Kov 10, 2024
22 Views
Komentavimas išjungtas įraše Bazilikų auginimo patalpoje procesas žingsnis po žingsnio

Bazilikų auginimo patalpoje procesas žingsnis po žingsnio

Written by

Bazilikų sėklų sodinimas

Dabar, kai bazilikų sėklos ir sodininkystės įrankiai paruošti, laikas jas pasodinti. Užpildykite indus žemėmis, palikdami maždaug centimetrą vietos nuo viršaus. Prieš tolygiai paskleisdami bazilikų sėklas, sudrėkinkite žemę. Švelniai įspauskite sėklas į dirvą, bet neužkaskite jų per giliai. Uždenkite indus plastikine plėvele, kad susidarytų šiltnamio efektas, skatinantis dygimą.

Tinkamas apšvietimas ir temperatūra

Kad bazilikai gerai augtų, jiems reikia pakankamai šviesos. Jei turite galimybę gauti natūralios saulės šviesos, bazilikus statykite prie pietų pusės lango, kad kasdien jie gautų bent šešias valandas saulės šviesos. Taip pat galite naudoti liuminescencinę arba LED lemputę, pastatytą kelis centimetrus virš augalų. Bazilikai taip pat mėgsta šiltą aplinką, kurioje vyrauja 18-29 °C temperatūra, todėl pasirūpinkite, kad kambaryje ši temperatūra neviršytų šios ribos.

Bazilikų laistymas ir tręšimas

Norint auginti sveikus bazilikus patalpoje, labai svarbu tinkamai laistyti. Užtikrinkite, kad dirva būtų nuolat drėgna, bet nepermirktų. Venkite perlaistyti, nes tai gali sukelti šaknų puvinį. Gerai būtų patikrinti drėgmės lygį įkišant pirštą į dirvą maždaug centimetro gylyje. Jei jaučiasi sausa, laikas laistyti. Be to, bazilikus tręškite kas dvi-tris savaites subalansuotomis vandenyje tirpstančiomis trąšomis, vadovaudamiesi ant pakuotės pateiktais nurodymais.

Dažniausiai pasitaikančios bazilikų auginimo problemos

Bazilikų ligų nustatymas ir gydymas

Nors bazilikas yra palyginti mažai priežiūros reikalaujantis augalas, jis vis tiek gali susidurti su tam tikromis ligomis. Dažniausios bazilikų ligos yra grybelinės infekcijos, tokios kaip miltligė ir pūkinė miltligė, taip pat bakterinė dėmėtligė. Kad išvengtumėte šių problemų, užtikrinkite gerą oro cirkuliaciją, neperlaistykite ir nedelsdami pašalinkite pažeistus lapus ar augalus. Sunkiais atvejais gali tekti naudoti atitinkamus fungicidus arba kreiptis į vietinį sodininkystės ekspertą.

Kova su kambarinių bazilikų kenkėjais

Kenkėjai kartais gali patekti į jūsų kambarinius bazilikus. Dažniausiai tai būna amarai, voratinklinės erkės ir baltasparniai. Reguliariai apžiūrėkite bazilikus, ar nėra užkrėtimo požymių, pavyzdžiui, pageltusių lapų ar lipnių likučių. Pastebėję kenkėjų, galite naudoti ekologišką insekticidinį muilą arba neemo aliejų. Taip pat galite įveisti naudingų vabzdžių, pavyzdžiui, boružėlių, arba naudoti lipnias gaudykles, kad šie nepageidaujami svečiai nepatektų į šalį.

Kambarinių bazilikų derliaus nuėmimas ir naudojimas

Kada ir kaip skinti bazilikus

Kai baziliko augalai subręs, galite pradėti skinti lapus kulinariniam naudojimui. Derliaus nuėmimas dažnai paskatina vešlesnį augimą ir neleidžia augalams per greitai žydėti. Švariomis žirklėmis arba pirštais nukirpkite lapus tiesiai virš lapų mazgo, kur atsiranda naujas augalas. Venkite vienu metu nuskinti daugiau nei trečdalį augalo, kad užtikrintumėte nuolatinį jo gyvybingumą.

Šviežių bazilikų laikymas ir konservavimas

Kad šviežiai nuskinti bazilikai kuo ilgiau išsilaikytų, tinkamai juos laikykite. Baziliko lapelius sudėkite į stiklinę vandens, panašiai kaip gėlių puokštę, ir laisvai uždenkite plastikiniu maišeliu. Stiklinę laikykite vėsioje vietoje, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių. Arba galite kruopščiai nuplauti ir išdžiovinti lapus prieš laikydami juos sandariame inde šaldytuve. Tinkamai laikomi švieži bazilikai gali išsilaikyti iki savaitės.

Bazilikų naudojimas patiekaluose

Bazilikai suteikia nuostabaus skonio įvairiems patiekalams. Galimybių yra begalė – nuo makaronų padažų ir pesto iki salotų ir sumuštinių. Eksperimentuokite su įvairiais receptais ir raskite kūrybiškų būdų, kaip panaudoti šviežius bazilikus. Pabandykite pasigaminti bazilikais pagardinto aliejaus ar acto, į sriubas ir troškinius įberkite saują bazilikų lapelių arba plonais griežinėliais pjaustytu baziliku papuoškite mėgstamą picą. Leiskite savo kulinarinei vaizduotei pakilti!

Dabar, kai sužinojote pagrindinį bazilikų auginimo kambaryje vadovą, galite pradėti savo kelionę po kambarinius sodus. Šiek tiek rūpesčio ir atidumo, galėsite mėgautis aromatingais ir skoningais šviežių bazilikų privalumais tiesiog savo namuose. Sėkmingo auginimo ir laimingo maisto gaminimo!

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.