Lie 10, 2024
21 Views
Komentavimas išjungtas įraše Raugerškis (Barberries) augalai yra universalūs krūmai

Raugerškis (Barberries) augalai yra universalūs krūmai

Written by

Raugerškio augalai yra universalūs krūmai, garsėjantys ryškia lapija ir ištvermingumu. Pateikiame keletą priežiūros patarimų, kaip auginti sveiką Raugerškis augalą:

Sodinimo vieta: Raugerškio augalai: Pasirinkite vietą, kurioje yra nuo visiškos saulės iki dalinio pavėsio. Raugerškio augalai gali pakęsti įvairius dirvožemio tipus, tačiau pirmenybę teikia gerai drenuotam dirvožemiui.

Laistymas: Įsikūrusios raugerškės yra atsparios sausrai, tačiau jas naudinga reguliariai laistyti, ypač sausringais laikotarpiais. Laistykite gausiai, bet retai, tarp laistymų palikdami dirvą išdžiūti.

Mulčiavimas: Aplink augalo pagrindą patieskite organinio mulčio sluoksnį, kuris padeda išlaikyti drėgmę, slopina piktžolių augimą ir mažina dirvos temperatūrą. Skaidydamas mulčias taip pat papildo dirvožemį maistinėmis medžiagomis.

Tręšimas: Raugerškio augalus paprastai nereikia dažnai tręšti. Tačiau pavasarį, prieš prasidedant naujam augimui, galite patręšti subalansuotomis trąšomis, kad palaikytumėte sveiką augimą.

Genėjimas: Žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, prieš prasidedant naujam augimui, genėkite Raugerškis augalą. Tai padeda išlaikyti formą, skatina oro srautą ir skatina naują augimą. Pašalinkite nudžiūvusias, pažeistas ar ligotas šakas, taip pat susikryžiavusias ar suspaustas šakas.

Kenkėjų ir ligų kontrolė: Raugerškis yra gana atsparūs kenkėjams ir ligoms, tačiau kartais juos gali pažeisti amarai, žvynuotieji vabzdžiai arba grybinės ligos, tokios kaip rūdys ar miltligė. Reguliariai stebėkite augalą, ar nėra kenkėjų ar ligų požymių, o aptikę juos nedelsdami pašalinkite.

Apsauga žiemą: Regionuose, kuriuose žiemos būna atšiaurios, apsvarstykite galimybę šiek tiek apsaugoti Raugerškis augalą, ypač jei tai naujai pasodintas egzempliorius. Mulčiuokite aplink augalo pagrindą ir apsvarstykite galimybę apvynioti augalą drobiniu audeklu, kad apsaugotumėte jį nuo šaltų vėjų ir šalčio.

Dauginimas: Raugerškis augalus galima dauginti iš auginių, paimtų vėlyvą pavasarį arba vasaros pradžioje. Pasirinkite sveikus, pusiau kietmedžio auginius ir įsišaknykite juos gerai drenuojančiame vazonų mišinyje.

Atstumai: Sodindami kelis Raugerškis krūmus, palikite tarp jų pakankamus tarpus, kad būtų užtikrinta tinkama oro cirkuliacija ir tolesnis augimas. Rekomenduojamų atstumų rekomendacijų ieškokite konkrečios veislės atstovų.

Reguliari apžiūra: Periodiškai apžiūrėkite Raugerškis augalą, ar nėra kokių nors streso požymių, pavyzdžiui, vytimo, spalvos pasikeitimo ar neįprasto augimo. Nedelsdami spręskite bet kokias problemas, kad išlaikytumėte augalo sveikatą ir gyvybingumą.

Laikydamiesi šių priežiūros rekomendacijų, galėsite džiaugtis gražiu ir sveiku Raugerškis augalu savo sode ar kraštovaizdyje.

