Bal 14, 2021
120 Views
Komentavimas išjungtas įraše Didžiausias žmogaus lobis yra protas, gebėjimas logiškai mąstyti ir teisingai spręsti

Didžiausias žmogaus lobis yra protas, gebėjimas logiškai mąstyti ir teisingai spręsti

Written by

Patyrusiam vairuotojui padeda išvengti pavojų daugiametis darbo stažas. Kur kas sunkiau vairuoti automobilį žmogui, kuris vairuotojo teises gavo po penkiasdešimties metų. Tačiau ir jis, visada atsižvelgęs į savo amžių, sugebės išvengti sudėtingos ir pavojingos situacijos kelyje čia be abejo, jam padės gyvenime įgytas santūrumas ir savitvarda. Bet dėl vyresnių kaip 50 metų žmonių apmokymo vairuoti automobilį reikėtų suabejoti. Mažų mažiausia, prieš apmokant tokio amžiaus žmones, turėtų būti atliktas kruopštus jų medicininis patikrinimas.

Remdamiesi daugeliu darbų apie alkoholio įtaką žmogaus organizmui, trumpai susipažinkime su svarbiausiomis šios srities problemomis, ypač liečiančiomis vairuotojus. Alkoholis slopina smegenų centrų veiklą, todėl padidėja žmogaus motorinis ir psichinis jaudrumas. Toks jaudrumas nenaudingas; nors tuomet mąstymo procesas pagreitėja, bet jis vyksta netaisyklingai ir nelogiškai. Alkoholio veikiamas, žmogus iš savo stebėjimų daro klaidingas išvadas. Be to, liaujasi valdęs savo veiksmus. Tokia būsena pavojinga vairuotojui, nes tada jis pernelyg optimistiškai vertina situaciją kelyje, ima visai nepagristai per daug pasitikėti savimi, nebemato sunkumų (viskas jam atrodo lengva), nebepastebi realaus pavojaus.

Vairuotojui atrodo, kad bet kokioje situacijoje jis sugebės tinkamai pasielgti. Tačiau jo judesiai tampa nekoordinuoti ir neapgalvoti. Nepagristai didina greitį, pavėluotai stabdo prieš kliūtį. Netiksliai nustato atstumą ir automobilio sustabdymo galimybę; neatkreipia dėmesio, kad kelias slidus. Darydamas grubias automobilio valdymo technikos klaidas, jis esti visiškai įsitikinęs valdąs jį meistriškai.

Išgėręs vairuotojas nepastebi rimtų mąstymo proceso sutrikimų. Paprastai jis mano esąs ne tik pilnavertis vairuotojas, bet dargi geresnis negu iki tol. Visa tai atsitinka dėl euforinės būsenos, optimizmo, įsitikinimo savo nepriekaištingumu, taip pat kvalifikiškumo, pasireiškiančio kitų vairuotojų teisių negerbimu, kliūčių važiuojamojoje kelio dalyje ir pavojingų situacijų nederamu vertinimu. Tokios būsenos vairuotojas pavojingai elgiasi, pavyzdžiui, važiuodamas per sankryžą, priverčia suteikti jam pirmenybę, netinkamai lenkia, netaisyklingai važiuoja per kryžkelę, pavėluotai ir staigiai stabdo prieš kitą automobilį, gąsdina pėsčiuosius, pereinančius kelią; jam nė motais pagrindiniai automobilio kultūringo vairavimo principai.

Didžiausias žmogaus lobis yra protas, gebėjimas logiškai mąstyti ir teisingai spręsti. Šios savybės formuoja žmogaus individualybę ir suteikia jam vertę. Alkoholis — ne tik nuodas, bet ir gėdingas reiškinys, nes girtavimas žmoguje sunaikina žmogiškuosius bruožus, iki beprasmybės kreipia jo mąstymo procesą.

Automobilių supirkimas Vilniuje ir alkoholio kiekis žmogaus organizme nustatomas pagal jo koncentraciją kraujyje, reiškiamą promilėmis arba dešimtosiomis procento (%) dalimis. Tarp alkoholio kiekio kraujyje ir jo poveikio žmogaus organizmui yra glaudus ryšys. Žinoma, žmonių organizmai skiriasi atsparumu alkoholio poveikiui, tačiau tik tam tikrose ribose (tiek teigiama, tiek neigiama prasme). Išgėrusiam alkoholio visiškai neleistina vairuoti automobilį, nes girtas vairuotojas visur sukelia pavojingas situacijas.

Article Categories:
AUTO

Comments are closed.