Kov 5, 2024
27 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kuokštinis chlorofitas – tai gražūs atogrąžų daugiamečiai kambariniai augalai

Kuokštinis chlorofitas – tai gražūs atogrąžų daugiamečiai kambariniai augalai

Written by

Kuokštinis chlorofitas (chlorophytum comosum) – tai gražūs atogrąžų daugiamečiai kambariniai augalai, kurių ilgi ploni lapai primena voratinklio kojas ir mažus mažus augalus, kurie kabo žemyn nuo motinos. Nors taip ir neatrodo, šie augalai iš tikrųjų priklauso šparaginių šeimai. Kuokštinį chlorofitą mėgsta ir augalų mylėtojai, ir savamoksliai “juodadarbiai” augalų žudikai, nes tai vienas sunkiausiai naikinamų kambarinių augalų. Jis pakenčia silpną apšvietimą, ankštas patalpas, mažus vazonėlius ir nuolatinį palaidojimą po vandeniu. Be to, žinoma, kad kuokštinis chlorofitas gyvena net iki 50 metų! Maža to, NASA pastebėjo, kad šis mažai priežiūros reikalaujantis augalas geba valyti orą. Apskritai Kuokštinio chlorofito nauda gerokai viršija priežiūros išlaidas. Ar esate pasiruošę savo erdvę papildyti Kuokštinis chlorofitas? Nesvarbu, ar esate naujokas kambarinių augalų srityje, ar augalų kolekcionavimo veteranas, šiame Kuokštinio chlorofito priežiūros vadove sužinosite viską, ko reikia, kad jums pavyktų.

Kaip pradėti: Pagrindinė Kuokštinis chlorofitas priežiūra

Prižiūrėti Kuokštinis chlorofitas labai paprasta. Kuokštinis chlorofitas labai toleruoja augalų savininkų aplaidumą, todėl jiems reikia nedaug priežiūros, išskyrus vandenį ir saulės šviesą. Tačiau jei tikrai norite, kad jūsų Kuokštinis chlorofitas išaugintų gražius žiedus, voratinklius ir sveiką lapiją, turėsite daryti daugiau nei tik minimumą. Laimei, norint užauginti didelį, sveiką ir gyvybingą Kuokštinis chlorofitas, užtenka šiek tiek genėti, tręšti, valyti ir persodinti.

Kasdienė Kuokštinis chlorofitas priežiūra:

Kuokštinis chlorofitas beveik nereikalauja kasdienės priežiūros. Kasdien stebėkite, ar nėra kokių nors nukrypimų, ir įsitikinkite, kad augalas didžiąją dienos dalį gauna ryškią, netiesioginę saulės šviesą.

Savaitinė Kuokštinis chlorofitas priežiūra:

Kuokštinis chlorofitas kruopščiai laistomas, kai pradės džiūti viršutiniai 1-2 coliai dirvos (paprastai kartą per savaitę pavasarį ir vasarą).

Mėnesinė Kuokštinio chlorofito priežiūra:

Pavasario ir vasaros mėnesiais kiekvieną mėnesį tręškite kambarinius augalus trąšomis.

Augalą valykite nušluostydami kiekvieną lapą minkštu skudurėliu, sudrėkintu šiltu muiluotu vandeniu.

Kruopščiai apžiūrėkite augalą, ar nėra kenkėjų ir ligų požymių.

Pasirinktinai. Pasukite augalą, kad kiekviena pusė gautų pakankamai saulės šviesos.

Sezoninė kuokštinio chlorofito priežiūra:

Pavasario ir vasaros mėnesiais tręškite kartą per mėnesį.

Vasarą ir pavasarį augalą genėkite pagal poreikį (žiemą negenėkite).

Užtikrinkite, kad keičiantis metų laikams Kuokštinis chlorofitas vieta vis dar gautų pakankamai saulės šviesos.

Kasmetinė Kuokštinis chlorofitas priežiūra:

Jaunus augalus persodinkite kasmet arba kai šaknys perauga vazoną.

Vyresnius augalus persodinkite kas dvejus metus.

Kur dėti Kuokštinis chlorofitas į vidų?