Yra daugybė Raugerškis (Berberis) rūšių ir veislių, kurių kiekviena pasižymi savitomis savybėmis. Štai kelios paplitusios Raugerškis rūšys :

Raugerškis (Berberis thunbergii): Ši rūšis yra bene labiausiai žinoma ir plačiai auginama. Jai priskiriama daugybė veislių, turinčių skirtingas lapų spalvas ir augimo įpročius. Kai kurios populiarios veislės:

Berberis thunbergii ‘Crimson Pygmy’: Kompaktiška veislė tamsiai raudonais lapais.

Berberis thunbergii ‘Golden Nugget’: ryškiai geltona lapija, kuri subrendusi tampa aukso spalvos.

Berberis thunbergii ‘Rose Glow’: Žinomas dėl rausvų, violetinių ir kreminių atspalvių lapų.

Berberis vulgaris: Ši rūšis taip pat žinoma kaip paprastasis raugerškis , kilusi iš Europos, Šiaurės Afrikos ir Azijos. Ji dažnai auginama dėl raugintų uogų, kurias galima naudoti uogienėms ir drebučiams gaminti.

Julianinis berberis (Berberis julianae): Iš Kinijos kilęs Berberis julianae vertinamas dėl tankios visžalios lapijos ir atsparumo pavėsiui. Jis paprastai naudojamas kaip gyvatvorė arba ekrano augalas.

Berberis x stenophylla: Šis Raugerškis hibridas yra Berberis thunbergii ir Berberis vulgaris mišrūnas. Paprastai jis pasižymi tankiu, stačiu augimu ir gali būti naudojamas kaip gyvatvorė arba pavyzdinis augalas.

Berberis darwinii: Ši rūšis yra kilusi iš pietų Čilės ir Argentinos, vertinama dėl ryškiai oranžinių žiedų ir valgomų uogų. Ji dažnai auginama kaip dekoratyvinis krūmas.

Berberis aquifolium: Berberis Berberis, dar vadinamas Oregono vynuogėmis, kilęs iš vakarų Šiaurės Amerikos. Jos lapai panašūs į šventagaršvės lapus, geltonų žiedų kekės, o po jų – mėlynai juodos uogos.

Tai tik keli pavyzdžiai iš daugybės Raugerškis rūšių. Rinkdamiesi Raugerškis savo sodui ar kraštovaizdžiui, atsižvelkite į tokius veiksnius, kaip brandus dydis, lapų spalva, augimo pobūdis ir bet kokie specifiniai auginimo reikalavimai.

Raugerškis krūmus būtina genėti, kad būtų išlaikoma jų forma, skatinamas sveikas augimas ir reguliuojamas jų dydis. Pateikiame keletą veiksmingo Raugerškis augalų genėjimo rekomendacijų:

Laikas: Raugerškio krūmus geriausia genėti žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, prieš prasidedant naujam augimui. Genėjimas šiuo metu padeda skatinti naują augimą ir leidžia augalui atsigauti prieš prasidedant vegetacijos sezonui.

Įrankiai: Naudokite aštrias, švarias genėjimo žirkles arba kirpimo žirkles, kad galėtumėte atlikti tikslius pjūvius. Prieš genėjimą ir po jo dezinfekuokite įrankius, kad išvengtumėte ligų plitimo.

Pašalinkite nudžiūvusias arba ligotas šakas: Apžiūrėkite augalą, ar nėra nudžiūvusių, pažeistų ar sergančių šakų. Jas reikėtų genėti iki sveikų audinių, pjūvį atliekant tiesiai virš pumpuro ar šoninės šakos.

Retinkite per tankiai augančias šakas: Raugerškio krūmai laikui bėgant gali tapti tankūs, dėl to sutrinka oro srautas ir padidėja jautrumas kenkėjams bei ligoms. Retinkite vidines šakas, pasirinktinai pašalindami kai kuriuos senesnius, storesnius stiebus. Siekite atverti augalo centrą, kad pagerėtų oro cirkuliacija ir šviesos skverbimasis.

Išlaikykite norimą formą: Priklausomai nuo Raugerškis veislės ir estetinių pageidavimų, galite norėti išlaikyti tam tikrą krūmo formą ar dydį. Genėjimo žirklėmis nukirpkite visas šakas, kurios viršija norimą formą, kad augalas būtų simetriškas ir tvarkingas.

