Kov 10, 2024
10 Views
Komentavimas išjungtas įraše Braškes galima auginti beveik bet kokiame inde

Braškes galima auginti beveik bet kokiame inde

Written by

Ar galite auginti braškes vazonuose?

Braškes galima auginti beveik bet kokiame inde. Rinkitės visad derančias, Alpine ir Day Neutral braškių rūšis, nes jos išaugina nedaug bėgių ir geriausiai tinka mažiems konteineriams.

Kokie vazonai geriausiai tinka braškėms auginti?

Patys geriausi braškių vazonai yra vertikalūs vazonai, kuriuose galima auginti daug braškių nedideliame plote.

Ar braškes galima auginti mažuose vazonuose?

Tiesa ta, kad jei augalas gauna pakankamai vandens, maistinių medžiagų ir saulės šviesos, braškes galima auginti bet kokio dydžio vazonėlyje. Reikėtų prisiminti tokią taisyklę: mažinant vazono dydį, didėja vandens ir maistinių medžiagų poreikis. Kadangi mažuose induose negali būti tiek vandens ir dirvožemio, kiek didesniuose, teks dažniau laistyti ir papildyti dirvožemį.

Kokio gylio reikia braškėms?

Tiesa yra ta, kad jei augalas gauna pakankamai vandens, maistinių medžiagų dirvožemyje ir saulės šviesos, braškę galima auginti bet kokio dydžio vazone. Dirvos gylis turi būti ne mažesnis kaip 4 cm, bet geriau 6-8 cm.

Kokio dydžio vazonų reikia braškėms?

Braškės gali augti beveik bet kokio dydžio vazonuose. Idealus vazono dydis vienam braškių augalui būtų 10 cm skersmens ir 8 cm gylio.

Kaip dažnai turėčiau laistyti braškių vazonus?

Paprastai braškėms reikia “1 cm vandens per savaitę”, tačiau tai labai priklauso nuo drenažo, dirvožemio ir indo kokybės. Braškių, auginamų vazonuose, poreikis vandeniui bus didesnis nei braškių, auginamų pakeliamose lysvėse ar ant žemės. Po pirmojo laistymo kas 3 dienas tikrinkite drėgmės lygį vazonėliuose auginamose braškėse, įkišdami rodomąjį pirštą maždaug centimetrą į dirvožemį. Jei jaučiasi drėgmė, laistyti nereikia. Jei pradeda jaustis sausa, šiek tiek palaistykite augalus.

Ar turėčiau nupjauti braškių šakniastiebius?

Įsišakniję braškių šakniastiebiai sukuria jauną braškių augalą. Jei norite išplėsti braškių lysvę (pavyzdžiui, didelėje pakeliamoje lysvėje), tiesiog leiskite braškynui įsišaknyti ir daugintis (matinių eilių sistema). Jei norite išlaikyti nedidelį braškių augalą konteineryje, nupjaukite bėgančius augalus, kai tik jie pasirodo (kalnelių sistema).

Ar gali braškės vazonėliuose gyventi esant silpnam apšvietimui?

Jei norite auginti braškes patalpoje arba šešėlyje, rinkitės alpinę veislę. Alpinių rūšių braškės gali užauginti nedidelį uogų derlių pavėsingesnėje aplinkoje, tačiau joms vis tiek reikia šiek tiek saulės, kad gerai augtų.

Ar vazoninių braškių augalai gali sugrįžti kiekvienais metais?

Gerai prižiūrimas braškių augalas sveikas uogas augins 2-4 metus. Braškių augalams prasideda ramybės periodas, kai temperatūra nuolat būna žemesnė. Pavasarį, kai temperatūra pakyla, augalai vėl prabunda. Vietovėse, kuriose būna didelių šalčių, braškių augalus reikia apsaugoti gausiu žiemos mulčiu.

Kodėl mano braškės mažos?

Yra keletas priežasčių, kodėl jūsų braškių augalai gali užauginti mažas uogas. Štai visos, kurias radau per daugelį braškių auginimo metų:

Uogų tipas: Kai kurios braškių rūšys, pavyzdžiui, laukinės braškės, per visą vegetacijos sezoną užaugina labai mažas uogas.

Augalų amžius: Jauni braškių augalai (0-2 metų amžiaus) dar bręsta ir jiems gali prireikti daugiau laiko, kad visiškai įsitvirtintų, ir tik tada jie užaugins dideles braškes. Be to, augalai, kurių amžius viršija jų naudingumo metus (4-5 metai), taip pat duos mažas uogas ir mažesnį derlių.

Trąšos: Azotas yra puiki trąša, padedanti jauniems braškių augalams augti dideliems ir vešliems, tačiau per didelis azoto kiekis gali paskatinti braškių augalus sutelkti energiją į lapų, o ne vaisių augimą.

Stresas: Ar jūsų braškių augalai buvo veikiami didelio karščio ar šalčio? Ligos ar kenkėjai? Nepakankamai vandens? Mažos uogos taip pat gali būti augalo nelaimės požymis.

Kiek braškių užaugina vienas augalas?

Apskritai, įprastomis sąlygomis augant vienam augalui galima tikėtis 1/2 -1 kg braškių. Tačiau vazonuose auginamos braškės susiduria su tokiais iššūkiais kaip maistinių medžiagų kokybė, šaknų augimo apribojimai (per mažuose induose) ir kitais veiksniais. Atsižvelgiant į tai, pradedantieji braškių augintojai gali tikėtis uogų iš vieno augalo.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.