Kov 6, 2024
15 Views
Komentavimas išjungtas įraše Norite sužinoti, kokius augalus auginti kartu su kopūstais

Norite sužinoti, kokius augalus auginti kartu su kopūstais

Written by

Norite sužinoti, kokius augalus auginti kartu su kopūstais? Papildomas sodinimas – tai menas auginti vieną ar kelis augalus šalia kito, siekiant sukurti simbiozę. Geriausi augalai palydovai dažnai padeda vienas kitam, nes atbaido kenkėjus, pagerina skonį, pritraukia plėšrūnus, kurie minta kenkėjais, papildo dirvožemį maistinėmis medžiagomis ir sulaiko dirvožemio drėgmę. Šiame vadove plačiau aptarsime geriausius augalus palydovus, kuriuos galima auginti šalia kopūstų

Kaip pasirinkti augalus palydovus?

Rasti geriausius kopūstų augalus palydovus neturėtų būti sunku. Tiesa ta, kad daugelis augalų būtų puikūs kopūstų palydovai. Kurį augalą pasirinksite, labai priklausys nuo jūsų konkrečių tikslų. Pavyzdžiui, ar sode kovojate su kenkėjais? Tuomet auginkite kopūstus šalia augalų, kurie atbaido konkrečius kenkėjus. Susiduriate su karščiu? Tuomet rinkitės augalus palydovus, kurie suteiks pavėsį kopūstams. Sodinti augalus draugėn iš tiesų labai paprasta! Toliau pateikiame sodinimo draugais privalumų sąrašą, kuris padės jums nuspręsti, kokių augalų reikės jūsų sodui.

Atbaido kenkėjus:

Kai kurie augalai gali atbaidyti tam tikrus augalų kenkėjus. Geriausi kopūstų augalai augalai palydovai yra tie, kurie atbaido įprastus kopūstų kenkėjus, įskaitant amarus, blusų vabalus, kopūstinius kirmėlius ir arlekino vabalus.

Pritraukite plėšrūnus:

Kai kurie augalai ne atbaido kenkėjus, o pritraukia plėšrūnus, kurie minta įprastais kenkėjais ir mažina jų populiaciją. Naudingų plėšrūnų pavyzdžiai: skraidūnės, laumžirgiai, boružėlės ir parazitinės vapsvos.

Tręškite dirvožemį:

Azotą fiksuojantys augalai – tai augalai, kurių šaknys kolonizuotos bakterijomis, vadinamomis rizobijomis. Šios bakterijos iš oro į dirvožemį įsiurbia azoto. Taip sukuriamas puikus azoto turtingas dirvožemis kopūstams vešėti.

Užtikrinkite pavėsį ir drėgmę:

Dengiamieji augalai, dirvos danga ir aukšti lapiniai augalai – visi jie yra puikūs kopūstų palydovai. Žemę dengiantys augalai apsaugo dirvožemį nuo drėgmės praradimo, o aukšti lapiniai augalai suteikia pavėsį švelniems kopūstų lapams.

Pagerinkite skonio savybes:

Ar žinojote, kad tam tikrų augalų aliejai ir aromatai gali turėti įtakos šalia augančių augalų skoniui? Tokios žolelės kaip krapai, bazilikai ir mėtos gali pagerinti kopūstų skonį, taip pat ir alijošiai, pavyzdžiui, česnakai ir svogūnai.

Paskutinis žodis apie sodinimą kartu

Sodinimas kartu su kitais augalais gali būti įdomus būdas sukurti klestintį sodą, tačiau pernelyg nesigilinkite į smulkmenas. Papildomas sodinimas yra daugiau menas nei mokslas. Tiesą sakant, daugelis teiginių apie papildomo sodinimo naudą yra tik anekdotiniai. Tikėtina, kad jūsų kopūstai klestės pasodinti šalia įvairių sodo žolelių ir daržovių.

Dažniausiai užduodami klausimai apie kopūstų kompanionus

Ko negalima sodinti šalia kopūstų?

Geriausia nesodinti kopūstų šalia augalų, kurie konkuruos su kopūstais dėl išteklių, pavyzdžiui, brokolių, kopūstų, briuselinių kopūstų ir garstyčių.

Ar galima špinatus ir lapinius kopūstus sodinti šalia vienas kito?

Špinatai ir lapiniai kopūstai puikiai auga kartu, nes jie abu gauna naudos iš azoto turtingo dirvožemio ir nekonkuruoja dėl išteklių, kaip kiti kopūstinių šeimos augalai.

Ar galima auginti kopūstus šalia pomidorų?

Lapinių kopūstų ir pomidorų nereikėtų sodinti tiesiai vienas šalia kito, nes jie konkuruoja dėl tų pačių išteklių ir pritraukia panašius kenkėjus.

Ar galima kartu sodinti braškes ir lapinius kopūstus?

Braškės nėra puikios kopūstų draugės, nes jos pritraukia daug kenkėjų ir agresyviai konkuruoja dėl maistinių medžiagų.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.