Kov 6, 2024
24 Views
Komentavimas išjungtas įraše 5 geriausi kopūstų augalų kaimynai

5 geriausi kopūstų augalų kaimynai

Written by

5 geriausi kopūstų augalų kaimynai

Augalai palydovai paprastai teikia tam tikrą naudą vienas kitam, kai sodinami kartu. Tačiau yra augalų, kurie tiesiog yra geri kaimynai ir nebūtinai kovoja su kenkėjais ar tręšia dirvą. Šiuos augalus vadiname “draugiškais kaimynais”, nes jie yra puikios daržovės, su kuriomis kopūstai gali dalytis sodo erdve. Draugiškus kaimynus galima sodinti netoli kopūstų augalų, todėl jie yra puikus būdas išnaudoti bet kokią tuščią sodo erdvę aplink kopūstų augalus.

Ridikėliai:

Ridikėliai yra fantastiški kopūstų augalų kaimynai. Nors ridikėliai neapsaugo kopūstų augalų, juos galima lengvai pasodinti tarp kopūstų augalų, nes jie greitai subręsta ir nekonkuruoja su kopūstais dėl išteklių. Ridikėlių derlių galima nuimti jau po trijų savaičių. Sėkite ridikėlių sėklas aplink kopūstų augalus ir tarp jų, kad išnaudotumėte papildomą erdvę sode.

Burokėliai:

Burokėliai, kaip ir ridikėliai, yra puikūs kopūstų kaimynai. Kopūstų augalai turi negilias šaknis, o burokėlių šaknys auga giliai po kopūstų šaknimis, todėl du augalai nekonkuruoja dėl dirvožemio maisto medžiagų. Jei auginate burokėlius norėdami mėgautis jų lapiniais žalumynais, burokėliai užaugins didesnius lapus, jei juos tręšite azoto turinčiomis kopūstų trąšomis.

Morkos:

Morkos – dar viena šakniavaisinė daržovė, kurią galima sodinti šalia kopūstų. Morkos neužtikrina jokios apsaugos nuo kenkėjų, tačiau jos yra vėsaus oro augalai, kuriuos galima sodinti šalia kopūstų vėsesniu pavasario ir rudens laikotarpiu. Tiek morkoms, tiek kopūstams naudingas maistingųjų medžiagų turtingas dirvožemis ir nedidelės šalnos, todėl juos lengva auginti kaip porą.

Agurkai:

Agurkai yra universalūs kopūstų augalų kaimynai. Jei agurkų vijokliai auga žemės paviršiuje, jie puikiai dengia žemę ir padeda palaikyti dirvos drėgmę. Ant grotelių auginami agurkai karštomis dienomis suteikia puikų pavėsį kopūstų augalams. Agurkai nekonkuruos su kopūstais dėl reikalingų išteklių ir nepritrauks žalingų kopūstų kenkėjų.

Salierai:

Salierų augalai gali būti naudingi, jei jie pasodinti šalia kopūstų, nes pagerina lapų skonį ir atbaido kopūstų kenkėjus. Salierai nėra patys geriausi kenkėjų naikintojai, todėl jie turėtų būti sodinami kartu su kopūstais šalia stipresnių kompanionų, pavyzdžiui, kalendrų ir alyvmedžių.

Blogiausi kopūstų palydovai

Ar yra augalų, kurių nereikėtų sodinti šalia kopūstų? Nors tikrai nesunaikinsite kopūstų augalų, pasodinę juos šalia netinkamos daržovės, yra augalų, kuriuos geriausia sodinti atskirai, kad užtikrintumėte harmoniją savo sode.

Braškės:

Braškių auginimas: braškės yra vienas iš blogiausių kopūstų augalų. Braškės yra maistinių medžiagų reikalaujantys augalai, kurie stabdo šalia augančių kopūstų augimą. Be to, braškės pritraukia daugybę kenkėjų, kurie tuo pat metu kenkia kopūstų augalams. Dėl šios priežasties geriausia braškes laikyti toli nuo kopūstų sodo.

Kiti kopūstiniai augalai:

Lapiniai kopūstai yra kopūstinių šeimos, kuriai priklauso ir kitos kryžmažiedžių šeimos daržovės, tokios kaip brokoliai, briuseliniai kopūstai, gūžiniai ir žiediniai kopūstai, narys. Nors techniškai kopūstus galima sodinti šalia kitų kopūstinių daržovių, jie konkuruos dėl išteklių, todėl jų augimas gali būti lėtas, o derlius – menkas. Šį iššūkį galite įveikti pasirūpinę, kad dirvožemyje būtų daug maisto medžiagų, ir reguliariai tręšdami augalus.

Pomidorai:

Pomidorai yra dideli azoto maitintojai ir tiesiogiai konkuruoja su kopūstais dėl azoto. Be to, pomidorų augalai pritraukia vikšrus ir amarus, kurie yra dažni kopūstų kenkėjai. Dėl šios priežasties dažnai rekomenduojama pomidorus ir kopūstus sodinti atskirai. Tačiau pomidorus galite sodinti šalia kopūstų, jei periodiškai tręšite dirvą azoto turinčiomis trąšomis ir šalia pasodinsite su kenkėjais kovojančius augalus, pavyzdžiui, bazilikus ir kalendras.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.