Bir 19, 2019
105 Views
Komentavimas išjungtas įraše Termoizoliacijos montavimas yra ypatingai lengvas, greitai atliekamas ir patogus

Termoizoliacijos montavimas yra ypatingai lengvas, greitai atliekamas ir patogus

Written by

Termoizoliacijos montavimas yra ypatingai lengvas, greitai atliekamas ir patogus. Termoizoliacijos matmenys yra pritaikyti įprastinių konstrukcijų matmenims, dėl to izoliacijos montavimas atliekamas daug lengviau ir greičiau, nei anksčiau.

Izoliacijos vatos montavimo ir paruošimo darbų metu reikia vykdyti visus ant pakuotės pateikiamus nurodymus, nes tinkamų įrankių ir darbo metodų panaudojimas užtikrins patogesnį montavimo darbų atlikimą. Izoliacijos demblius lengviausia pjauti vatos peiliu. Iki montavimo reikia pasirūpinti, kad pakuotė būtų uždaryta, o plokščių briaunos būtų apsaugotos nuo įplėšimų.

Izoliaciją reikia montuoti tokiu būdu, kad ji standžiai prisiglaustų prie aplinkinių konstrukcijų paviršių ir viena prie kitos. Teisingas yra toks izoliacijos storis, kai izoliuojama ertmė pilnai užpildoma. Piešiniuose parodyti teisingi ir neteisingi izoliacijos montavimo metodai.

  1. Išorinę statybinės konstrukcijos dalį reikia tinkamai užsandarinti, siekiant apsaugoti nuo vėjo arba lietaus patekimo į konstrukcijos vidų. Tarp išorinės dangos ir šilumos izoliacijos/vėjo užtvaros turi būti nepertraukiamas ventiliacijos kanalas, skirtas bet kokios susikaupusios drėgmės pašalinimui.

    2. Išorinę šilumos izoliacijos pusę reikia uždengti nepraleidžiančia vėjo plėvele, siekiant išvengti bet kokių nepageidaujamų oro srautų patekimo į izoliaciją. Pavyzdžiui, ISOVER RKL-A tuo pačiu metu atlieka ir vėjo užtvaros, ir šilumos izoliacijos funkcijas.

    3. Didžiausias šilumos izoliacijos efektyvumas pasiekiamas tuo atveju, kai vidinėje struktūroje yra nepraleidžiantis garų / hermetiškas sluoksnis, o išorinėje struktūroje yra pakankama praleidžianti garus vėjo užtvara. Izoliacijos sluoksnis turi užpildyti visą izoliuojamą ertmę.

    4. Hermetiška oro ir arba garų užtvara instaliuojama šiltoje (šildomoje) šilumos izoliacijos pusėje. Svarbu tai, kad oro garų užtvara būtų pilnai užsandarinta visame plote. Ypatingą dėmesį reikia atkreipti į sujungimo siūlių sandarumą ir siūlės vientisumą.
    Ventiliacija

Tinkama ventiliacija sumažina ore esančių dulkių kiekį. Jeigu darbai atliekami ypatingai dulkėtose sąlygose, tai reikia naudoti vakuuminį dulkių surinkimo įtaisą. Jeigu šio įtaiso panaudojimas neįmanomas, tai dėvėkite apsauginius drabužius ir naudokitės respiratoriumi.

Švaros palaikymas

Pjovimo atliekas reikia sukrauti į atliekų maišą. Valymo darbus reikia atlikti taip, kad dulkės nebūtų pakeliamos, panaudojant dulkių siurblius arba sudrėkinant grindis prieš šlavim

Darbai atliekami darbo pabaigoje

Užbaigę darbus, nusiplaukite odą šaltu vandeniu, netrindami rankų vieną į kitą tol, kol nenuplausite visų dulkių. Jeigu dirbote ypatingai dulkėtose sąlygose, tai nusiprauskite duše ir persirenkite. Darbinius drabužius reikia plauti atskirai nuo įprastinių drabužių.

Darbui naudojamos priemonės

Darbinės pirštinės apsaugo odą nuo dirginimo. Jeigu izoliacija montuojama virš galvos, dulkės gali patekti Jums į akis, tai dėvėkite apsauginį gobtuvą arba apsauginius akinius. Ypač sudėtingomis darbo sąlygomis naudokite respiratorių.

Papildomai

Montavimas turi būti atliekamas sausose sąlygose. Paklokite tik tokį plotą, kuris tą pačią dieną gali būti uždengtas hidroizoliacine danga. Tvirtinimui naudojami mechaniniai elementai (elementų tipas priklauso nuo apkrovą laikančios konstrukcijos), 2 – 4 vnt./m². Užtikrinkite konstrukcijos sandarumą nuo vandens garų ir minimalią jos ventiliaciją. Montuojama pagal projektuotojo nurodymus, siekiant užtikrinti konstrukcijai keliamus reikalavimus.

Article Categories:
STATYBA

Comments are closed.