Kov 5, 2024
26 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kopūstų kenkėjai ir ligos

Kopūstų kenkėjai ir ligos

Written by

Patarimai, kaip auginti kopūstus patalpoje:

Užtikrinkite pilną saulės šviesą:

Lapiniams kopūstams reikia mažiausiai 6-8 valandų saulės šviesos kiekvieną dieną. Pasirinkite saulėtą vietą patalpoje ir (arba) papildykite silpnos šviesos sąlygas stipriomis kambarinėmis auginimo lempomis.

Rinkitės patalpose auginamų kopūstų rūšis:

Lapinius kopūstus galima auginti patalpoje kaip mikrožalumynus, mažus lapelius ir subrendusius augalus. Svarbiausia pasirinkti tokias kopūstų veisles, kurios geriausiai tinka auginti patalpoje. Jauniems žalumynams išbandykite “Red Russian” ir “Tuscan” veisles. Taip pat ieškokite specializuotų kopūstų sėklų mišinių, skirtų mažiems lapeliams. Norėdami auginti pilnavidurius kopūstus patalpose, rinkitės mažesnes veisles, pavyzdžiui, “Red Russian”, “Dwarf Blue Curled”, “Dwarf Green Curled”, “Dwarf Siberian” arba “Container Kale” sėklų mišinį.

Lapinių kopūstų auginimas vazonuose

Dėl negilių šaknų ir greito derliaus nuėmimo laiko kopūstai yra idealus augalas auginti konteineriuose ir pakeliamose sodo lysvėse. Nuolatinis laistymas, geras drenažas, derlinga dirva ir tinkamo dydžio indas – tai raktas į sėkmingą kopūstų auginimą vazonuose.

Rinkitės konteineriuose auginamų kopūstų rūšis:

Geriausi kopūstai, tinkami auginti konteineriuose, yra tokių veislių, kaip mažųjų kopūstų sėklų mišiniai, konteinerinių kopūstų mišiniai, nykštukiniai mėlynieji kopūstai, sibiriniai ir raudonieji kopūstai.

Įsigykite gerai drenuojamą vazoną ir vazoninę dirvą:

Suaugę kopūstai turėtų būti auginami dideliame 12 cm skersmens ir 8-12 cm gylio konteineryje. Kopūstų augalams patinka nuolat drėgna dirva, tačiau per didelė drėgmė gali sukelti šaknų puvinį, kuris gali susilpninti ir pražudyti augalą. Kad to išvengtumėte, naudokite aukštos kokybės dirvožemio mišinį ir pasirinkite indą su geru drenažu.

Nuolat laistykite:

Todėl pasirūpinkite, kad kopūstų augalai gautų pakankamai vandens. Reguliariai tikrinkite dirvožemio drėgmę ir laistykite pagal poreikį. Apsvarstykite galimybę naudoti automatinį laistymo įrankį ir aplink augalą užberti storą mulčio sluoksnį, kad išlaikytumėte drėgmę.

Reguliariai tręškite:

Laistant kopūstų augalus konteineriuose, maistinės medžiagos iš dirvožemio ilgainiui pasišalina kartu su vandens pertekliumi. Dėl to labai pasikeičia konteinerių dirvožemio pH ir maistinių medžiagų tankis. Norėdami su tuo kovoti, į vazonų žemę periodiškai įmaišykite brandinto komposto, du kartus per mėnesį įberkite šaukštelį azoto turinčių trąšų ir retkarčiais palaistykite augalus atskiestu dumblių ekstraktu.

