Vas 1, 2021
97 Views
Komentavimas išjungtas įraše Džeimsas Beikeris — turtingos ir įtakingos Hiustono šeimos vaikas

Džeimsas Beikeris — turtingos ir įtakingos Hiustono šeimos vaikas

Written by

Vos sužinojęs, kad tapo išrinktas JAV prezidentu, Džordžas Bušas jau pirmoje spaudos konferencijoje pranešė, kad valstybės sekretoriumi bus DŽElMSAS BEIKERlS, rašo “The Washington Post”. Artimi prezidentui žmonės kalbėjo, kad būtent tokia salyga Bušui iškėlė Beikeris, tuometinis JAV finansų ministras, sutikęs būti kandidato rinkiminės kampanijos vadovu.

Džeimsas Beikeris — turtingos ir įtakingos Hiustono šeimos vaikas. Jo prosenelis jau praėjusio amžiaus 7-ajame dešimtmetyje užėmė aukšta padėti. Jo įkurta juridinė firma “Baker ant Botts“ mūsų dienomis — viena stambiausių šios srities firmų Jungtinėse Valstijose. Beikeris mokėsi privilegijuotoje privačioje mokykloje, studijavo prestižiniame Prinstono universitete, vėliau apgynė disertacija Teksaso universitete. ir šiandien valstybės sekretorius nepraleidžia progos pasididžiuoti puikiomis juridinėmis žiniomis.

Beikerių šeima gyveno tame pačiame Hiustono turtuolių kvartale kaip ir Bušų. Jaunuoliai Džeimsas ir Džordžas priklausė tam pačiam teniso klubui. Tuo metu Beikeris laikė save demokratu, nors politiniame gyvenime ir nedalyvavo. Bet 1970 metais mirė vėžiu jo žmona, palikusi jam 4 mažus vaikus. Būtent tuo sunkiu gyvenimo momentu Beikeriu labai rūpinosi Džordžas Bušas. Norėdamas bent šiek tiek prablaškyti nuliūdusį draugą, jis pasiūlė Beikeriui vadovauti jo rinkiminei kampanijai, nes Džordžas balotiravosi į Kongresą. Šis užsiėmimas padėjo Beikeriui pergyventi žmonos mirtį ir įtraukė į politiką.

Jis perėmė įsitikinimus. Bušo Jie kartu medžiodavo, žvejodavo, o Teksase taip darydavo tik patys artimiausi draugai. 1973 metais Beikeris vedė mirusios žmonos gera drauge, kuri iš pirmos santuokos turėjo tris vaikus. Po penkerių metų Baikerių šeimoje gimė aštuntas vaikas – mergaitė, kuria jie pavadino Mere. Ronaldui Reiganui tapus prezidentu, Bušai ir Beikeriai netrukus persikraustė į Vašingtoną. Dabar milijonierius Džeimsas Beikeris — vienas įtakingiausių žmonių Jungtinėse Valstijose. Jis puikus politikas, o artimai ji paūstantys žmonės kalba, kad Beikeris dievinte dievina intrigas. Vašingtone jį kai kas vadina Bušo administracijos “premjerministru”. Daug kas stebisi, kad Bušas sugeba išlįsti sausas iš pačių sudėtingiausių ir nemaloniausių situacijų. Jo reputacija nė karto nenukentėjo.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.