Sau 11, 2023
56 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kalceolarija (Calceolaria) – visiems gerai pažįstamas žolinis augalas

Kalceolarija (Calceolaria) – visiems gerai pažįstamas žolinis augalas

Written by

Bervidinių (Scrophulariaceae) šeimos, kilusi iš Pietų Amerikos. Kambariuose daugiausia auginama dvimetė kalceolarija C. hybrida Hort. Tai visiems gerai pažįstamas žolinis augalas. Augina ją ir valstiečiai, ir miestiečiai. Žydi nuo gegužės mėnesio iki rudens įdomiais, kurpelę primenančiais, vienspalviais arba margais, taškuotais žiedais. Pagrindinė žiedo spalva dažniausiai būna geltona, balta, rožinė, raudona arba ruda.

Kalceolarija gerai auga vėsioje, gerai vėdinamoje patalpoje, šviesioje, tačiau saulės nekepinamoje vietoje. Jai tinka lengvos sudėties žemių mišinys iš 1 dalies viržinės. arba lapinės, 1 dalies mėšlinės, 1 dalies gerai supuvusios kompostinės žemės ir trupučio smėlio.

Chrizantema (Skaistažiedė) (Chrysanthemum)

Veisiama sėklomis ir ūgleliais. Sėklos yra labai smulkios; jas pasėjus, nereikia pridengti žemėmis; vazonėlis iš viršaus pridengiamas stiklu. Daigeliai pikuojami 3 kartus, kiekvieną kartą vis didesniame vazonėlyje, į lengvą žemę. Ogiais veisiama tada, kai peržydi.

Labiausiai kalceolarijas puola šie kenkėjai: tripsas, amarai ir maža kirmėlaitė, gyvenanti lapų gyslelėse. Prieš amarus ir tripsą kovojama dulkinant kalceolariją DDT milteliais ir purkščiant nikotino sulfatu, o prieš kirmėlaites – iškaitinant arba perpilant verdančiu vandeniu žemę, ypač lapinę, kuri turi būti gerai supuvusi.

Augalų persodinimo taisyklės ir palankiausios dienos pagal Mėnulį

Article Categories:
Gėles

Comments are closed.