Kov 10, 2024
31 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kaip pasirinkti braškių augalus palydovus?

Kaip pasirinkti braškių augalus palydovus?

Written by

Braškės yra saldūs, švelnūs vaisiai, kuriuos pažeidžia daugybė kenkėjų ir ligų. Dėl šios priežasties daugelis sodininkų renkasi augalus palydovus, kurie padeda apsaugoti besiformuojančias uogų lysves. Auginimas greta – tai menas auginti vieną ar kelis augalus greta vienas kito, siekiant sukurti simbiozę. Geriausi augalai augalai palydovai turi daugybę privalumų, pavyzdžiui, atbaido kenkėjus, pagerina skonį, pritraukia naudingus plėšrūnus, papildo dirvožemį maistinėmis medžiagomis ir apsaugo dirvožemio drėgmę. Šiame straipsnyje aptarsime geriausius ir blogiausius braškių augalus palydovus.

Kaip pasirinkti braškių augalus palydovus?

Tik jūs galite nuspręsti, kokie augalai augalai palydovai galiausiai geriausiai tiks jūsų braškynui. Kiekvienas šiame straipsnyje aprašytas augalas, pasodintas šalia braškių, teikia tam tikrą naudą. Svarbiausia išsiaiškinti, kokios paramos reikia jūsų braškynui, ir nuspręsti, ar tą poreikį galima išspręsti pasodinus augalus palydovus. Pavyzdžiui, jei sunku išlaikyti braškių plotą tręšiamą, gali būti tikslinga pasodinti kelis azotą fiksuojančius augalus, kurie padėtų į dirvožemį pritraukti maistinių medžiagų. Jei jūsų problema – amarai, pabandykite sodinti augalus palydovus, kurie atbaido kenkėjus ir (arba) pritraukia naudingus plėšrūnus, mintančius amarais. Jei vietos nedaug, pabandykite derinti įvairius daugiamečius palydovus vienoje lengvai prižiūrimoje lysvėje. Štai keletas privalumų, kuriuos gali suteikti sodinimas kartu su kitais augalais:

atbaido kenkėjus:

Kai kurie augalai gali atbaidyti tam tikrus augalų kenkėjus. Geriausi braškių augalai palydovai yra tie, kurie atbaido įprastus uogų kenkėjus, pavyzdžiui, amarus, baltasparnius, paukščius ir kt.

pritraukia plėšrūnus:

Kai kurie augalai ne atbaido kenkėjus, o pritraukia plėšrūnus, kurie minta įprastais kenkėjais ir mažina jų populiaciją. Naudingų plėšrūnų pavyzdžiai: skraidūnės, laumžirgiai, boružėlės ir parazitinės vapsvos.

Tręškite dirvožemį:

Azotą fiksuojantys augalai – tai augalai, kurių šaknys kolonizuotos bakterijomis, vadinamomis rizobijomis. Šios bakterijos iš oro į dirvožemį įsiurbia azoto ir jį pagerina.

Užtikrinkite pavėsį ir drėgmę:

Dengiamieji augalai, dirvos danga ir aukšti lapiniai augalai yra pavėsį ir drėgmę sulaikantys augalai. Dirvožemio dangos augalai apsaugo dirvožemį ir neleidžia prarasti drėgmės, o aukšti lapiniai augalai suteikia pavėsį.

Pagerinkite skonio savybes:

Ar žinojote, kad tam tikrų augalų aliejai ir aromatai gali turėti įtakos šalia augančių augalų skoniui? Pavyzdžiui, žinoma, kad boružių žiedai teigiamai veikia šalia pasodintų braškių skonį.

5 geriausi braškių augalai palydovai

Vaistinė agurklė:

Vaistinė agurklė žiedas yra tarsi šveicariškas braškių kompanionų peilis! Vaistinė agurklė pritraukia naudingus plėšrūnus, pavyzdžiui, tam tikras vapsvas, kurios ieško ir naikina potencialius braškių kenkėjus. Be to, ši gėlė papildo dirvožemį maistingosiomis medžiagomis ir, kaip teigiama, pagerina braškių skonį (mūsų nuomone, boružė suteikia braškėms šiek tiek gėlių atspalvį). Kaip ir braškės, Vaistinė agurklė žydi vasaros pradžioje ir žydi iki pirmųjų šalnų.

Svogūnai ir česnakai:

Svogūnai priklauso allium šeimai (kaip ir česnakai, porai, askaloniniai česnakai, šalotiniai česnakai, svogūnai ir laiškiniai česnakai) ir yra puikūs braškių palydovai. Alliumai, tokie kaip svogūnai ir česnakai, turi aštrų kvapą, kuris atbaido kenkėjus ir užgožia saldų braškių uogų kvapą. Vienintelė problema, susijusi su šiais palydovais, yra jų brendimo laikas. Svogūnai ir česnakai subręsta vasaros viduryje ir pabaigoje, o braškės subręsta vasaros pradžioje, todėl jūsų alijošiai nebus pakankamai subrendę, kad atbaidytų kenkėjus. Vietoj to sodinkite greitai bręstančius alijošius (pvz., svogūnus, kurie subręsta per 60 dienų) arba pabandykite į savo sklypą įtraukti dekoratyvinius alijošius (pvz., Gladiatorius).

Vaistažolės:

Beveik visos žolelės, išskyrus mėtas, yra geros braškių draugės. Vaistažolės atbaido kenkėjus, pritraukia plėšrūnus, palaiko dirvos drėgmę ir pagerina šalia augančių augalų skonį. Braškių augalai subręsta vasaros pradžioje, todėl jas geriausia derinti su daugiametėmis žolelėmis, kurios pavasarį taip pat nutraukia ramybės periodą. Tokie palydovai kaip krapai, raudonėliai, čiobreliai, šalavijai ir mairūnai turi panašų daugiamečių augalų ciklą kaip ir braškės ir atbaido kenkėjus. Tokios žolelės kaip katžolė ir kalendra pritraukia į braškių lysvę naudingus plėšrūnus, kurie minta amarais. Pereikite prie mūsų blogiausių braškių augalų palydovų sąrašo ir sužinokite, kodėl mėtos nėra geriausios braškių bičiulės.

Pupelės:

Pupelės yra azotą fiksuojančios medžiagos. Pupelių šaknys yra kolonizuotos bakterijų, kurios gali iš oro išgauti azotą ir paversti jį tinkama naudoti forma. Kadangi braškės mėgsta azoto turtingą dirvožemį, sakoma, kad pupelės ir žirniai yra puikūs braškių palydovai. Tačiau dėl pupelių braškių vaisiai vis tiek lieka pažeidžiami kenkėjų. Taigi, norėdami atbaidyti kenkėjus, šalia braškių ir pupelių galite pasodinti ir keletą žolelių.

Medetkos:

Medetkų žiedai pasižymi išskirtiniu aromatu, kuris, kaip teigiama, atbaido amarus, bulvinius vabalus, blusas ir net triušius. Nors techniškai nėra jokių mokslinių įrodymų, kad medetkos naudingos kaip papildomas augalas, daugelis sodininkų (įskaitant mus) prisiekinėja, kad medetkos atbaido kenkėjus. Jei norite papildomai apsaugoti braškes nuo kenkėjų, derinkite medetkas su aromatinėmis žolelėmis (pavyzdžiui, krapais ar čiobreliais).

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.