Kov 5, 2024
24 Views
Komentavimas išjungtas įraše Braškių augalų priežiūra ir puoselėjimas

Braškių augalų priežiūra ir puoselėjimas

Written by

Braškių auginimas konteineriuose

Braškės gausiai auga konteineriuose ir nėra saldesnio skanėsto už šviežias uogas, užaugintas ant saulėtos palangės. Nereikia jokio specialaus indo (nors yra keletas specialių braškių indų, kurie yra įdomūs), tačiau būtinas geras drenažas ir daug saulės šviesos. Be daugelio šiame straipsnyje pateiktų patarimų, čia rasite keletą konkrečių patarimų, kaip gauti didelį derlių iš konteineriuose auginamų braškių:

Rinkitės konteineriuose augančias braškes:

Tačiau kai kurių veislių braškės labiau tinka vazonams ir pakeltoms lysvėms nei kitos. Visada derančios ir vienadienės neutralios veislės išaugina nedaug bamblių, todėl jų priežiūra mažose patalpose nereikalauja daug pastangų. Dieną neutralios veislės gali pakęsti daugiau pavėsio nei visžalės ir birželinės veislės, todėl jas galima rinktis mažai apšviestoje aplinkoje. Birželinės veislės gali būti auginamos konteineriuose, tačiau geriausiai tinka didelėse pakeliamose lysvėse, kuriose gali daugintis bėgikai.

Pasirinkite saulėtą vietą:

Jei braškės auginamos konteineriuose ir kasdien gauna pakankamai saulės šviesos, galite sulaukti gausaus derliaus. Jei braškių negalima auginti palubėje ar balkone, būtinai pastatykite indą prie saulėčiausio lango patalpoje (gali tekti braškių augalus per dieną perkelti, kad kasdien gautų bent 6-8 valandas saulės šviesos).

Naudokite turtingą dirvožemį:

Braškės yra gausiai maitinančios, tačiau vegetacijos metu jos nėra dažnai tręšiamos. Geriausia iš pradžių braškes konteineriuose maitinti daug maistingųjų medžiagų turinčia, gerai drenuojama, kompostu papildyta vazonų žeme.

Atstumai:

Braškių konteineriuose galima auginti atstumais (3 augalai viename kvadratiniame metre). Nepamirškite: kuo daugiau vietos suteiksite kiekvienam augalui, tuo didesnes uogas jis užaugins.

Mulčiuokite ir dažnai laistykite:

Idealiu atveju, norėdami išlaikyti drėgmę, braškes konteineriuose mulčiuokite. Kuo mažesnis braškių konteineris, tuo dažniau gali tekti laistyti augalus (stebėkite, ar dirva nedžiūsta, arba naudokite automatinį augalų laistytuvą).

Geriausios vietos braškėms parinkimas

Visiškai ideali vieta braškėms auginti – tai vieta, kurioje yra pilna saulė, geras drenažas ir turtingas dirvožemis. Būtent to ir sieksite ruošdami braškių lysvę. Tačiau ne visada turime galimybę pasirinkti pačią geriausią vietą savo augalams, todėl auginimo strategiją turėsite koreguoti atsižvelgdami į savo vietos trūkumus. Pavyzdžiui, turite vietą su prastu drenažu? Tuomet pabandykite braškes auginti pakeliamose lysvėse, kalvelėse arba konteineriuose. Prasta saulės šviesa? Rinkitės alpinę veislę, kuri gerai auga pavėsyje. Šiek tiek pasistengę ir suplanavę, beveik visur galite užauginti prizines vietas užimančias braškes.

Braškių augalų priežiūra ir puoselėjimas:

Kai braškės pasodintos į žemę, jas lengva nuolat prižiūrėti. Kad braškės užaugintų vaisius, joms reikia mažiausiai saulės šviesos ir nuolatinio laistymo. Į sąrašą įtraukėme ir augalų tręšimą, nes tai paprastas dalykas, kurį galite atlikti kartą ar du kartus per metus, kad išsaugotumėte sveiką braškių plotelį. Jei tikrai norite užauginti didžiausias uogas, skaitykite toliau esantį skyrių apie pažangius braškių auginimo patarimus.

Braškių laistymas:

Per savaitę braškes reikia palaistyti maždaug 1 coliu vandens. Tai yra bendra rekomendacija, kuri labai priklauso nuo konkrečios augalo vietos, konteinerio, dirvožemio tipo ir kt. Mes mėgstame kas kelias dienas rodomuoju pirštu patikrinti, ar dirva nėra sausa. Braškės turi negilias šaknis, kurios įsiskverbia maždaug 6 cm po dirvožemiu. Jei pirštu palietus viršutinius dirvos atrodo, kad dirva sausa, palaistykite augalus. Jei jaučiasi drėgna arba šlapia, palaukite kelias dienas ir vėl patikrinkite.

Braškių tręšimas:

Braškių augalus reikia stengtis nepertręšti. Jei braškės iš pradžių buvo pasodintos maistingoje dirvoje, jų gali nereikėti tręšti. Jei augalai gerai auga, atrodo stiprūs ir jų vegetacija yra tamsiai žalia, trąšų nenaudokite. Priešingu atveju, ruošdamiesi kitam sezonui, netrukus po paskutinio metų derliaus nuėmimo augalus galite patręšti kompostu, perpuvusiu mėšlu arba uogų maistu.

Išplėstiniai braškių auginimo patarimai

Dabar, kai aptarėme pagrindinius braškių auginimo principus, metas aptarti pranašesnes priežiūros ir priežiūros strategijas. Juk kas gi nenori didžiulio didelių, sultingų, sodriai raudonų braškių derliaus? Šis skyrius skirtas visiems, kurie nori nueiti papildomą kelią ir investuoti daugiau laiko bei energijos į savo braškių plotelį, kad derlius ir uogos būtų didesni. Šiuos būdus mes nuolat naudojame savo braškyne ir nuolat pasiekiame skanių rezultatų – mėgaukitės!

Braškių mulčiavimas

Braškės braškėmis vadinamos todėl, kad jau seniai visi sužinojome, jog šie augalai geriausiai auga uždengti gilioje šiaudų lysvėje. Nors nebūtinai turite naudoti šiaudus, labai rekomenduojama mulčiuoti braškių plotelį. Mulčiavimas padeda išlaikyti drėgmę, sulaikyti piktžoles, užkirsti kelią grybelinėms ligoms, išvengti vaisių gedimo ir apsaugoti braškes nuo šalčio žiemos mėnesiais. Visiems braškių augalams, nesvarbu, ar jie pasodinti konteineriuose, ar žemės lysvėse, naudinga gausiai mulčiuoti.

Koks geriausias braškių mulčias?

Braškes galima mulčiuoti šiaudais, medžio drožlėmis, pušų spygliais, kraštovaizdžio audiniu ir kt. Kai kurie sodininkai naudoja raudoną mulčią arba raudoną kraštovaizdžio audinį, kuris, kaip įrodyta, padeda braškėms augti didesnėms, greitesnėms ir saldesnėms!

Kiek mulčio?

Braškėms naudingas gausus mulčiavimas rudenį/žiemą (4 ar daugiau colių) ir lengvesnis mulčiavimas pavasarį ir vasarą (kad būtų pakankamai saulės šviesos).

Kada ir kaip mulčiuoti?

Braškes mulčiuokite iškart po persodinimo į lauką. Kai temperatūra nuolat nukrenta žemiau, žiemą augalus uždenkite 4-6 cm storio mulčiu. Pavasarį nuimkite mulčio sluoksnį nuo kiekvieno augalo ir vėl išleiskite juos į saulės šviesą.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.