Genėkite, kad lapai būtų spalvingi: Jei auginate Raugerškis veislę, vertinamą dėl spalvingos lapijos, pavyzdžiui, ‘Rose Glow’ arba ‘Golden Nugget’, galite genėti pasirinktinai, kad išryškėtų spalvinga lapija. Pašalinkite visas žalias ar neperregimas šakas, kad paskatintumėte augti naują, ryškią lapiją.

Saugokitės erškėčių: Būkite atsargūs genėdami Raugerškio krūmus, nes daugelis veislių turi dyglių, kurie gali sužeisti. Dėvėkite storas pirštines ir ilgas rankoves, kad apsaugotumėte rankas ir plaštakas nuo įbrėžimų.

Venkite perteklinio genėjimo: Nors Raugerškis krūmai gerai pakenčia genėjimą, svarbu, kad per vieną genėjimą nebūtų pašalinta daugiau kaip trečdalis viso augalo augimo. Per didelis genėjimas gali sukelti augalui stresą ir paveikti jo gebėjimą atsigauti.

Sutvarkykite nuolaužas: Po genėjimo nuo krūmo pagrindo pašalinkite visas šiukšles, pavyzdžiui, nukritusias šakas ar lapus. Tai padeda išvengti kenkėjų ir ligų bei palaiko tvarkingą išvaizdą.

Laikydamiesi šių genėjimo rekomendacijų, galite išlaikyti sveikus, patrauklius ir klestinčius Raugerškio krūmus savo sode ar kraštovaizdyje.

Dauginti Raugerškis augalus galima įvairiais būdais, pavyzdžiui, stiebo auginiais, sluoksniavimu arba sėklomis. Štai kaip galite dauginti Raugerškis :

Stiebų auginiai:

Auginimo sezono metu, paprastai vėlyvą pavasarį arba vasaros pradžioje, nuo sveiko, jau augančio Raugerškis augalo paimkite 4-6 colių (10-15 cm) ilgio stiebo auginius.

Nuo apatinės auginio pusės pašalinkite visus lapus.

Kiekvieno auginio nupjautą galą pamerkite į šaknų hormoną, kad paskatintumėte šaknų vystymąsi (neprivaloma, bet rekomenduojama).

Auginius sodinkite į gerai drenuojamą vazonų mišinį arba tiesiai į paruoštą lysvę, užtikrindami, kad bent vienas auginio mazgas būtų įkastas į dirvą.

Palaikykite nuolatinę dirvos drėgmę ir užtikrinkite netiesioginę šviesą.

Šaknys turėtų įsišaknyti per kelias savaites ar porą mėnesių. Galite švelniai patraukti auginius, kad patikrintumėte, ar jie priešinasi, o tai rodo, kad šaknys vystosi.

Sluoksniavimas:

Pasirinkite žemai augančią motininio augalo šaką, kurią galima lengvai palenkti prie žemės.

Padarykite nedidelį pjūvį arba žaizdelę šakos apačioje, kur ji liečiasi su dirvožemiu.

Užkaskite sužeistą šakos dalį po žeme, jei reikia, pritvirtinkite ją nedideliu kuoliuku.

Palaikykite nuolatinę drėgmę užkastoje šakos dalyje ir laukite, kol išaugs šaknys.

Kai šaknys susiformuos, šaknį su šaknimis galite atskirti nuo motininio augalo ir persodinti į norimą vietą.

Sėklos:

Rudenį nuo subrendusio Raugerškis augalo rinkite prinokusias uogas.

Iš uogų išimkite sėklas ir kruopščiai jas išvalykite.

Sėklas stratifikuokite, laikydami jas drėgnoje terpėje, pavyzdžiui, durpių samanose arba smėlyje, sandariame plastikiniame maišelyje šaldytuve kelias savaites, kad imituotumėte žiemos sąlygas.

