Kov 9, 2024
21 Views
Komentavimas išjungtas įraše Žemuogės kenkėjai

Žemuogės kenkėjai

Written by

Mažosios voverės pusryčiai. Voverės jauniklis sėdi kirtavietėje ir valgo braškių uogas. Mažylis aiškiai matomas žolėje. Žalias natūralus fonas su voveriuku

Teoriškai Žemuogės yra pažeidžiamos tų pačių kenkėjų kaip ir kitų veislių braškės. Asmeniškai savo sode niekada neturėjau problemų, kad voverės, paukščiai ar elniai kėsintųsi į mano laukines braškes. Bent jau ne tiek daug, kiek mano didesniame Everbearing sode. Tačiau jei jums sunkiai sekasi apsaugoti savo alpinių braškių augalus nuo kenkėjų, štai keletas paprastų patarimų ir gudrybių, kaip su jais kovoti:

Braškių pumpurų rauplės

Maži vabzdžiai, kurie pažeidžia žiedpumpurius ir lapus.

Pašalinkite užkrėstus žiedpumpurius. Suaugėlius pašalinkite rankiniu būdu. Naudingi nematodai gali užkirsti kelią lervų daromai žalai šaknims. Užkrėstas vietas nupurkškite siera.

Braškių sėklinis straubliukas

Mažas vabalas, mintantis braškių sėklomis iš išorinės pusės.

Kenkėjus vilioja piktžolės. Dažnai ravėkite piktžoles. Naktį naikinkite vikšrus rankomis.

Braškių vainikgraužis

Vabalas, dedantis kiaušinėlius į braškių vainikus ir sukeliantis augalų žūtį.

Negydoma. Augalai be aiškios priežasties. Perkelkite braškių lysvę į kitą vietą.

Braškių lapų ritinėliai

Maži vabzdžiai, kurie minta apatine lapų puse.

Dažnai apžiūrėkite augalus, ar nėra į viršų susisukusių lapų. Pašalinkite ir sudeginkite visus užkrėstus lapus.

Šliužai

Kenkėjai, kurie naktį minta vaisių minkštimu.

Venkite drėgnų dirvų. Diatominę žemę paskleiskite 3 cm atstumu aplink augalo pagrindą. Išbandykite alaus gaudyklę.

Paukščiai

Gyvūnai ėda ir pažeidžia nokstančius braškių vaisius.

Naudokite plūduriuojančias eilutės dangas arba vaisių narvelius. Išbandykite dažytus viliojimo akmenis, kol augalai žydi.

Ar Alpių braškės duoda vaisių pirmaisiais metais?

Alpių braškės gali derėti pirmaisiais metais (paprastai vasaros pabaigoje).

Ar Alpių braškės yra visad derančios?

Alpių braškės yra neutralios dienos braškių rūšis.

Kaip sužinoti, kada sunoksta Alpių braškės?

Prieš skindami derlių palaukite, kol Alpių braškės bus sodriai raudonos ir pradės šiek tiek minkštėti. Braškės nesubręsta nuo vynmedžio, todėl prieš skindami derlių palaukite, kol laukinės braškės tikrai sunoks.

Per kiek laiko užauga Alpių braškės?

Anksti pavasarį pasodintos Alpių braškės pradės žydėti vasaros pradžioje (daugumoje klimato zonų – apie birželio mėn.) ir maždaug po 30 dienų bus paruoštos derliui nuimti. Braškės derės visą vasarą, kol temperatūra bus.

Ar verta auginti Alpių braškes?

Priklauso nuo to! Jei ieškote braškių veislės, kuri duotų didelius vaisius ir gausų derlių, geriau rinkitės tradicines braškių veisles, pavyzdžiui, Ozark Beauty arba Surecrop. Alpines braškes geriausia sodinti sodo pakraščiuose, pavėsyje esančiose lysvėse ir visur, kur reikėtų valgomo kraštovaizdžio. Jos nėra tinkamiausias pasirinkimas dideliam derliui gauti. Norintieji užsiauginti gero derliaus kalnų braškių turėtų pasisodinti daugiau kaip 25 kalnų braškių sodinukus, kad galėtų pradėti auginti.

Ar galite valgyti alpines braškes?

Taip! Alpių braškės yra unikalaus skonio, palyginti su komercinėmis braškių veislėmis. Prieš skindami palaukite, kol braškės bus tikrai, tikrai, tikrai prinokusios ir sodriai raudonos. Šios uogos neišsiskiria savo aromatingu skoniu, kol visiškai neprinoksta ant kotelio.

Ar Alpių braškės yra tokios pačios kaip laukinės braškės?

Žemuogės gali užauginti braškes pirmaisiais metais (paprastai vasaros pabaigoje). Braškės užmezga vaisius praėjus 30 dienų po žydėjimo.

Ar Alpių braškės yra gero skonio?

Alpių braškės gali užauginti braškes pirmaisiais metais (paprastai vasaros pabaigoje). Braškės veda vaisius praėjus 30 dienų po žydėjimo.

Kiek saulės reikia Žemuogės?

Alpių braškės gali augti, jei per parą joms pakanka vos keturių valandų saulės šviesos. Todėl alpinės, laukinės ir miškinės braškės dažnai sodinamos kaip žemės danga arba pavėsingose sodo vietose.

Kaip dažnai turėčiau laistyti alpinių braškių augalus?

Braškių augalai turi negilias šaknis, todėl jiems reikia bent 1 colio vandens per savaitę. Kiekvieną savaitę pirštu stebėkite, ar dirva nėra sausa. Pirmuosius 2 cm dirvožemis turėtų būti lengvai drėgnas.

Ar galite auginti braškes vazonuose?

Alpines / laukines braškes galima auginti beveik bet kokiame inde. Žemuogės užaugina nedaug bėglių, palyginti su birželį augančiomis braškėmis, todėl jos puikiai tinka auginti mažuose soduose ir konteineriuose.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.