Kov 10, 2024
24 Views
Komentavimas išjungtas įraše Braškių auginimo ir priežiūros konteineriuose kalendorius

Braškių auginimo ir priežiūros konteineriuose kalendorius

Written by

Pateikiame trumpą viso vazoninių braškių pradėjimo, sodinimo ir derliaus nuėmimo proceso tvarkaraštį. Tai apytikslis planas, paremtas tipišku keturių sezonų klimatu. Labai šaltoms ir labai šiltoms auginimo zonoms padarykite reikiamus pakeitimus.

Sausis – vasaris

Naujos braškės: Braškių veislių tyrimas, lysvės paruošimas, braškių sėklų, sodinukų su šaknimis ir pradinių augalų pirkimas.

Braškių sėklos: Pradėkite šaltą stratifikaciją: prieš daigindami sėklas įdėkite jas į šaldytuvą mažiausiai 30 dienų. Sėkite sėklas pagal daiginimo instrukcijas.

Turimi braškių konteineriai: Žiemos mėnesiais augalus toliau saugokite sunkiu mulčiu arba laikykite patalpoje.

Kovo – balandžio mėn.

Sodinkite naujas braškes: Ankstyvą pavasarį į paruoštą vazoną ar vazonėlį persodinkite augalus be šaknų ir daigus. Jei reikia, apsaugokite naujus augalus nuo užsitęsusių stiprių šalnų uždengdami eilutes.

Persodinkite braškių daigus: Kai braškių daigai užaugs 2-3 cm aukščio, užgrūdinkite šiuos mažus augalėlius, iškeldami juos kelioms valandoms į lauką.

Esami braškių vazonai: Braškių vazonėliai: švelniai nuvalykite mulčią, kad braškių augalai būtų apšviesti pavasarinės saulės šviesos, ir pradėkite grūdinimo procesą, jei jie laikomi patalpoje. Nešalinkite aplink esančio mulčio.

Gegužė

Naujos braškės: Stebėkite, ar augalai neauga ir ar nežydi. Nuo dabar iki birželio pabaigos pašalinkite bėgius ir nuskinkite pasirodžiusius žiedus. Esami braškių vazonai: Pašalinkite usus. Jei reikia, tręškite augalus.

Birželio – liepos – rugpjūčio mėn.

Naujos braškės: Tęskite žiedų karpymą. Tręškite pasibaigus vasaros žydėjimui.

Esamos braškės: Nuimkite visų veislių braškių vasarinius vaisius.

Rugsėjis – spalis

Visos braškės: Baigti skinti vėlyvas vasaros braškes iš Everbearers ir Day Neutrals veislių. Kai temperatūra nuolat nukrenta žemiau, uždenkite augalus 4-6 cm storio mulčiu. Augalus, augančius itin šaltose zonose, perkelkite į patalpą. Toliau laistykite įprastu būdu ir, jei reikia, koreguokite laistymą atsižvelgiant į kritulius ir (arba) sniego kritulius.

Lapkritis – gruodis

Visos braškės: Žiemos mėnesiais, kai galimos stiprios šalnos, visos braškės turėtų būti uždengtos gausiu mulčiu.

Kenkėjai, ligos ir problemų sprendimas braškių vazonuose

Braškės yra jautrios keletui kenkėjų rūšių ir dirvožemyje plintančioms grybinėms ligoms Geriausia kovos su braškių grybinėmis ligomis strategija yra prevencija. Apsaugokite braškes gerai nušienaudami augalus, kad vaisiai nesiliestų su dirvožemiu, prižiūrėkite, kad braškių lysvėje neliktų nudžiūvusių lapų ar vaisių, ir laistykite braškių augalus iš apačios, kad drėgmės perteklius nepatektų ant augalų. Daugiau informacijos apie konkrečias braškių ligas ir įprastų kenkėjų naikinimo būdus rasite visame vadove “Kaip auginti braškes”.

Braškių vazonų idėjos ir “pasidaryk pats” braškių konteineriai

Braškės yra vieni mėgstamiausių mano namų sode auginamų vaisių, nes jos nėra tokios išrankios kaip kiti vaisiai ir gali būti auginamos įvairiuose induose. Nors turime didžiulį braškių plotą su tūkstančiais augalų, vis dar mėgstu braškių auginti keliose langų dėžutėse ir pakabinamuose vazonuose aplink namus. Jei manote, kad neturite pakankamai vietos gero dydžio braškių lysvei, pagalvokite dar kartą! Jums nereikia daug vietos ir tikrai nereikia jokių specialių vazonų braškėms auginti. Šiame skyriuje parengėme keletą unikalių braškių sodinukų nuotraukų ir statybos planų, kurie padės jums susikurti braškių konteinerinį sodą. Mėgaukitės!

Pasidaryk pats braškių sodinukų planai:

Ši kompaktiška “T” formos braškių sodinukė išnaudoja vertikalią erdvę ir sukuria braškių bokštą. Kiekvienoje dėžutėje patogiai telpa 25-30 braškių augalų (arba daugiau, jei šiek tiek pakoreguosite dizainą), o tai yra geras kiekis nedidelei šeimai.

Pasidaryk pats pakopų braškių vazono planai:

Mes laikome didelį pakopinį braškių sodinuką galiniame denyje, kad mūsų maži vaikai vasarą galėtų lengvai gauti šviežių užkandžių. Daugiaaukštės sodinamosios yra patogios, nes augalus galima padalyti į kelias atskiras lysves – taip sumažinamas bendras dirvožemio kiekis, o kartu ir per dirvožemį plintančių ligų plitimas.

Pasidaryk pats braškių vazonėlio iš padėklų planai:

Turite ribotą biudžetą medžiagoms? “Pasidaryk pats” braškių sodinuką iš padėklų galima pasigaminti turint tik keletą išmestų padėklų (kuriuos, maloniai paprašius, galima nemokamai gauti vietinėje ūkinių prekių parduotuvėje) ir keletą pagrindinių įrankių.

Pasidaryk pats vertikalus braškių sodinukas:

Tai turi būti vienas paprasčiausių “pasidaryk pats” braškių sodinukų sąraše. Tiesiog sudėkite vazonus nuo didžiausio iki mažiausio, užpildydami kiekvieną vazoną dirvožemiu ir tik tada dėkite kitą, kad sukurtumėte daugiapakopę braškių sodinuką.

Dar vienas greitas ir paprastas būdas tiems, kurie nenori ir kuriems nereikia prabangių medžiagų. Šie “pasidaryk pats” braškių sodinukų vamzdžiai veikia išpjaunant skyles PVC vamzdyje, užpildant vamzdį žemėmis ir į kiekvieną angą pasodinant braškių daigus. Lengva!

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.