Po stratifikacijos sėklas pasėkite į vazonėlius, pripildytus gerai drenuojančio mišinio, ir lengvai užberkite žemėmis.

Palaikykite nuolatinę dirvos drėgmę ir užtikrinkite netiesioginę šviesą.

Dygimas gali užtrukti nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių. Kai daigai išleidžia kelis tikruosius lapus, juos galima persodinti į atskirus indus arba tiesiai į sodą.

Nepriklausomai nuo pasirinkto dauginimo būdo, svarbu tinkamai prižiūrėti naujai padaugintus augalus, įskaitant reguliarų laistymą, pakankamą saulės šviesą ir apsaugą nuo ekstremalių temperatūrų, kol jie įsitvirtins.

Raugerškio augalai paprastai yra atsparūs ir atsparūs daugeliui kenkėjų ir ligų, tačiau kartais gali kilti problemų. Čia pateikiami kai kurie dažniausiai pasitaikantys kenkėjai, ligos ir kitos problemos, galinčios paveikti Raugerškis augalus:

Kenkėjai:

Raugerškis: amarai: Šie maži, minkštakūniai vabzdžiai gali susitelkti ant naujo augalo, siurbti sultis iš augalo ir iškraipyti lapus.

Žvynuotieji vabzdžiai: Vabzdžiai žvyneliai gali prisitvirtinti prie Raugerškis augalų stiebų ir lapų, maitintis augalų sultimis ir sukelti pageltusį ar sulėtėjusį augimą.

Voratinklinės erkės: Šie smulkūs kenkėjai gali užkrėsti Raugerškis augalus, ypač esant karštoms ir sausoms sąlygoms. Jos gali sukelti lapų dėmėtumą ar pageltimą, ant augalo gali atsirasti smulkūs tinkleliai.

Vikšrai: Kai kurios vikšrų rūšys, pvz. vikšrai, gali maitintis Raugerškis lapais, todėl, jei jų populiacija didelė, jie gali defoliuoti.

Japoniniai vabalai: Suaugę japoniniai vabalai gali maitintis Raugerškis lapais, skeletuoti juos ir padaryti didelę žalą, jei jų populiacija didelė.

Ligos:

Raugerškis augalai gali būti jautrūs miltligei, ypač drėgnu oru. Ši grybelinė liga pasireiškia baltu miltuotu sluoksniu ant lapų, dėl kurio jie deformuojasi arba žūsta.

Rūdys: Kai kurios Raugerškis rūšys yra jautrios rūdžių ligoms, pavyzdžiui, stiebo rūdims arba lapų rūdims. Dėl šių grybinių infekcijų ant lapų ar stiebų paprastai susidaro oranžinės ar geltonos sporų masės.

Antraknozė: Antraknozė – tai grybinė liga, kuria gali sirgti Raugerškis augalai, sukeldama tamsius pažeidimus ant lapų, stiebų ar uogų. Stiprios infekcijos gali sukelti defoliaciją ir išnykimą.

Bakterinė lapų dėmėtligė: Bakterinė lapų dėmėtligė gali sukelti tamsius, vandeniu sudrėkintus Raugerškis lapų pažeidimus, kurie vėliau gali tapti rudi arba juodi. Ši liga klesti šiltomis ir drėgnomis sąlygomis.

Kitos problemos:

Šaknų puvinys: Perlaistymas arba prastai drenuota dirva gali sukelti šaknų puvinį, dėl kurio augalas gali sumažėti, nuvysti arba žūti.

Aplinkos stresas: Raugerškio augalai gali patirti stresą dėl ekstremalios temperatūros, sausros ar netinkamų auginimo sąlygų, dėl to sumažėja jų gyvybingumas ir jautrumas kenkėjams bei ligoms.

Šių problemų prevencijai ir valdymui:

Raugerškis augalus reguliariai stebėkite, ar nėra kenkėjų, ligų ar kitų problemų požymių.

Laikykitės geros auginimo praktikos, įskaitant tinkamą laistymą, mulčiavimą ir tręšimą, kad augalai būtų sveiki ir atsparūs.

