Kov 11, 2024
36 Views
Komentavimas išjungtas įraše Geriausia šviežių salotų laikymo praktika

Geriausia šviežių salotų laikymo praktika

Written by

Kaip sodinti salotų sėklas

Sėdami salotų sėklas, tolygiai pabarstykite jas ant paruoštos dirvos paviršiaus. Sėklas lengvai uždenkite plonu žemės arba vermikulito sluoksniu, nes salotų sėkloms sudygti reikia šviesos. Laistykite švelniai, kad sėklos liestųsi su dirvožemiu.

Lapinių salotų veislių sėklas sėkite šiek tiek arčiau viena kitos, nes skinsite atskirus lapus, o ne lauksite, kol išsivystys visa galvutė. Galvotųjų salotų veislių sėklas ar daigus sodinkite pagal rekomenduojamus atstumus, nurodytus ant sėklų pakuotės.

Salotų augalų priežiūra

Kai salotų augalai jau auga, turite juos tinkamai prižiūrėti, kad užtikrintumėte sveiką jų augimą ir sumažintumėte įprastų problemų, tokių kaip kenkėjai ir ligos.

Salotų laistymas

Salotoms reikia pastovios drėgmės visą jų augimo laikotarpį. Laistykite salotas reguliariai, stengdamiesi, kad dirvožemis būtų drėgnas, bet ne permirkęs. Venkite perteklinio laistymo, nes jis gali sukelti šaknų puvinį ir kitas grybelines ligas. Mulčiavimas aplink augalų pagrindą šiaudais arba kompostu gali padėti išlaikyti dirvos drėgmę ir slopinti piktžolių augimą.

Laistant salotas būtina vengti sudrėkinti lapus. Drėgni lapai gali paskatinti grybinių ligų vystymąsi ir pritraukti kenkėjus. Naudokite lašelinę laistymo sistemą arba laistykite tiesiai prie augalų pagrindo, kad kuo mažiau drėgmės patektų ant lapų.

Kova su kenkėjais ir ligomis

Nors salotos paprastai nereikalauja daug priežiūros, jos yra jautrios tam tikriems kenkėjams ir ligoms. Dažniausi salotų kenkėjai yra amarai, šliužai, sraigės ir vikšrai. Reguliariai stebėdami augalus ir laiku imdamiesi veiksmų, galite išvengti užkrėtimo.

Apsvarstykite galimybę naudoti natūralius kenkėjų kontrolės metodus, pavyzdžiui, naudingų vabzdžių, pavyzdžiui, boružėlių, arba ekologiškus insekticidinius muilus ir purškalus neemo aliejumi. Be to, gera sodo higiena – reguliarus augalų liekanų ir piktžolių šalinimas – gali padėti sumažinti kenkėjų populiaciją.

Salotos taip pat gali būti jautrios tokioms ligoms, kaip drėgnumas, miltligė ir pūkinė miltligė. Kad išvengtumėte šių ligų, pasirūpinkite tinkama oro cirkuliacija ir neperlaistykite. Jei reikia, naudokite tinkamus fungicidus, kuriuos rekomenduoja vietos konsultavimo tarnyba.

Salotų derliaus nuėmimas ir laikymas

Salotoms subrendus, laikas mėgautis savo darbo vaisiais. Tinkamu laiku nuimdami salotų derlių ir tinkamai jas laikydami užtikrinsite geriausią jų skonį ir kokybę.

Kada ir kaip nuimti salotų derlių

Salotų lapus galima skinti skirtingais etapais, priklausomai nuo jūsų pageidavimų. Liesų salotų veislių atskirus išorinius lapus galite pradėti skinti, kai tik jie pasiekia pageidaujamą dydį. Tai leidžia centriniams lapams toliau augti.

Jei pageidaujate skinti visą salotų galvutę, palaukite, kol ji visiškai subręs. Išoriniai lapai bus traškūs ir gerai susiformavę. Aštriu peiliu arba žirklėmis nupjaukite salotų galvutę šiek tiek aukščiau dirvos paviršiaus.

Toliau reguliariai nuimkite salotų derlių, kad paskatintumėte naują augimą. Venkite, kad salotų augalai nužydėtų ar pasirodytų žiedai, nes tai ženklas, kad augalas artėja prie gyvavimo pabaigos, o lapai gali tapti kartūs.

Geriausia šviežių salotų laikymo praktika

Norint, kad nuimtas salotų derlius kuo ilgiau išsilaikytų ir būtų šviežias, svarbu tinkamai jas laikyti. Pirmiausia pašalinkite pažeistus ar sudžiūvusius lapus ir švelniai nuplaukite salotas po vėsiu tekančiu vandeniu, kad pašalintumėte visus nešvarumus ar šiukšles.

Nuplautas salotas kruopščiai nusausinkite naudodami salotų suktuvą arba švelniai nusausindami švariu rankšluosčiu. Dėl drėgmės pertekliaus salotos gali greitai sugesti.

Norėdami pailginti salotų galiojimo laiką, laikykite jas perforuotame plastikiniame maišelyje arba sandariame inde, išklotame popieriniais rankšluosčiais. Tai padės sugerti drėgmės perteklių ir išlaikyti šviežumą. Talpyklą padėkite į šaldytuvo trapumo stalčių, kuriame drėgmės lygis yra aukštesnis.

Paruošę naudoti, tiesiog dar kartą nuplaukite salotas, kad pašalintumėte bet kokius likusius nešvarumus ar likučius, ir mėgaukitės jomis mėgstamose salotose ar patiekaluose.

Laikydamiesi šių rekomendacijų, galite patys užsiauginti skanių ir sveikų salotų namuose. Eksperimentuokite su įvairiomis salotų veislėmis ir metodais, kad rastumėte tai, kas jums labiausiai tinka. Šiek tiek rūpesčio ir dėmesio, netrukus visą sezoną mėgausitės šviežiomis salotomis tiesiai iš savo daržo.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.