos šaknims. Česnakų augalai paprastai sodinami pavasarį ir subręsta per 100 dienų. Kopūstus šalia česnakų sodinkite vasaros pabaigoje, kai česnakų augalai pasiekia brandą.

Svogūnai:

Svogūnai, kaip ir kiti alliumai (pvz., česnakai, porai, laiškiniai česnakai ir svogūnai), yra puikūs kopūstų augalai. Aliejiniai svogūnai pasižymi stipriais kvapais, kurie atbaido įprastus kopūstų kenkėjus, pavyzdžiui, vabalus, kopūstų lapgraužius ir amarus. Svogūnai ir kopūstai yra vėsaus sezono augalai ir gali būti auginami vienas šalia kito nuo ankstyvo pavasario.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.