Kov 5, 2024
30 Views
Komentavimas išjungtas įraše Patarimai, kaip auginti Dumplūnės lauke

Patarimai, kaip auginti Dumplūnės lauke

Written by

Patarimai, kaip auginti Dumplūnės lauke:
Pradėkite auginti patalpoje:
Net jei norite vyšnias auginti lauke, geriausia Dumplūnės sėklas pradėti auginti patalpoje. Norint, kad vyšnios sudygtų ir augtų kaip jauni augalai, joms reikia šilto, puraus dirvožemio su geru drenažu. Kad sėklos būtų sėkmingos, prieš grūdindami ir persodindami į lauką, pradėkite jas auginti patalpoje ant šiluminio kilimėlio arba auginimo šviesoje. Prieš sodindami į lauką, lėtai aklimatizuokite jaunus Dumplūnės augalus prie lauko aplinkos, maždaug savaitę kasdien po kelias valandas leisdami jiems pabūti lauke.

Persodinkite į šiltą dirvą:
Persodinimą į lauką atidėkite, kol dirvos temperatūra bus ne žemesnė kaip 15 laipsn arba praėjus 2-4 savaitėms po vidutinės paskutinės šalnos jūsų zonoje.

Į dirvožemį įberkite maistinių medžiagų:
Persodindami į duobutę ir aplinkinę dirvą įberkite šiek tiek jūros dumblių ekstrakto, komposto arba sliekų išmatų. Tai padės naujiems augalams gerai startuoti.

Pasirūpinkite, kad žemė būtų švari:
Paprastai žemės vyšnios nukrenta nuo augalo, kai jos jau būna paruoštos derliui nuimti. Kad būtų lengviau nuimti derlių, prižiūrėkite, kad plotas po augalu būtų švarus ir be piktžolių. Tai galima padaryti gausiai mulčiuojant medžio drožlėmis ar šiaudais arba uždengus žemę kraštovaizdžio audiniu. Taip pat galite naudoti pomidorų narvą, kad augalas būtų vertikalioje padėtyje ir po juo atsirastų daugiau matomos vietos.

Naudokite eilutėmis dengtus priedangas:
Dvi didžiausios grėsmės lauke auginamiems dumplūnams yra sodo kenkėjai ir šalnos. Plūduriuojantys eilių uždangalai yra lengvas barjeras, kuris gali apsaugoti nuo smulkių sodo vabzdžių ir nuo šalčio esant 28 °C temperatūrai. Žieminės vyšnios toliau veda vaisius, kol sulaukia šalnų. Kai gresia šalnos, uždenkite augalus plaukiojančiais eilėmis, kad pratęstumėte auginimo sezoną.

Vyšnių auginimas konteineriuose
Paprastosios vyšnios yra puikus vaisius, kurį galima auginti konteineriuose. Vyšnios puikiai auga, jei tik indas yra pakankamai didelis, kad išlaikytų augalo šaknų sistemą, ir jame yra pakankamai drenažo. Geriausia, kad auginant vyšnias vazonuose iš vieno augalo galima išauginti šimtus mažų vaisių, todėl nereikia daug augalų, kad gautumėte reikšmingą derlių. Tai puikus augalas, kurį galima auginti saulėtoje terasoje, šiltnamyje arba pakeltoje sodo lysvėje.

Patarimai, kaip auginti vyšnias konteineriuose:
Naudokite didelį vazoną:
Vyšnios auga kaip krūmas, todėl joms reikia daug vietos, kad išsiskleistų šaknys ir šaknys. Persodinkite sodinukus į didelę sodinamąją arba auginimo maišą, kurio talpa ne mažesnė kaip 15 galonų, o gylis – 8 coliai.

Statykite konteinerį pilnoje saulės šviesoje:
Vyšnios gerai auga šiltoje saulėtoje vietoje, į kurią 6-8 valandas patenka tiesioginiai saulės spinduliai, pavyzdžiui, saulės kambaryje arba lauko terasoje. Jei auginate šešėlyje, naudokite auginimo šviestuvą, kad saulės šviesos kiekis būtų didesnis.

Naudokite narvelius, kad būtų lengviau nuimti derlių:
Jei nenorite, kad jūsų grindys ir deniai būtų padengti žemės vyšniomis, geriausia imtis priemonių augalo augimui kontroliuoti. Pomidorų narveliai puikiai tinka norint sumažinti plačiai paplitusį išsikerojimą ir palaikyti vertikalų augimą. Sodinuką taip pat galite pastatyti į platų krepšį ar padėklą, kuriame būtų galima sugauti nukritusius vaisius.

Saugokitės patalpų kenkėjų:
Amarai ir vaisinės kandys yra įprasti kambarinių augalų kenkėjai, ne išimtis ir trešnės. Nuo amarų galima apsisaugoti purškiamuoju neemo aliejumi, o nuo vaisinių kandžių – nematodais.

Užtikrinkite gerą drenažą ir tręškite:
Dumplūnėms reikia gero drenažo, nes jų šaknys nemėgsta sėdėti drėgnoje dirvoje. Būtinai naudokite gerai drenuojančią dirvą ir indą, kuriame būtų užtikrintas papildomas drenažas. Pakeiskite dirvožemį kompostu arba sliekų išmatomis, o kai augalas pradės žydėti, būtinai įterpkite žuvų emulsijos trąšų.

Kambaryje vazone augantis dumplūnės augalas
Geriausios dumplūnės sėklos
Yra daugybė augalų veislių, kurių kepurės painiojamos su tikrosiomis dumplūnėmis. Tomatiliai, agrastai ir kininių žibintų žiedai gali būti panašūs į žemės vyšnias, tačiau techniškai nėra tas pats. Tikrosios Dumplūnės veislės yra Aunt Molly’s, Pineapple ir Goldies. Tai populiariausios veislės, kurios per 80 dienų nuo persodinimo užaugina kvepiančius Dumplūnės vaisius.

Dumplūnės augalai palydovai
Panašiai kaip pomidorams ir kitiems nakvišų augalams, dumplūnams naudingi tokie augalai palydovai kaip bazilikai, medetkos ir petražolės. Tokios žolelės kaip bazilikas, laiškinis česnakas, petražolė, šalavijas ir mėta atbaido įprastus Dumplūnės kenkėjus. Kita vertus, tokios gėlės, kaip medetkos, padeda pritraukti naudingų apdulkintojų. Dumplūnėlių geriau nesodinti kartu su kukurūzais, baklažanais, pomidorais, paprikomis, bulvėmis, taip pat kitais naktižiedžiais, nes jie konkuruos dėl dirvos išteklių ir pritrauks panašius kenkėjus. Be to, tam tikrus kenkėjus gali pritraukti nasturtės, todėl, norėdami atitraukti dėmesį, sodinkite jas kuo toliau nuo žemės vyšnių.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.