Kov 5, 2024
28 Views
Komentavimas išjungtas įraše Dumplūnės – tai sparčiai augantys nakvišų augalai

Dumplūnės – tai sparčiai augantys nakvišų augalai

Written by

Jei norite į savo sodą įnešti greitai augančių vaisių, ieškokite tik Dumplūnės. Dumplūnės – tai sparčiai augantys nakvišų augalai, kurie kasmet gali užauginti iki 300 mažų aukso spalvos vaisių. Dumplūnės vaisiai vystosi kūgio pavidalo apsauginėje luobelėje, kol sunoksta ir nukrenta ant žemės (iš čia ir pavadinimas “žemės” vyšnia). Kaip ir kiti naktižiedžiai, Dumplūnės augalai jautrūs šalnoms, jiems reikia daug šilumos ir saulės. Tačiau šiuos augalus galima lengvai auginti konteineriuose auginimo zonose, kuriose vyrauja žema temperatūra ir ankstyvos šalnos. Šiame straipsnyje sužinosite viską, ką reikia žinoti norint sėkmingai auginti žemaūges vyšnias.

Kada sodinti:
Sėklas pradėkite auginti kambaryje likus 6-8 savaitėms iki vidutinės paskutinių šalnų datos. Jaunus augalus persodinkite į lauką praėjus 2-4 savaitėms po paskutinių šalnų.

Kaip sodinti:
Sėklas sodinkite 1/4 gylio vazonėlį ir palaikykite 23 laipsnių dirvos temperatūrą.

Daigumas:
Dumplūnės sėklos sudygsta praėjus 7-14 dienų po pasodinimo.

Laistymas:
Dumplūnė augalą per savaitę palaistykite maždaug 2 cm vandens.

Saulės šviesa:
Dumplūnės augalams reikia 6-8 valandų saulės kasdien.

Trąšos:
Dumplūnė augalus tręškite žuvų emulsija, kai pradeda skleistis žiedai, kad paskatintumėte vaisių užmezgimą.

Derliaus nuėmimas:
Vaisius skinkite, kai apsauginis lukštas tampa rudas, o vidinis vaisius – aukso spalvos. Dumplūnės vyšnios nukrenta ant žemės, kai yra beveik prinokusios.

Dumplūnės augalų pradėjimas iš sėklų yra paprastas procesas, panašus į pomidorų augalų pradėjimo procesą. Dumplūnės sėklos geriausiai dygsta šiltoje (23 laips) purioje dirvoje su geru drenažu. Prieš persodinant Dumplūnė sėklas į lauką, labai rekomenduojama jas pradėti auginti patalpoje. Sėkmingam Dumplūnės sėklų dygimui būtina šiluma, todėl galite investuoti į daigų šiluminį kilimėlį, kad užtikrintumėte tinkamą dirvos temperatūrą. Štai ką reikia daryti norint pradėti daiginti Dumplūnė sėklas:

Pradėkite auginti patalpoje. Sėklas pradėkite auginti patalpoje likus 6-8 savaitėms iki vidutinės paskutinių šalnų datos jūsų auginimo zonoje.

Sėklų sodinimas:
Pripildykite didelį sėklų pradavimo vazoną aukštos kokybės daigų pradinio mišinio.
Švelniai palaistykite pradinį mišinį, kol jis bus drėgnas.
Kas 18 cm įterpkite po 3 Dumplūnė sėklas.
Sėklas atsargiai įstumkite ¼ cm į dirvą ir lengvai užberkite žemėmis.
Kasdienė daigų priežiūra:
Daigus statykite saulėtoje vietoje arba po kambarine auginimo šviesa.
Palaikykite dirvą drėgną. Kasdien purkškite dirvą augalų purkštuvu, kol sėklos pradės dygti.
Dumplūnės sėklos sudygsta per 10-14 dienų nuo pasodinimo.
Pasodinus sėklas, Dumplūnė augalai augs patalpoje maždaug 8-12 savaičių, kol bus užgrūdinti ir persodinti į lauką.

Kaip persodinti Dumplūnė

Dumplūnė turi tvirtą šaknų sistemą, kuriai nebūdingas persodinimo šokas. Todėl jaunus Dumplūnė augalus persodinti gana lengva. Sėkmingo Dumplūnės augalų persodinimo raktas – laukti tinkamos lauko temperatūros, pripratinti augalus prie lauko sąlygų ir suteikti augalams reikiamą saulės šviesos kiekį.

