Geg 8, 2019
133 Views
Komentavimas išjungtas įraše Plokščių ir sutapdintų stogų įrengimo darbai

Plokščių ir sutapdintų stogų įrengimo darbai

Written by

LĖKŠTAS STOGAS

Plokščių ir sutapdintų stogų įrengimo darbai.

Plokščias stogas – nuožulnusis nuo 0,7º iki 7º nuolydžio stogas, Sutapdintas stogas – stogas sutapdintas su patalpos lubomis. Bendrovės pagrindinė veikla yra plokščių ir sutapdintų stogų įrengimo darbai. Teikiame savo paslaugas renovuojant senus stogus bei įrengiant naujus. Renovuojant senus stogus galime renovuoti vieno ar dviejų sluoksnių rulonine danga, įrengti apšiltinimą su akmens vata ar polistireniniu putplasčiu.

Įrengiant naujus stogus taip pat naudojame įvairias bitumines prilydomąsias rulonines dangas bei apšiltinimo medžiagas

Galime pasiūlyti apšiltinti stogą su laminuotu polistireniniu putplasčiu, kuris naudojant kartu su Vokietijos firmos „Vedag“ firmos prilydomosiomis dangomis atitinka B (roof) T1 degumo klasę. Tai ypatingas kokybės ir kainos derinys. Tai puikus pasirinkimas tiek Statybinėms organizacijoms teikiant pasiūlymus darbų konkursams, tiek įmonėms norinčioms apšiltinti savo pastatus.

Šlaitinių stogų įrengimo darbai.

Šlaitinis stogas – stogas, kurio šlaitų nuolydis didesnis nei 7º. Mūsų bendrovė taip pat atlieka šlaitinių stogų įrengimo darbus. Darbus atliekame su įvairiomis medžiagomis

Stoginių švieslangių įrengimas.

UAB “Stogų šalis” ant stogo gali įrengia įvairius švieslangius. Tai įvairių dydžių ir tipų kupoliniai švieslangiai. Savo klientams taip pat siūlome įrengti švieslangius iš polikarbonatinių medžiagų, Makrolon multi plokščių. Tokius švieslangius esame įrengę UAB “Rivona” sandėlyje Kėdainiuose, Alytaus pieninėje, UAB “Gamega”, Elektrėnų “Versmės” gimnazijoje. Tai puikus būdas išspręsti šviesos ir šilumos nepralaidumo problemas

Lietaus nuvedimo sistemų įrengimas.

Atlikdami stogų įrengimo darbus pilnai įrengiame lietaus nuvedimo sistemas – latakus, lietvamzdžius, karnizus. Taip pat įrengiame parapetų skardinimo darbus, įrengiame apsaugines tvoreles bei kt.

Plokščių – sutapdintų stogų rūšys

Šilti sutapdinti stogai

Šilti sutapdinti stogai yra labiausiai paplitę. Šiuo atveju hidroizoliacinė danga yra kojama ant stogo termoizoliacijos.

Balastiniai stogai

Balastiniai stogai yra šiltųjų stogų variantas. Šiuo atveju termoizoliacija įrengiama ant hidroizoliacijos. Tačiau būtina laikytis sekančių taisyklių:

-masyvi denginio konstrukcija;

-termoizoliacija atitinka keliamus šiam tipui reikalavimus;

-termoizoliacija atspari vėjo erozijai.

Šaltieji (vėdinami) stogai

Šaltieji stogai dar gali būti vadinami dvisluoksniais stogais. Pirmajį sluoksnį sudaro perdengimo plokštė, garo izoliacija ir termoizoliacija.

Virš pirmojo sluoksnio yra vėdinama patalpa, virš kurios ir yra įrengta vandeniui atspari danga

Plokščių – sutapdintų stogų projektavimas.

Reikalavimai stogui.

Panaudotos medžiagos stogo dangos sluoksniams turi užtikrinti vandens nepralaidumą. Medžiagų savybės numatytos projektavimo metu, eksploatacijos metu negali pasikeisti, nors ir bus įvairių faktorių poveikis.

Tai reiškia, kad stogo danga turi būti vandeniui nelaidi.

POVEIKIS STOGUI

Drėgmė – Krituliai.

Temperatūra – aukštas poveikis – jeigu nėra apsauginio paviršiaus sluoksnio; vidutinis – jeigu yra apsauginis paviršiaus sluoksnis.

Temperatūros svyravimai – metiniai (žiema, vasara), paros (diena, naktis), trumpalaikiai (vasaros karščiai).

Mechaniniai veiksniai – įtempimas, judėjimas stogo danga, dūriai, vėjo veikimas.

Kiti veiksniai – foto, cheminė įtaka, ultravioletiniai ir infraraudonieji spinduliai, nešvarumai, dulkės ir nuosėdos.

Įtaka statybos metu – degios medžiagos, darbininkų judėjimas, krentantys daiktai, nešvarumai.

Rangovo klaidos statybos metu – rangovo klaidų negalima ignoruoti . Blogos klimatinės sąlygos darbų vykdymo metu ar nekokybiškas darbas esant vienasluoksnei dangai gali sukelti aukštą rizikos laipsnį.

Įrengiant dvisluoksnę dangą būtinas aukštas patikimumo laipsnis net ir įprastose statybose.

Būtiniausi reikalavimai, kurių būtina laikytis projektuojant stogus bei juos įrengiant

Sujungimo vietoje su vertikaliu paviršiumi, danga pakeliama ne mažesniau kaip 30 cm. Be to hidroizoliacinė danga priklijuota ant vertikalaus paviršiaus, turi būti apsaugota nuo atsilupimo bei slydimo.

Parapeto aukštis nuo horizontalaus stogo paviršiaus turi būti ne mažesnis nei 15 cm

Atstumas tarp stogo paviršių kertančių elementų turi būti ne mažesnis kaip 50 cm. Šis atstumas matuojamas tarp elementų kraštų.

Plokštieji stogai projektuojami su nuolydžiu ne mažesniu kaip 1:80. Stogai su mažesniu nuolydžiu yra laikomi specialios konstrukcijos.

Svarbu, kad pirmo ir antro hidroizoliacijos sluoksnio sujungimas su vertikaliu paviršiumi būtų sklandus. Tam įrengiamas nuožulnus kampas (paprastai tai atliekama panaudojant kietą mineralinę vatą).

Atstumas tarp kertančių stogo paviršių elementų turi būti ne mažesnis kaip 50 cm. Šis atstumas matuojamas tarp elementų kraštų.

50 cm atstumas reikalingas kokybiškam hidroizoliacijos įrengimui. Tik tuomet galima įvykdyti kiekvieno atskiro elemento teisingą ir saugų hidroizoliacijos sluoksnių įrengimą.

Tačiau dažnai remonto darbuose sutinkami atvejai, kai šių reikalavimų negalima įvykdyti, arba įvykdymas reikalauja per daug didelių išlaidų. Tuomet galima keletą kiaurai stogo einančių elementų apjungti į vieną bloką.

Article Categories:
STATYBA

Comments are closed.