Lapinių kopūstų rūšys ir geriausios lapinių kopūstų sėklos

Lapinių kopūstų augalai būna įvairių dydžių, spalvų, tekstūrų ir skonių. Paveldimos kopūstų veislės: Toscano, Lacinato, Red Russian, Curly & Dwarf Curly, Siberian, Scarlet ir Black Magic; tačiau, siekiant neatsilikti nuo kopūstų populiarumo, sukurta dešimtys naujų hibridinių veislių. Jei norite papildyti savo sodą kopūstais, pradėkite nuo šių aukštos kokybės kopūstų sėklų:

Geriausi kopūstų augalai kompanionai

Nors kopūstams nebūtinai reikia augalų-kompanionų, kad jie gerai augtų, kai kurie augalai tikrai padeda kopūstams labiau nei kiti. Geriausi kopūstų augalai palydovai – tai augalai, kurie atbaido kopūstų kenkėjus, pritraukia plėšrūnus, kurie minta kopūstų kenkėjais, augalai, kurie dirvožemį praturtina azotu, ir augalai, kurie veikia kaip dengiamieji augalai, padedantys išlaikyti dirvožemio drėgmę.

Kopūstų kenkėjus atbaidantys augalai – tai prieskoninės žolelės, svogūnai ir alijošiai, nasturtės ir medetkos. Tokie palydovai kaip kalendra, krapai ir grikiai padeda pritraukti vabalus, kurie minta amarais ir kitais kenkėjais. Pupelės ir žirniai yra azotą fiksuojantys augalai, kurie padeda kopūstams užauginti didelius sveikus lapus, nes į dirvožemį grąžina azoto; tačiau pupelės taip pat pritraukia tam tikrus kopūstų kenkėjus, todėl jas su kopūstais reikėtų sodinti retai. Kiti kopūstams naudingi augalai yra burokėliai, salierai, agurkai, špinatai ir bulvės.

Nesodinkite kopūstų šalia kitų kopūstinių augalų, pavyzdžiui, kopūstų, briuselinių kopūstų, brokolių, žiedinių kopūstų ir garstyčių, nes jie konkuruos dėl tų pačių maistinių medžiagų. Glaudžiai pasodintos braškės trukdys kopūstams ir kitoms kopūstinėms daržovėms augti. Be to, venkite augalų, kurie pritraukia kenkėjus į kopūstus, pavyzdžiui, pomidorų.

Kopūstų kenkėjai ir ligos

Yra daugybė vabzdžių, kurie gali sukelti žalą kopūstų augalams, jei su jais nebus veiksmingai kovojama. Matyt, žmonės nėra vieninteliai, mėgstantys kopūstų skonį! Geriausia apsauga nuo sodo kenkėjų – sveiki, gerai prižiūrimi augalai. Kuo stipresnis augalas, tuo mažesnė tikimybė, kad jis pasiduos užkratui ir ligoms. Stiprus kopūsto augalas yra tas, kuris pasodintas derlingoje dirvoje, reguliariai laistomas ir auginamas švarioje, gerai nušienautoje aplinkoje, kurioje nėra nudžiūvusių lapų. Nepaisant to, augindami augalus lauke tikrai susidursite su kenkėjais. Štai dažniausiai pasitaikantys kopūstų kenkėjai ir kaip su jais elgtis:

Maži vabzdžiai, kurie iš augalų siurbia maisto medžiagas.

Sodinkite mėtų, katžolių ir bazilikų augalus palydovus.

Išbandykite augalą purkšti neemo aliejumi arba muiluotu vandeniu.

Arlekino vabalai

Ryškiaspalviai vabalai, kurie geria augalų sultis.

Pašalinkite rankomis, uždenkite eilutes ir naudokite neemo aliejų. Augalai palydovai, pavyzdžiui, salierai, bazilikai, česnakai ir rozmarinai.

Blusų vabalai

Vabalai išgraužia mažas skylutes augalų lapuose.

Sodinkite bazilikus, morkas ir petražoles kaip augalus palydovus, po persodinimo naudokite eilių dangalus, pabarstykite augalus diatomitine žeme.

Kopūstų kirminai

Kirminai, graužiantys jaunų augalų lapus.

Fiziškai pašalinkite kirmėles arba nupurkškite augalus insekticidu Bacillus thuringiensis kurstaki (BTK).

Baltosios musės

Maži vabzdžiai siurbia maisto medžiagas iš augalų.

Gaudykite muses lipniu popieriumi, fiziškai pašalinkite purkšdami vandeniu, apipurkškite muiluotu vandeniu.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.