Kov 10, 2024
24 Views
Komentavimas išjungtas įraše Blogiausi ir geriausi braškių palydovai

Blogiausi ir geriausi braškių palydovai

Written by

4 geriausi braškių augalų kaimynai

Kartu pasodinti augalai draugai teikia vienas kitam tam tikrą simbiozės naudą. Tačiau yra augalų, kurie yra tiesiog geri kaimynai ir nebūtinai kovoja su kenkėjais ar tręšia dirvą. Juos priskiriame “draugiškiems kaimynams”, nes jie yra puikūs braškių partneriai, su kuriais galima dalytis sodo erdve. Draugiškus kaimynus galima sodinti braškių lysvėse arba šalia braškių lysvių – priklausomai nuo jūsų sodo tikslų ir vietos.

Šparagai:

Šparagai ir braškės yra fantastiški bendražygiai bendroje daugiamečių sodo lysvėje. Abu augalai anksti pavasarį nutraukia ramybės periodą, gerai auga gerai mulčiuotose lysvėse, mėgsta saulę ir gali gerai augti panašiose dirvos sąlygose. Be to, braškių šaknys yra negilios, o šparagų šaknų sistema gilesnė, todėl šie augalai tiesiogiai nekonkuruoja dėl maisto medžiagų tame pačiame dirvožemio lygyje.

Rabarbarai:

Jei kada nors valgėte braškių ir rabarbarų pyragą, žinote, kad šie du daugiamečiai augalai natūraliai draugauja. Jie ne tik subalansuoja vienas kito skonį (rūgštus ir saldus), bet ir puikiai auga kartu sode. Rabarbarams, kaip ir braškėms, patinka šiek tiek rūgštus dirvožemis, geras drenažas ir saulė. Be to, abiejų augalų derlius nuimamas maždaug tuo pačiu metu, todėl juos lengva apkeisti sode.

Krienai:

Krienai yra puikus daugiametis šakniavaisis, kuris gali padėti atbaidyti braškių kenkėjus iš jūsų sodo. Teigiama, kad krienai atbaido amarus, baltasparnius, vabalus, kai kurias grybelines ligas, smulkius graužikus ir net paukščius. Sodinant kartu su krienais reikėtų būti atsargiems, nes augalas greitai plinta.

Kraujažolė:

Tačiau braškių žiedai yra savidulkiai ir gali patys apsidulkinti, padedami vėjo ir lietaus. Dėl šios priežasties kraujažolė yra gera braškių kaimynė, tačiau nesuteikia tiek daug naudos, kiek braškių draugija.

Blogiausi braškių augalai palydovai

Braškių sodinimas šalia netinkamų augalų gali būti lėto augalų augimo, ligų plitimo ir net braškių žūties priežastis. Be to, kad braškių augalus laikytumėte atokiau nuo šių priešų, taip pat svarbu nesodinti braškių sodo lysvėse, kuriose neseniai augo šie priešiški augalai, kad išvengtumėte tam tikrų per dirvą plintančių grybinių ligų.

Nakvišų lapai:

Pomidorai, baklažanai, bulvės ir paprikos yra jautrūs toms pačioms grybinėms ligoms kaip ir braškės (pvz., Verticillium wilt). Braškių sodinimas toje pačioje vietovėje, kurioje auginamos nakvišos, arba vietovėje, kurioje anksčiau buvo auginamos nakvišos, padidina ligų plitimo riziką.

Chrizantemos ir rožės:

Chrizantemos ir rožės (taip pat melionai, okros ir moliūgai), kaip ir naktižiedžiai, yra jautrios verticiliozės vytuliui ir gali platinti šią grybelinę ligą ant netoliese augančių braškių.

Kai kurie kopūstiniai augalai:

Kai kurios kopūstinės daržovės, pavyzdžiui, kopūstai, brokoliai, gūžiniai kopūstai, lapiniai kopūstai, lapiniai kopūstai ir briuseliniai kopūstai, yra gausiai maitinančios ir konkuruoja su braškėmis dėl azoto ir vandens. Kita vertus, kai kurie kopūstiniai augalai gali būti naudingi braškėms, pavyzdžiui, ridikėliai (padeda purenti dirvą) ir krienai (atbaido kenkėjus).

Braškės:

Avietės, pavyzdžiui, avietės, agresyviai plinta ir sukuria šešėlį, todėl jos nėra tinkamos saulę mėgstančių braškių draugės. Braškės ir žemuogės mėgsta panašią aplinką, tačiau sodinamos viena šalia kitos nesuteikia daug naudos.

Mėtos:

Mėtos, pasodintos vazonuose šalia braškių, iš tiesų yra puikios braškių draugės. Nors mėtų kvapas atbaido kenkėjus, mėtų šaknys plinta labai agresyviai, todėl, jei joms būtų leista nesulaikomai augti sode, jos lengvai užgožtų jūsų braškyną. Dėl šios priežasties sodinant mėtas šalia braškių reikia būti atsargiems.

Paskutinis žodis apie gretutinius augalus

Papildomas sodinimas gali būti įdomus būdas sukurti klestintį sodą taikant permakultūros metodus, tačiau pernelyg nesigilinkite į detales. Papildomas sodinimas yra daugiau menas nei mokslas. Tiesą sakant, daugelis teiginių apie papildomo sodinimo naudą yra tik anekdotiniai. Pramogaukite ir eksperimentuokite su įvairiais papildomais augalais ir sodo išplanavimu. Galų gale galite užauginti dideles, gražias, sultingas braškes ir be jokio kito augalo.

Ko negalima sodinti su braškėmis?

Jei įmanoma, šalia braškių nesodinkite pomidorų, bulvių, baklažanų, okrų, melionų, paprikų, kopūstų, brokolių, briuselinių kopūstų, gūžinių kopūstų, taip pat kitų naktinių ir kopūstinių augalų. Taip pat svarbu nesodinti braškių į lysvę, kurioje šie augalai neseniai augo, kad būtų išvengta nepagydomų dirvoje plintančių grybinių ligų, tokių kaip verticiliozė, plitimo.

Ką sodinti šalia braškių?

Braškės mėgsta būti sodinamos šalia agurklės, medetkų, svogūnų ir žolelių, tokių kaip čiobreliai, krapai, laiškiniai česnakai ir šalavijai.

Ar pomidorai ir braškės gerai auga kartu?

Jei yra vietos, braškes ir pomidorus sodinkite atokiau vienas nuo kito. Abu augalai yra pažeidžiami panašių ligų, kurios gali lengvai plisti nuo augalo ant augalo. Be to, pomidorai yra gausiai maitinasi ir konkuruoja su braškėmis dėl dirvožemio maisto medžiagų, o tai gali trukdyti braškių auginimui.

Kokios žolelės gerai auga su braškėmis?

Daugiametės žolelės, pavyzdžiui, krapai, laiškiniai česnakai, šalavijai, čiobreliai, raudonėliai ir mairūnai, gerai dera su braškėmis, nes pavasarį ir vasarą jos kartu su braškėmis nutraukia ramybės periodą ir gali atbaidyti daugelį sodo kenkėjų.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.