Rgp 8, 2016
103 Views
Komentavimas išjungtas įraše Patarimai kaip apsisaugoti nuo alergijos

Patarimai kaip apsisaugoti nuo alergijos

Written by

Kovokite su dulkių erkėmis

Dulkių erkės, šlykščios mėsėdės pabaisos, tokios mažos, kad jų neįžiūrėsi plika akimi, gyvena kilimuose, užuolaidose ir patalynėje. Jų išmatos gali sukelti alergiją. Kad namuose būtų kuo mažiau dulkių, kuriomis jos minta ir kurias daugiausia sudaro žmogaus odos pleiskanos, įvilkite čiužinius ir pagalves į specialius užvalkalus, nepraleidžiančius erkių alergenų. Šie užvalkalai parduodami vaistinėse ir universalinėse parduotu­vėse.

Reguliariai siurbkite kilimus. Jei galite sau leisti, nusipirkite dulkių siurblį su dvigubu maišeliu ir HEPA (aukštos kokybės) filtru. Šie siurbliai puikiai išvalo orą. Jeigu kilimai dengia gražias medines grindis ar plyteles, ar nevertėtų kilimų visai atsisakyti.

Keiskite paklodes vieną kartą per savaitę ir skalbkite jas labai karštame — ne mažiau negu 60 °C — vandenyje, kad žūtų erkės.

Išmeskite nereikalingus daiktus, kuriuose gali rinktis dul­kės ir kurie yra geras prieglobstis erkėms.

Jeigu neturite oro sausintuvo, pats laikas jį įsigyti. Kai namuose sausas oras, gerokai sumažėja dulkių erkių jos žūva, jeigu oro drėgnumas mažesnis nei 45 proc.

Susilpninkite reakcijas į gyvūnų alergenus

Neleiskite augintinio į miegamąjį. Alergines reakcijas gali sukelti gyvūnų kailis, pleiskanos, išdžiūvusios seilės, plaukų dalelytės. Visi šie alergenai lieka net gyvūnui išėjus iš kambario.

Šunims geriausia vieta — būda lauke. Jei esate alergiškas šuniui, tai gali būti geriausia išeitis jums abiem.

Pavojingas bučinys

Išvengti žinomų maisto ar vaistų alergenų nėra sunku, tačiau kartais galite su jais susidurti visai netikėtai. Jauna moteris patyrė vos jai gyvybės neatėmusią alerginę reakciją, kai pabučiavo savo draugą.Valandą prieš bučiuodamasis jis valgė krevetes. Beveik akimirksniu moters lūpos ištino, ji nebegalėjo prasižioti, pradėjo švokšti, pasirodė iškilių dėmių, ėmė spazmuoti skrandis, kraujospūdis nukrito. Moteris išgyveno, tačiau išvada aiški: jei partneris yra alergiškas tam tikram maisto produktui, jūs irgi turite to produkto atsisakyti. Nežinia, ar užtenka tik išsivalyti dantis arba išsiskalauti burną, todėl geriau nerizikuoti.

Kariniai manevrai prieš alergenus

Šio vaisto veiksmingumas buvo nustatytas, atlikus bandymus JAV armijoje.Valgykite medų, suneštą artimiausioje apylinkėje, ir, jei yra galimybė, taip pat kramtykite iš ten gautą korį. Ši teorija teigia, kad valgydami vietinių bičių suneštą medų sumažinate imuninės sistemos jautrumą vietos žiedadulkėms. Pradėkite likus dviem mėnesiams iki šienligės sezono. Per dieną suvalgykite du valgo­muosius šaukštus medaus ir 5-I0 minučių kramtykite bičių vašką.Tai darykite per visą šienligės sezoną.

Maudykite augintinį kartą per savaitę. Maudydami pašali­nate iki 85 proc. pleiskanų ir plaukų dalelyčių. Tinka paprastas vanduo, bet galite įpilti ir gyvūnų šampūno.

Valykite orą

Šiuolaikiniai oro filtrai gali sulaikyti ore skraidančius aler­genus ir šiek tiek palengvinti alerginę reakciją į pelėsius, žiedadulkes, gyvūnų pleiskanas, nors tyrimai rodo, kad jie gerokai sumažino tik katės alergenų namuose, neišklotuose ki­limais. Veiksmingiausi yra HEPA filtrai. Jei naudojate HEPA filtrą miegamajame, uždaiykite duris, nes filtras gerai išvalo orą tik tame kambaryje.

Tyrimai rodo, kad kruopštus namų tvarkymas sumažina dulkių, pelėsių, gyvūnų pleiskanų ir kitų įprastų alergenų. Taigi nuodugniai valykite namus du kartus per metus — pavasarį ir rudenį. Skiestu balikliu nuplaukite visus šveičiamus paviršius, pradedant spintelių vidumi ir baigiant virtuvės sek­cijos apatiniame skyriuje laikomomis plaukimo lentomis ar riedlentėmis. Baldus valykite drėgnu skudurėliu. Jeigu esate itin alergiškas, galbūt pasisamdykite žmogų, kad sutvarkytų namus.

Rūsiai ir vynrūsiai — tikras rojus pelėsiams ir dulkių erkėms, ypač jei lietingu oru jie šlampa. Drėgname rūsyje visą laiką turi veikti oro sausintuvas — ir nepamirškite reguliariai ištuštinti jo rezervuaro.

Elektrinė skalbinių džiovyklė išmeta į orą daugybę smulkių medvilnės pūkelių dalelyčių ir dulkių. Įsitikinkite, kad džiovyklės žarna yra visiškai sandari. Būtų idealu, jeigu ji išeitų į lauką, tada alergenai neskraidytų po namus.

Article Categories:
Sveikata ir medicina

Comments are closed.