Kov 10, 2024
23 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kada sodinti žemės riešutus

Kada sodinti žemės riešutus

Written by

Tinkamas atstumas tarp augalų ir sodinimo gylis

Sodindami žemės riešutus, palikite pakankamą tarpą tarp augalų, kad jie galėtų sveikai augti ir judėtų oras. Eilėse atstumas tarp augalų turi būti maždaug 30 cm, o tarp atskirų žemės riešutų augalų eilėje – 8-12 cm.

Žemės riešutus sodinkite 1-2 cm gylyje, smailuoju galu į apačią. Užtikrinkite, kad kiekvienas žemės riešutas turėtų pakankamai vietos šaknims įsišaknyti ir augti neperkrautas.

Reikalingi žemės riešutų sodinimo įrankiai

Nors žemės riešutams auginti reikia minimalios specialios įrangos, keletas įrankių gali palengvinti sodinimo procesą. Sodo grėblys arba kultivatorius padės paruošti dirvą, kad ji būtų puri ir be šiukšlių. Žarna arba laistytuvas yra būtini žemės riešutų augalams laistyti, ypač sausu oru. Be to, matavimo juosta padės išlaikyti tinkamus atstumus tarp augalų ir eilių.

Sodinimo procesas

Paruošus sodą ir turint reikiamus įrankius, metas pradėti sodinimo procesą. Šiame skyriuje aptarsime, kada ir kaip sodinti žemės riešutus, taip pat laistymo ir tręšimo svarbą.

Kada sodinti žemės riešutus

Paprastai žemės riešutai sodinami pavasarį, kai dirvos temperatūra pasiekia 18 °C arba aukštesnę temperatūrą. Tokia temperatūra skatina optimalų sėklų dygimą ir ankstyvą augalų augimą. Nepamirškite, kad žemės riešutams subręsti reikia pakankamo vegetacijos laikotarpio, todėl planuokite atitinkamai, kad iki pirmųjų rudens šalnų pasėlis turėtų pakankamai laiko.

Kaip sodinti žemės riešutus

Norėdami sodinti žemės riešutus, paruoštame dirvožemyje padarykite maždaug dviejų colių gylio griovelius. Šias vagutes iškaskite pagal rekomenduojamus sodinimo atstumus. Tada į kiekvieną vagutę įdėkite po žemės riešutą smailuoju galu žemyn ir užberkite žemėmis. Švelniai išlyginkite dirvos paviršių.

Pasodintus žemės riešutus laistykite iš karto po pasodinimo. Įsitikinkite, kad dirvožemis yra pakankamai drėgnas, bet ne permirkęs. Visą vegetacijos sezoną toliau reguliariai laistykite, ne mažiau kaip vieną colį per savaitę. Venkite perlaistyti, nes permirkusioje dirvoje žemės riešutai gali pradėti pūti.

Žemės riešutų laistymas ir tręšimas

Laistymas labai svarbus žemės riešutų augalams, ypač sausros metu. Stebėkite dirvos drėgmės lygį ir atitinkamai reguliuokite laistymą. Visą vegetacijos sezoną stenkitės, kad dirva būtų nuolat drėgna, tačiau nepamirškite augalų perlaistyti.

Nors žemės riešutams nereikia per daug tręšti, subalansuotos trąšos gali paskatinti sveiką augimą. Sodindami tręškite lėtai išsiskiriančiomis trąšomis, kad iš pradžių būtų užtikrintas pirminis maitinimas. Jei reikia, vegetacijos metu papildomai tręškite azoto turinčiomis trąšomis.

Žemės riešutų augalų priežiūra

Kai žemės riešutai jau pasodinti ir gerai įsitvirtinę, labai svarbu prižiūrėti jų sveikatą ir apsaugoti juos nuo dažniausiai pasitaikančių kenkėjų ir ligų. Šiame skyriuje aprašomi svarbiausi žemės riešutų augalų priežiūros būdai.

Kova su įprastais žemės riešutų kenkėjais

Žemės riešutų augalai yra jautrūs įvairiems kenkėjams, įskaitant amarus, tripsus ir tripsus. Reguliariai stebėkite, ar augalai neturi užkrėtimo požymių, pavyzdžiui, pageltusių lapų, sulėtėjusio augimo ar matomų kenkėjų. Nedidelius užkratus dažnai galima suvaldyti purškiant švelniu muilo tirpalu arba naudojant natūralius plėšrūnus.

Jei kenkėjai tampa nuolatine problema, apsvarstykite galimybę naudoti ekologiškus pesticidus, paženklintus etiketėmis, skirtomis naudoti valgomiesiems augalams. Atidžiai laikykitės instrukcijų ir venkite purkšti žydėjimo metu, nes tai gali pakenkti naudingiems apdulkintojams.

Žemės riešutų augalus pažeidžiančios ligos

Žemės riešutų augalai taip pat yra jautrūs kelioms ligoms, įskaitant lapų dėmėtligę, baltąjį pelėsį ir šaknų puvinį. Kad sumažintumėte ligų riziką, laikykitės tinkamos sanitarijos ir venkite laistymo iš viršaus. Nedelsdami pašalinkite ir išmeskite bet kokią sergančią augalinę medžiagą, kad išvengtumėte patogenų plitimo.

Ligoms atsparių žemės riešutų veislių pasirinkimas ir tinkamų atstumų tarp augalų išlaikymas taip pat padės išvengti ligų vystymosi ir plitimo. Jei reikia, naudokite žemės riešutams skirtus fungicidus, paženklintus etiketėmis, kad apsisaugotumėte nuo dažniausiai pasitaikančių ligų.

Žemės riešutų augalų genėjimas ir ravėjimas

Reguliarus genėjimas ir ravėjimas yra labai svarbūs norint išlaikyti sveikus žemės riešutų augalus. Pašalinkite piktžoles, kurios konkuruoja su žemės riešutais dėl maisto medžiagų ir vandens. Piktžolės šalinamos rankomis arba kauptuku.

Paprastai žemės riešutų augalams genėti nebūtina, tačiau pašalinus per daug lapų pagerėja oro srautas ir sumažėja ligų rizika. Pageltusius ar ligotus lapus nupjaukite iškart, kai tik juos pastebėsite.

Laikydamiesi šių priežiūros būdų, galite užtikrinti, kad jūsų žemės riešutai išliks sveiki ir produktyvūs visą vegetacijos sezoną.

Žemės riešutų auginimas gali atrodyti sudėtingas procesas, tačiau, turėdami šiame išsamiame vadove pateiktą informaciją, galite drąsiai auginti savo skanų derlių. Kiekvienas žingsnis – nuo žemės riešutų augalo gyvavimo ciklo supratimo iki tinkamų dirvos sąlygų paruošimo ir augalų sveikatos palaikymo – yra labai svarbus jūsų žemės riešutų sėkmei. Pasitelkę kantrybę ir rūpestį, netrukus galėsite mėgautis savo darbo vaisiais – šviežiai nuimtais, namuose užaugintais žemės riešutais.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.