Kuokštinis chlorofitas gerai auga šiltoje, drėgnoje, nuo skersvėjų apsaugotoje, tiesioginių saulės spindulių apsaugotoje vietoje. Vonios kambariai su langais – puiki vieta Kuokštinio chlorofito auginimui, nes juose yra netiesioginių saulės spindulių ir didelė drėgmė. Pasirinkite vietą, kurioje Kuokštinis chlorofitas būtų toliau nuo krosnių (per sausa), kondicionierių (per šalta), įėjimo durų (per didelis skersvėjis) ar dangaus šviesų (per daug tiesioginių saulės spindulių). Svarbu kiekvieną sezoną iš naujo įvertinti savo Kuokštinio chlorofito vietą ir įsitikinti, kad ji vis dar yra ideali. Pavyzdžiui, langas, kuris vasarą jūsų augalui teikė puikią šviesą ir šilumą, žiemos mėnesiais gali būti per šaltas.

Kuokštinio chlorofito kabinimas

Vienas populiariausių būdų eksponuoti vazoninį Kuokštinis chlorofitas – jį pakabinti. Ilgi augalo lapai ir kabantys žiedai atrodo dramatiškai, nes jie krenta iš kabančio vazono. Montuojant pakabinamus augalus reikia atidžiai apsvarstyti, kad būtų išvengta netinkamos įrangos pasirinkimo, krentančių augalų ir per sunkiai pasiekiamų augalų. Kabindami kuokštinį chlorofitą, štai keletas dalykų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti:

Kabinimo aukštis

Įsitikinkite, kad Kuokštinis chlorofitas pakabintas pakankamai žemai, kad galėtumėte jį lengvai pasiekti nuolatinei priežiūrai naudodami taburetę ar kopėčias. Norite, kad galėtumėte laistyti augalą, stebėti dirvožemį ir reguliariai valyti lapus.

Pakabinama įranga:

Niekada nekabinkite Kuokštinio chlorofito naudodami netinkamą įrangą! Pasirinkite tokį kablį, kuris lengvai išlaikytų Kuokštinio chlorofito ir vazono svorį. Kabliuką tvirtinkite į lubų smeigę arba naudokite tinkamą gipskartonio inkarą. Naudojant netinkamai sumontuotą arba silpną aparatūrą, kai kabinami augalai, gali būti smarkiai pažeistos lubos.

Laistymas

Kaip laistysite kabantį Kuokštinis chlorofitas? Laistyti kabančius augalus gali būti sudėtinga. Man patinka naudoti senamadišką laistytuvą su ilgu snapeliu, kuriuo lengva laistyti iš apačios.

Kuokštinio chlorofito laistymas

Esate iš tų žmonių, kurie niekada nepamiršta palaistyti kambarinių augalų? O gal esate tas, kuris daug keliauja? Jei taip, tuomet Kuokštinis chlorofitas gali būti jums tinkamas kambarinis augalas. Kuokštinis chlorofitas savo šaknų sistemoje kaupia vandens atsargas, kurias gali panaudoti, jei pritrūktų vandens. Dėl šios savybės Kuokštinis chlorofitas geriau neperlaistyti, o palaistyti. Nepakankamai laistant Kuokštinis chlorofitas gauna vandens atsargų iš šaknų. Perlaistytas augalas gali greitai susirgti šaknų puviniu ir paruduoti lapija.

Laistykite kas savaitę arba kai dirva sausa:

Kuokštinis chlorofitas mėgsta drėgną, lengvai laistomą dirvą. Vasarą, kai temperatūra aukšta ir dirvožemis greitai išdžiūsta, būtinai laistykite Kuokštinis chlorofitas bent kartą per savaitę. Žiemą, kai augalas mažiau auga ir jam reikia mažiau vandens, tarp kiekvieno laistymo leiskite dirvai išdžiūti. Tai reiškia, kad palaukite, kol išdžius viršutiniai 1-2 centimetrai dirvožemio vazone.

Naudokite filtruotą arba distiliuotą vandenį:

Kuokštinis chlorofitas yra jautrus vandentiekio vandenyje esančioms cheminėms medžiagoms. Laistant vandentiekio vandeniu arba vandeniu, užterštu cheminėmis medžiagomis, pavyzdžiui, chloru ir fluoridu, dirvoje gali susikaupti druskų perteklius ir Kuokštinio chlorofito lapai gali tapti rudi. Kad išvengtumėte šios problemos, laistykite Kuokštinis chlorofitas distiliuotu arba filtruotu vandeniu.

Kuokštinis chlorofitas Saulės šviesos poreikis

Kuokštinis chlorofitas mėgsta vidutiniškai ryškią, bet netiesioginę saulės šviesą. Esant intensyviems tiesioginiams saulės spinduliams, augalo lapai greitai nudegs ir žus. Suraskite namuose vietą, kuri yra natūraliai šviesi, ir pastatykite Kuokštinis chlorofitas visai šalia tiesioginių saulės spindulių. Jei nerandate šviesios vietos, Kuokštinis chlorofitas gali būti pastatytas silpnai apšviestame kambaryje. Ryški šviesa tiesiog padeda Kuokštinis chlorofitas išauginti ryškiaspalvius lapus, o silpnoje šviesoje auginami augalai bus mažiau gyvybingi.

