Kov 5, 2024
29 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kuokštinis chlorofitas dauginimas, persodinimas ir persodinimas

Kuokštinis chlorofitas dauginimas, persodinimas ir persodinimas

Written by

Kuokštinio chlorofito genėjimas

Kuokštinis chlorofitas gali tapti laukinis ir susipainiojęs, jei nebus genimas. Techniškai jums “nereikia” genėti Kuokštinis chlorofitas, tačiau retkarčiais genint augalai atrodys sveikesni. Kaip dažnai ir kiek genėsite Kuokštinis chlorofitas, priklauso nuo augalo veislės ir bendros jo priežiūros būklės. Gerai prižiūrimiems augalams gali užtekti lengvo genėjimo kiekvieną sezoną, o apleistiems augalams gali prireikti kruopštesnio genėjimo.

Kuokštinis chlorofitas turėtų būti kruopščiai genimas kiekvieną sezoną pagal poreikį. Genint pašalinami visi negyvi, ligoti ir pakitusios spalvos lapai, nupjaunamos rudos lapų viršūnėlės ir lapai, pašalinami pertekliniai voratinkliai ir nukerpami ilgi lapai. Pjaudami Kuokštinis chlorofitas lapus, pjaukite juos kampu, kad būtų atkurta lapo forma (tiesūs tiesūs pjūviai augalą padarys susmulkintą).

Kuokštinis chlorofitas dauginimas, persodinimas ir persodinimas

Kuokštinis chlorofitas pasižymi sparčiu augimu. Kuokštinis chlorofitas didėja, todėl ilgainiui peraugs dabartinį vazoną – tiesiogine prasme. Kuokštinis chlorofitas savo galinga šaknų sistema gali sudaužyti vazonus! Be to, sveiki Kuokštinis chlorofitas išleidžia mažesnius Kuokštinis chlorofitas, dažnai vadinamus voratinkliais, kuriuos galima persodinti ir iš jų išauginti visiškai naują Kuokštinis chlorofitas. Norint užtikrinti sėkmingą ilgalaikę augalo sveikatą ir gerą savijautą, labai svarbu nuolat prižiūrėti augalo šaknų augimą ir reguliariai jį persodinti.

Rekomenduojami produktai Kuokštinis chlorofitas persodinimui: .

Jūros dumblių trąšos: Tai vandenyje tirpios trąšos, kurios skatina augalų augimą ir apsaugo nuo persodinimo šoko, nes stiprina augalų šaknis.

Sun Gro Black Gold vazonų mišinys: Tai subalansuotas, gerai drenuojamas vazonų mišinys ir trąšos, kurios puikiai tinka visiems mūsų vazoniniams augalams.

Kaip persodinti Kuokštinis chlorofitas?

Bus labai akivaizdu, kada jūsų Kuokštinis chlorofitas reikia persodinti. Kuokštinis chlorofitas šaknys išlenda iš daugelio vazonų dugno arba perauga jų viršų maždaug po metų. Kai augalai tampa nebetinkami auginti, metas juos perkelti į naują vazoną, kuris būtų tik šiek tiek didesnis už esamą. Nors gali kilti pagunda persodinti Kuokštinis chlorofitas į daug didesnį vazoną, kad nereikėtų dažnai persodinti, geriau atsispirti šiai pagundai. Kuokštinis chlorofitas mėgsta būti šiek tiek pririštas prie vazono (iš tikrųjų dėl to atsiranda Kuokštinis chlorofitas kūdikių) ir puikiai auga vazonuose, kuriuose jam užtenka vietos augti. Naudojant per didelį vazoną, gali prasidėti šaknų puvinys (dirvožemyje susilaiko per daug vandens). Štai kaip persodinti Kuokštinis chlorofitas į naują vazoną:

Kuokštinis chlorofitas šaknys

Geriausias laikas persodinti Kuokštinis chlorofitas:

Kai augalas atrodo liūdnas, nustojo augti arba jo šaknys auga už konteinerio ribų.

Jei įmanoma, palaukite iki pavasario, kad paskatintumėte augalo augimą.

Geriausias vazono dydis:

Pasirinkite 2-3 colių skersmens vazoną su geromis drenažo angomis, didesnį nei dabartinis augalo vazonas.

Kuokštinis chlorofitas Persodinimo instrukcijos:

Į naujo vazono dugną įberkite šiek tiek žemių.

Švelniai išimkite augalą iš senojo vazono, padėdami ranką prie augalo pagrindo, delnu remdamiesi į žemę.

Lėtai apverskite vazoną aukštyn kojomis, švelniai judindami augalą nuo pagrindo į šonus, kol šaknų kamuolys išlįs iš vazono.

Įdėkite augalą į naują vazoną.

Įsitikinkite, kad tarp dirvožemio linijos ir vazono viršaus yra bent 1 colio tarpas. Jei ne, į vazono dugną įpilkite daugiau žemių, kol jų atsiras.