Nedelsdami išpjaukite užkrėstas ar pažeistas augalų dalis, kad išvengtumėte ligų plitimo.

Sodindami naujus egzempliorius apsvarstykite galimybę pasirinkti ligoms atsparias Raugerškio veisles.

Jei būtina cheminė kontrolė, naudokite insekticidinį muilą, sodininkystės aliejų arba fungicidus pagal etiketės nurodymus ir tinkamu laiku.

Būdami budrūs ir tinkamai prižiūrėdami, galite užtikrinti, kad jūsų Raugerškis augalai klestėtų, ir sumažinti kenkėjų ir ligų pavojų.

1. Ar lengva auginti Raugerškis augalus?

Taip, Raugerškio augalus paprastai lengva auginti, jie toleruoja įvairius dirvožemio tipus ir aplinkos sąlygas. Įsikūrę jie yra palyginti nereiklūs priežiūrai.

2. Ar Raugerškis augalus reikia genėti?

Taip, Raugerškis augalus naudinga retkarčiais genėti, kad būtų palaikoma jų forma, skatinamas oro srautas ir pašalinamos nudžiūvusios ar ligotos šakos. Paprastai genėjimas atliekamas žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį.

3. Ar raugerškiai yra invaziniai?

Kai kurios Raugerškis veislės , ypač Berberis thunbergii, tam tikruose regionuose priskiriamos invazinėms. Jei nerimaujate dėl galimo invazyvumo, būtina patikrinti vietos taisykles ir rinktis neinvazines veisles.

4. Ar raugerškio augalai turi spyglių?

Taip, daugelis Raugerškis rūšių ir kultivarų turi dyglių arba spyglių išilgai stiebų. Šie spygliai tarnauja kaip natūralus gynybos mechanizmas nuo naršančių gyvūnų.

5. Kaip dauginti Raugerškis augalus?

Raugerškis augalus galima dauginti įvairiais būdais, įskaitant stiebo auginius, sluoksniavimą ir sėklas. Stiebų auginiai yra populiarus būdas, juos galima imti vėlyvą pavasarį arba vasaros pradžioje.

6. Ar Raugerškio augalai atsparūs elniams?

Taip, Raugerškis augalai paprastai laikomi atspariais elniams dėl dygliuotų stiebų ir kartaus skonio lapų. Tačiau elniai vis tiek gali apgraužti Raugerškio augalus, jei trūksta kitų maisto šaltinių.

7. Kokios yra skirtingos Raugerškio augalų panaudojimo sritys?

Raugerškio augalai kraštovaizdžio formavime gali būti įvairiai naudojami: kaip gyvatvorės, riboženkliai, pavyzdiniai augalai arba mišrių krūmų želdiniai. Kai kurios veislės su spalvinga lapija taip pat vertinamos dėl dekoratyvumo.

8. Ar Raugerškis užaugina uogas?

Taip, daugelis Raugerškis rūšių rudenį užmezga mažas, spalvingas uogas. Priklausomai nuo rūšies ir veislės, šios uogos gali būti nuo raudonos iki mėlynai juodos spalvos. Kai kurios Raugerškis uogos yra valgomos ir iš jų galima gaminti uogienes ar drebučius.

9. Ar Raugerškis augalai yra atsparūs sausrai?

Taip, įsitvirtinę Raugerškis augalai paprastai yra atsparūs sausrai. Tačiau jie mėgsta nuolat drėgną dirvožemį ir gali būti naudinga juos retkarčiais palaistyti per ilgesnius sausringus laikotarpius, ypač karšto klimato šalyse.

10. Ar Raugerškis augalai gali būti auginami konteineriuose?

Taip, Raugerškis augalus galima auginti konteineriuose, jei juose yra tinkamas drenažas ir vietos šaknims augti. Auginimui konteineriuose rinkitės kompaktiškas arba nykštukines veisles ir būtinai reguliariai laistykite ir tręškite.

Article Categories:
Augalai

Comments are closed.