Palaukite, kol bus šilta:
Dumplūnėnus reikėtų persodinti lauke arba į konteinerį praėjus maždaug 2-4 savaitėms po paskutinių šalnų jūsų zonoje. Vėlgi, Dumplūnės augalai gerai auga šiltoje dirvoje, todėl prieš persodindami į lauką įsitikinkite, kad visi šalnų pavojai praėjo.

Džiovinimas:
Po kelių savaičių, praleistų patalpoje, Dumplūnė augalai turi pamažu priprasti prie naujos lauko aplinkos (šis procesas vadinamas grūdinimu). Norėdami užgrūdinti augalus, leiskite augalams kelias dienas praleisti pavėsingoje vietoje, kelias dienas – saulėtoje vietoje, o kelias dienas – visiškoje saulėje.

Persodinimas:
Kaip ir pomidorai, turi pridėtines šaknis (mažyčius plaukelius ant stiebų, kurie pasodinus suformuoja naujas šaknis), todėl persodinamus augalus sodinkite giliai, kad augalai išvystytų stiprią šaknų sistemą. Augimui paskatinti dirvą papildykite kompostu arba sliekų išmatomis ir sodinukus pasodinkite tokioje vietoje, kurioje kasdien bent 6-8 valandas šviečia saulė. Dirvą aplink naujus augalus uždenkite mulčiu, kad išvengtumėte piktžolių ir palaikytumėte dirvos drėgmę.

Atstumai tarp augalų
Dumplūnės augalai auga palyginti žemai prie žemės, todėl jiems reikia daug vietos skleistis. Kiekvienas Dumplūnės augalas gali užimti iki 1 kvadratinio vienam augalui. Taigi, tarp kiekvieno augalo turėtų būti maždaug 1 m atstumai.

Kiek laiko užtrunka, kol Dumplūnėliai užauga?
Dumplūnės sėklos turėtų sudygti per 7-14 dienų nuo pasodinimo. Sudygę Dumplūnės augalai dar 6 savaites augs patalpoje, kol juos reikės užgrūdinti ir persodinti į lauką. Persodintos į lauką, žemės vyšnios subręsta maždaug per 70 dienų.

Dumplūnės augalų vystymasis
Po persodinimo Dumplūnė augalai išauga į trumpą, kiek išsikerojusį krūmą, kuris gali išsiplėsti iki 1 kvadratinių. Netrukus augalas pradės leisti mažus, šviesiai geltonus žiedus, kurie ilgainiui virs auksiniais vaisiais, primenančiais vyšninius pomidorus. Dumplūnės vaisiai išsivysto apsauginiame apvalkale ir paprastai jame išlieka iki derliaus nuėmimo. Kai vaisiai sunoksta, juos supantis lukštas pakeičia spalvą iš žalios į rudą ir tampa toks pat plonas kaip popierius, kuris supa česnakų svogūnėlius. Vaisius galima skinti, kai jis tampa sodriai geltonas ir lengvai nukrenta nuo augalo.

Kaip prižiūrėti dumplūnės augalus
Kada laistyti dumplūnės augalą?
Dauguma Dumplūnės augalų džiaugiasi maždaug 2 cm vandens per savaitę. Tikslas – palaikyti dirvą drėgną, bet ne šlapią. Geras drenažas padės išvengti perteklinio laistymo.

Kada tręšti dumplūnės augalą?
Jei persodinote dumplūnę į sveiką dirvožemį, tręšti gali neprireikti. Dumplūnės yra gyvybingi augalai, kurie gali pakęsti įvairias dirvožemio sąlygas.

Požymiai, kad augalui gali reikėti trąšų, yra pageltę lapai ir lėtas augimas. Jei norite augalui suteikti papildomų maistinių medžiagų, kad jis gausiau užaugintų vaisių, tręškite, kai Dumplūnės augalai pradeda skleisti žiedus. Geriausios trąšos žemaūgėms vyšnioms yra aukštos kokybės žuvų emulsija. Šią emulsiją reikia tinkamai atskiesti pagal pakuotės instrukcijas.

Geltonas ir violetinis Dumplūnės žiedas
Norite sukurti Dumplūnės sodą lauke? Dumplūnvyšnės yra perspektyvus lauko sodo augalas, tinkamas auginti daugelyje 4 ir aukštesnių klimato zonų. Joms reikia palyginti nedaug priežiūros, jos atsparios kenkėjams ir iš vieno augalo užaugina daug vaisių. Tik nepamirškite augalams skirti pakankamai vietos sodinant lauke, nes kiekvienas augalas gali lengvai išsiplėsti 2-3 kv. pėdų plote. Be to, norėsite turėti daug vietos, kad galėtumėte manevruoti tarp augalų ir skinti vaisius.

Article Categories:
Gėles

Comments are closed.