Gru 18, 2020
106 Views
Komentavimas išjungtas įraše Ką, jūsų nuomone, turėtų mokėti madų kūrėjas? Puikiai piešti?

Ką, jūsų nuomone, turėtų mokėti madų kūrėjas? Puikiai piešti?

Written by

Ką, jūsų nuomone, turėtų mokėti madų kūrėjas? Puikiai piešti? Daryti tobulas iškarpas? Nieko panašaus. Viena garsiausių šios profesijos atstovių nesugebėjo nei piešti, nei siūti, nemokėjo prisiūti net sagos. Koko Šanel darbavosi žirklėmis. Įsikasdavo smeigtukų, savo manekenes aptempdavo vos sudygsniuotais drabužiais ir… karpydavo karpydavo. ardydavo įsiuvus, padidindavo kaklo iškirptę, paplatindavo drabužį ties liemeniu, paprasčiausiai nukirpdama viską, kas jai atrodė nereikalinga.

Taip buvo visada. Savo tarnautojų siaubui, aštuoniasdešimtmetė dama, lyg karštinės apimta, dirbo po devynias valandas, nei pavalgydama, nei atsigerdama nei nueidama į tualetą. Prieš demonstruodama suknele manekene ant pakylos turėjo atlikti bauginančią akrobatinių pratimų: atsiklaupti, ištikti į įsivaizduojama autobusą, įsirangyti į vaizduotėje susikurtą ypatingai žema automobili.

Jei po to garsioji madmuzelė ištardavo: “Pagalvok tik, brangioji, drabužis neatitinka tavo judesių” visiems užimdavo kvapą ir mėšlungis sutraukdavo skrandį. Tai reiškė, kad ir vėl teks dirbti visą naktį, pakvaišusi perfekcionistė nenusileisdavo.

Vos peržengus Paryžiaus modelių namų Kambono gatvėje slenkstį, iškart buvo galima pajusti, kada juose yra pati Koko Šanei. Personalas kalbėdavo tyliau net klientai elgdavosi kažkaip kitaip. Tuo niekas nesistebėjo. Visi žinojo, kad namų šeimininkė bet kuriuo metu gali visus stebėti, pati būdama nematoma. Jai tereikėjo išeiti iš savo darbo kambario viršutiniame aukšte ir prisiartinti prie nukabinėtų veidrodžiais laiptų, ir menkiausia pardavėjos klaida, mažiausias sukirpėjos aplaidumas būdavo pastebėtas. Visi, nuo virtuvės darbininko iki direktores, nuolat ”bijojo išgirsti iš antrojo aukšto sklindantį Koko balsą.

Madmuazele Šanel visada didžiavosi tuo, kad jos kuriami drabužiai tinka “ir gyventi, ir mylėti”. Taip atsirado mada “non luxe” “prašmatnus skurdas”. Laimingos pirkėjos kalbėjo, kad apsivilkus Šanel kostiumą galima kabinti skalbinius, vadovauti posėdžiams, pirkti daržoves ir dalyvauti parodos atidarymo ceremonijoje. Su juo visada gerai jautiesi, nes nereikia galvoti apie savo drabužį, galva laisva kitiems dalykams. Nuolatinėmis Šanel klientėmis buvo Marlena Ditrieh, Žana Moro, Simona Veil, Ketrina Denev ir Džeki Kenedi.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.