Temperatūra ir drėgmė

Laikykite Kuokštinis chlorofitas atogrąžų augalais, mėgstančiais šiltas ir drėgnas sąlygas. Ideali Kuokštinis chlorofitas aplinkos temperatūra yra 18, o drėgmės lygis – 25-50 %. Per aukšta temperatūra (daugiau nei 25) ir per žema drėgmė (mažiau nei 10 %) gali sukelti stresą, ligas ir augalo galiukus paversti rudais, todėl svarbu, kad augalas augtų idealioje temperatūroje.

Drėkintuvai ir difuzoriai yra puikios priemonės, padedančios palaikyti idealų drėgmės lygį aplink jūsų kuokštinį chlorofitą. Paprasčiausiai pastatykite savo Kuokštinis chlorofitas šalia drėkintuvo arba įsigykite nedidelį nešiojamą drėkintuvą, skirtą tik jūsų Kuokštinis chlorofitas. Kitas paprastas būdas padidinti drėgmę jūsų Kuokštinio chlorofito aplinkoje – retkarčiais per savaitę purkšti augalus purkštuvu.

Kuokštinis chlorofitas trąšos

Kuokštinis chlorofitas gali pasinaudoti trąšomis, kai jos naudojamos vegetacijos sezono metu ir persodinant augalus. Tačiau reikėtų stengtis Kuokštinis chlorofitas nepertręšti, nes jie linkę kauptis mineralinėms medžiagoms. Daugelis augalų savininkų bėga ieškoti trąšų tą pačią minutę, kai jų augalai pradeda atrodyti liūdni. Jei jūsų Kuokštinis chlorofitas paruduoja, jo lapai sudžiūvę ir atrodo nuobodžiai, problema gali būti ne trąšų trūkumas (žr. toliau esantį skyrių apie Kuokštinis chlorofitas problemų sprendimą).

Pavasario ir vasaros mėnesiais kartą per mėnesį saikingai tręškite subalansuotomis kambarinių augalų trąšomis, vandenyje tirpiomis trąšomis arba sliekų komposto arbata. Netręškite Kuokštinis chlorofitas žiemos mėnesiais, kai augalas lėčiau auga ir negali panaudoti mineralinių medžiagų pertekliaus.

Geriausia dirva Kuokštinis chlorofitas

Daugelis augalų savininkų nesuvokia, koks svarbus yra geras dirvožemis jų kambarinių augalų sveikatai. Iš tikrųjų nėra geresnės “trąšos” jūsų augalams už turtingą dirvožemį. Sodindami savo Kuokštinis chlorofitas į vazonus, rinkitės aukštos kokybės, gerai drenuojančią, neutralaus pH vazoninę žemę. Jei gyvenate itin sausoje aplinkoje, papildykite vazonų žemę kokosų plaušiena, kad ji geriau sulaikytų vandenį. Kita vertus, jei gyvenate labai drėgname klimate ir jums reikia didesnio drenažo, į vazonų mišinį įmaišykite perlito. Taip pat galite maišyti kokosų pluošto ir perlito mišinį, kad sukurtumėte savo subalansuotą mišinį.

Kuokštinis chlorofitas Dydis vazone

Geriausias vazonas Kuokštinis chlorofitas – pakankamai didelis, kad augalas galėtų augti, tačiau pakankamai mažas, kad per metus ar kelerius metus šaknys neprigytų prie vazono. Kuokštinis chlorofitas gerai auga, kai yra šiek tiek pririštas prie vazono. Per dideli vazonai gali prisidėti prie Kuokštinis chlorofitas šaknų puvinio, lėto augalų augimo ir prasto žydėjimo. Jauniems augalams parinkite 4-6 colių skersmens vazoną. Be to, norėsite pasirinkti vazoną, kuriame būtų geras drenažas ir oro srautas. Puikus pasirinkimas yra ir pakabinamas vazonas. Molio arba terakotos vazonai yra puikus pasirinkimas Kuokštinis chlorofitas, nes jie yra porėti ir gerai praleidžia orą. Atsispirkite norui pasodinti Kuokštinio chlorofitą į didelį vazoną, kad po metų nereikėtų jo persodinti. Nors tai gali sutaupyti šiek tiek laiko ateityje, rizikuojate savo augalo sveikata.

Article Categories:
Gėles

Comments are closed.