Kov 6, 2024
20 Views
Komentavimas išjungtas įraše Dažniausiai užduodami klausimai apie braškių auginimą

Dažniausiai užduodami klausimai apie braškių auginimą

Written by

Kaip įsigyti braškių augalų ir sėklų

Braškių sodininkui būna dvi nuostabios dienos: diena, kai nuskinsite pirmąjį braškių derlių, ir diena, kai nusipirksite braškių augalų! Apsipirkti naujų augalų savo sodui gali būti labai smagu, jei ne šiek tiek pribloškiantis užsiėmimas. Planuojant braškių sodybą reikia rinktis iš daugybės veislių, internetinių parduotuvių, auginimo galimybių ir pasirinkimų. Kad būtų lengviau, parengėme šį trumpą braškių augalų ir sėklų pirkimo vadovą. Tikimės, kad jis padės!

Pirmas žingsnis: nustatykite savo auginimo zoną

Norėdami sužinoti savo auginimo zoną, į oficialią augalų atsparumo zonų skaičiuoklę įveskite savo pašto kodą. To prireiks norint rasti braškių augalų, kurie geriausiai auga jūsų klimato sąlygomis.

Antras žingsnis: pasirinkite braškių rūšį

Nuspręskite, ar ketinate auginti birželines braškes (1 derlius per metus), visžales braškes (2 derliai per metus), alpines braškes (keli nedideli derliai per metus), ar jų derinį. Pavyzdžiui, sode galite auginti didelį lopinėlį Junebearers, keletą Everbearers – konteineryje ant palangės, o Alpine braškes – kaip valgomą sodo kraštą.

Trečias žingsnis: Kur auginsite uogas?

Nuspręskite, kur ir kaip auginsite braškes. Ar auginsite jas konteineryje, pakeltoje lysvėje, ar žemės lopinėlyje? Ar auginsite naudodami dengtų eilių sistemą (geriau tinka didelėms lysvėms ir birželiniams augalams), ar kalvų sistemą (geriausiai tinka visžaliams augalams mažose erdvėse ir konteineriuose arba tiems, kurie nenori dauginti bėgių)?

Ketvirtas žingsnis: Įsigykite braškių

Dabar, kai žinote savo auginimo zoną ir turite sodo planą, metas pirkti braškių daigus. Braškių augalų galima įsigyti vietiniuose medelynuose ir internetinėse parduotuvėse. Jau daugelį metų braškių daigus perkame internetu ir mums tai labiau patinka, nes galime užsisakyti augalų žiemą, kai vietiniai medelynai nedirba. Toliau pateikiame kiekvienos braškių rūšies, auginimo zonos ir mūsų mėgstamiausių internetinių medelynų, kurie jomis prekiauja, sąrašą:

Dažniausiai užduodami klausimai apie braškių auginimą

Per kiek laiko braškės užaugina vaisius?

Birželio mėnesio braškės pirmaisiais metais retai užaugina didelį vaisių derlių. Visada derančios ir vienadienės neutralios braškės gali užauginti braškių jau pirmaisiais metais (paprastai vasaros pabaigoje). Braškės užmezga vaisius praėjus 30 dienų po žydėjimo.

Kodėl mano braškė nežydi?

Naujai pasodinti persodinti braškių daigai ir sodinukai pirmaisiais metais gali neduoti vaisių arba nežydėti. Augalams reikia laiko įsitvirtinti, kol jie bus pakankamai stiprūs, kad užaugintų vaisius.

Kiek saulės reikia braškėms?

Visiškos saulės. Braškių augalai gerai auga, kai į juos šviečia tiesioginiai saulės spinduliai bent 8 valandas per dieną.

Kaip dažnai turėčiau laistyti braškių augalus?

Braškių augalai turi negilias šaknis, todėl per savaitę juos reikia palaistyti bent 1 coliu vandens. Kiekvieną savaitę pirštu stebėkite, ar dirva nėra sausa. Pirmuosius 2 colius dirvožemis turėtų būti lengvai drėgnas.

Ar turėčiau nupjauti braškių šakeles?

Įsišakniję braškių šakniastiebiai sukuria jauną braškių augalą. Jei norite išplėsti braškių plotą, tiesiog leiskite bėgeliams įsišaknyti ir daugintis (matinių eilių sistema). Jei norite išlaikyti nedidelį braškių plotelį su didesniais augalais, nupjaukite bėgančius augalus, kai jie pasirodo (kalnelių sistema).

Ar braškės gali augti esant silpnam apšvietimui?

Alpių braškių rūšys gali užauginti nedidelį uogų derlių ir pavėsingesnėje aplinkoje, tačiau joms vis tiek reikia šiek tiek saulės, kad klestėtų.

Kur braškės auga geriausiai?

Braškės geriausiai auga saulėtoje vietoje ir gerai drenuojamoje dirvoje. Braškių augalus galima sėkmingai auginti beveik bet kurioje auginimo zonoje.

Ar galima braškes auginti vazonuose?

Braškes galima auginti beveik visuose induose. Visada derančios, Alpine ir Day Neutral braškės geriausiai tinka auginti mažuose induose, nes jos išaugina nedaug bėgių, .

Ar braškių augalai sugrįžta kiekvienais metais?

Gerai prižiūrimas braškių plotas sveikas uogas augins 2-4 metus. Braškių augalams prasideda ramybės periodas, kai temperatūra nuolat būna žemesnė nei. Pavasarį, kai temperatūra pakyla, augalai vėl prabunda. Vietovėse, kuriose būna didelių šalčių, braškių augalus reikia apsaugoti gausiu žiemos mulčiu.

Kuris mėnuo tinkamiausias braškėms sodinti?

Daugelyje klimato zonų ankstyvą pavasarį (kovą ir balandį), kai dirva yra tinkama darbui, sode geriausia sodinti braškių daigus ir baravykus. Braškių sėklas reikėtų pradėti auginti patalpoje sausio mėn.

Kiek braškių užauga iš vieno augalo?

Tai priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant veislę ir auginimo aplinką. Kai kurie sodininkai apskaičiavo, kad birželio mėnesio braškės vasaros pradžioje užaugina vieną didelį derlių, kuris sveria šiek tiek mažiau nei iš vieno augalo, o kitų veislių braškės užaugina šiek tiek daugiau nei pusę šio derliaus.

Kiek braškių augalų auginti vienam žmogui?

Tarkime, kad kiekvienas braškių augalas kiekvieną sezoną užaugins apie braškių. Pagal tai nuspręskite, kiek svarų braškių norėtumėte užauginti šviežių ir konservuoti, ir galėsite apytiksliai apskaičiuoti, kiek augalų reikės auginti.

Ar braškėms auginti reikia daug vietos?

Braškes galima auginti beveik bet kokio dydžio erdvėje. Didelėse erdvėse geriausiai tinka dengtų eilių sistemos, nes jose gali augti braškių bėgikai. Kalvų sistemos puikiai tinka mažesnėse erdvėse, kuriose negalima įrengti besiplečiančio sklypo. Konteineriai puikiai tinka saulėtiems balkonams, terasoms ir palangėms.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.