Sau 8, 2021
131 Views
Komentavimas išjungtas įraše Dešimt kartų per metus iš viso pasaulio į Londoną suvažiuoja deimantų pirkliai

Dešimt kartų per metus iš viso pasaulio į Londoną suvažiuoja deimantų pirkliai

Written by

Dešimt kartų per metus iš viso pasaulio į Londoną suvažiuoja deimantų pirkliai. Jie susirenka Haton Gardens, Čarterhauzo gatvėje kur jų laukia didžiosios “De Beers” deimantų gavybos ir pardavimo firmos, atstovai Čia prasideda savaitę laiko trunkančios “apžiūros”. Kiekvienam pirkliai įteikiama dėžutė su nešlifuotais deimantais. Jis dedasi ją į kišenę ir eina į paskirtą kambarėlį su langais tik į šiaurės pusę. Ten jis gali neskubėdamas apžiūrėti brangakmenius, bet negali vienus paimti, o kitus atmesti. Viskas arba nieko. Tokia nerašyta taisyklė.

„Kitos dėžutės su deimantais tą kartą svečiui jau niekas nebepasiūlo Jam teks palaukti antro panašaus suvažiavimo. O jei ir tada pirklys pasirodys pernelyg išrankus, kvietimo į trečiąją apžiūrą jis jau nebegaus. Šio pirkėjo vardas išbraukiamas iš firmos “De Beers” sąrašų. Juk kiekvienam klientui firma parenka tai, kas geriausiai atitinka pageidavimus, specializaciją, jo šalį bei finansines galimybes.

Tad atsisakančiųjų nebūna. Juk į apžiūras “De Beers” padalinys “Central Selling Organization” pakviečia tik apie 330 privilegijuotų pirkėjų. Patekti į jų tarpą labai sunku. Daugybė smulkesniųjų deimantų pirklių metų metus tikisi šios garbės, bet taip ir nesulaukia. Per išrinktuosius klientus firma tvirtai valdo viso pasaulio deimantų rinka, nustato pardavimo ir supirkimo kainas. Niekas ir niekada negali savo deimantus parduoti brangiau arba ta pačia kaina, kaip juos parduoda “De Beers”, net jei pardavėjas toks didelis kaip Rusija. “Kiti pardavėjai geriausiu atveju gauna du trečdalius to, ką gauname mes, atvirumo valandėlę yra pasakęs ”De Beers” atstovas. Mūsų klientai perka akmenis tik iš firmos.

Visiems tai naudinga. Mes budime, kad į rinką vienu metu nepatektų per daug deimantų ir pasiūla nepralenktų paklausos, todėl deimantų kainos niekada nekrinta. Supirkėjai ir žmonės, paverčiantys savo turtą deimantais, žino, kad jie nieko nepraras jei patyriame, jog mūsų klientas perka akmenis iš kitų pardavėjų ir ne mūsų nustatytomis kainomis, mes išbraukiame jo pavarde. Nuo tos dienos jis -— bankrotas. Jokia pasaulio firma nesudarys su juo jokiu sandėrių. Tai disciplinuoja geriausiai!”

Beje, Haton Gardeno išrinktieji gali ateiti be pinigų. Šie žmonės atsiųs juos vėliau, per savaite, nors pasiimdami deimantus jie neprivalo pasirašyti jokio įsipareigojimo, jokios sąskaitos. Deimantų pirklių pasaulyje galioja absoliutaus pasitikėjimo įstatymas. Bet koks bandymas neatsiskaityti su partneriu nuosprendis sau…

Firma “De Beers” …. anglų politiko, biznieriaus ir avantiūristo Sesilo Roudso valios ir sumanumo vaisius. 1871 metais jis atvyko ieškoti laimės į dabartinę Pietų Afriką, tuometine Kapo provinciją. Per penkiolika metu šis žmogus supirko smulkias deimantų kasyklėles buvusioje brolių De Birsų fermoje. Beliko vienintelis konkurentas „ milijonierius Barnis Barnatas. Roudsas nupirko iš jo Kimberlio kasyklas už 5 milijonus svarų sterlingų (fantastiška pagal tuos laikus suma), ir firma “De Beers” tapo pasaulio deimantų valdove. Iki Pirmojo pasaulinio karo pabaigos firma iškasdavo ir parduodavo 97 procentus visų deimantų.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.