Aplink augalą užpilkite dirvožemį, stengdamiesi uždengti šaknis, bet neužkasti vainiko.

Gerai palaistykite vandenyje tirpiu šaknų stiprintuvu, kad išvengtumėte persodinimo šoko.

Voratinkliai, sodinukai, mažyliai ir mažyliai

Keičiantis metų laikams, ilgėjant dienoms ir Kuokštinis chlorofitas dėl pavasarinio augimo tampa pririštas prie vazono, jūsų Kuokštinis chlorofitas gali pradėti auginti ilgus stiebus. Šie stiebai (dar vadinami voratinkliais, sodinukais, atžalomis, Kuokštinio chlorofito vaikais ir mažyliais) kabo žemyn nuo motininio augalo ir ilgainiui iš jų išaugs Kuokštinio chlorofito lapai ir žiedai. Šiuos mažylius galima palikti kaboti ant augalo ir sukurti akinančią kabančią ekspoziciją, nupjauti, kad jie atrodytų labiau prižiūrėti, arba pašalinti ir padauginti į visiškai naujus augalus.

Kuokštinis chlorofitas dauginimas

Kuokštinis chlorofitas galima lengvai padauginti į daugybę kitų Kuokštinis chlorofitas augalų. Pasitelkę vos kelias gudrybes, galite užpildyti savo namus Kuokštinis chlorofitas vos iš vieno pradinio motininio augalo. Yra trys Kuokštinis chlorofitas dauginimo būdai: įsišaknyti voratinklius, padalyti motininį šakniastiebį ir auginti Kuokštinis chlorofitas iš sėklų. Panagrinėkime kiekvieną būdą išsamiau.

Kaip dauginti Kuokštinis chlorofitas:

Šaknijimas voratinkliais:

Šakniavaisius galima lengvai įsišaknyti ir pasodinti į naują vazoną, kai jie yra jauni. Yra trys skirtingi voratinklių įsišaknijimo būdai: vandenyje, pritvirtintas prie motinos, nepritvirtintas prie motinos. Jei voratinklio jaunikliai jau turi šaknis, tiesiog nupjaukite jį nuo motininio augalo ir pasodinkite į drėgną žemę. Jei jūsų voratinkliai neišsivystė šaknų, tuomet mažylį augalą įdėkite į vazonėlį su žemėmis šalia motininio augalo, palikdami jį pritvirtintą prie motinos. Palaikykite dirvožemį drėgną, kol mažasis augalas pats išleis šaknis. Tada nupjaukite motininį augalą.

Motininio šakniastiebio dalijimas:

Kuokštinis chlorofitas, kuris yra per didelis, gali būti padalytas į du ar daugiau augalų, padalijant šaknų gniužulą. Norėdami padalyti Kuokštinis chlorofitas, išimkite augalą iš vazono ir pirštais išpurenkite žemę aplink šaknis. Atpažinkite dideles gumbines šaknis ir atskirkite jas į kekes. Kiekvieną šakniagumbių grupę galima persodinti kaip naują augalą.

Kuokštinio chlorofito auginimas iš sėklų:

Jei Kuokštinis chlorofitas žiedai apdulkinami, iš žiedų išsivysto vaisiai, kurie subrandina sėklas. Norėdami apdulkinti, leiskite Kuokštinis chlorofitas kiekvieną dieną šiek tiek laiko praleisti lauke arba apdulkinkite kiekvieną žiedą rankomis, naudodami minkštą šepetėlį ar vatos tamponą. Kai žiedai subrandins vaisius, leiskite jiems išdžiūti, kad sėklos būtų lengviau pasiekiamos. Šias sėklas galima rinkti ir sodinti kaip ir bet kurias kitas daržo daržovių sėklas.

Unikalūs kuokštinio chlorofito auginimo būdai

Kuokštinis chlorofitas yra itin universalūs ir ištvermingi augalai, galintys išgyventi įvairiomis klimato sąlygomis. Dėl šios priežasties augalų mylėtojai ištyrė keletą mažiau įprastų Kuokštinis chlorofitas auginimo būdų, įskaitant Kuokštinis chlorofitas auginimą lauke ir Kuokštinis chlorofitas auginimą vandenyje.

Kuokštinis chlorofitas auginimas lauke:

Kuokštinis chlorofitas mėgsta drėgną ir šiltą orą ir gali būti sėkmingai auginamas lauke 9-11 zonose. Net ir auginant lauke, augalai turėtų būti auginami šviesiame pavėsyje ir ne tiesioginiuose saulės spinduliuose, kad nenudegtų lapai.

Kuokštinio chlorofito auginimas vandenyje:

Kuokštinis chlorofitas galima dauginti ne dirvoje, o vandenyje. Voratinkliai, įsišakniję vandenyje, išleis šaknis ir bus pasiruošę persodinimui greičiau nei per 7 dienas.

Article Categories:
Gėles

Comments are closed.