Kov 11, 2018
98 Views
Komentavimas išjungtas įraše Šokių šventėje Vesniankos ratelius reikia jungti po du

Šokių šventėje Vesniankos ratelius reikia jungti po du

Written by

Dešimtoji figūra Ratas dešinėn ir kairėn (16 tkt.). 1-8 taktai

Taip susikabinusios merginos eina aštuonis pakaitinius žingsnius ratu priešinga laikrodžio rodyklei kryptimi.

9-16 taktai

Merginos tuo pačiu žingsniu suka ratą atgal (laikrodžio rodyklės kryptimi) ir užbaigia sustodamos eiles tuose pačiuose scenos šonuose, kuriuose buvo prieš pradėdamos sukti ratą; eilė nuo eilės atitolusi per 4-5 metrus. Kiekvienoje eilėje greta stovinčios dvi merginos pasisuka dešiniuoju pečiu viena kitą. Vienuoliktoji figūra Sukimasis poromis (8 tkt.).

1-4 taktai

Greta stovinčios dvi merginos vainikėlius perima kaires rankas ir pakelia jas aukštyn virš galvos, o dešinėmis rankomis susikabina per liemenį. Galvą pasuka kairę ir žiūri vainikėlį, lyg grožėtųsi juo. Pritupiamuoju žingsniu sukasi vietoje. Žingsnį pradeda dešine koja.

5-8 taktai

Merginos vainikėlius perima į dešines rankas, pakelia jas aukštyn, susikabina poromis per liemenį kairėmis rankomis ir tuo pačiu žingsniu sukasi vietoje priešingą pusę. Žingsnį pradeda kaire koja.

Figūrą užbaigia sustodamos dvi eiles scenos kraštuose, kiekvienoje eilėje susikabina ištiestomis rankomis.

Dvyliktoji figūra Pynučių supynimas (8 tkt.). 1-8 taktai

Gilumoje stovinčios merginos pradeda pinti pynutę. Eidamos paprastuoju žingsniu, veda paskui save kitas merginas, pralenda pro dviejų priekyje stovinčių merginų tarpą ir ratu suka toliau. Likusios merginos seka paskui jas. Po to, apėjusios ratu ir vesdamos merginas, lenda pro sekantį tarpą ir t. t. Paskutinės eilių merginos, t. y. tos, kurios neveda, visą laiką stovi ir daro žingsniukus vietoje su lotynų šokių bateliais. Pabaigoje vedančios merginos apsisuka apie save.

Pynutės supynimas panašus į lietuviškojo Lenciūgėlio supynimą šokio gale, tik landžioti pradedama nuo kito galo.

Merginos dar pynutės pynimo metu pasisuka taip, kad pynutę užbaigtų ne nugara žiūrovus, bet šonu (vedančios merginos priešais viena kitą, scenos viduryje).

Tryliktoji figūra Ėjimas į priekį (8 tkt.).

1-8 taktai

Merginos, nepasileisdamos rankomis, su pirmuoju žingsniu pakelia jas aukštyn, pasisuka veidu į žiūrovus ir pakaitiniu žingsniu eina į priekį. Pynutės supynimo metu vedusios merginos (dabar einančios scenos centre) tarpusavy taip pat susikabina rankomis.

Paskutiniame takte visos merginos lenkiasi, rankas su vainikėliais nuleidžia žemyn.

Po šokio merginos pasisuka kairėn ir išeina viena paskui kitą į dešinę scenos pusę.

Dainų šventėje Vesniankos ratelius reikia jungti po du. Kadangi Džigūno metu aikštėje merginų nebus, tad pats susijungimas keblumų nesudaro. Vieno ratelio merginos, susikabinusios grandine, prisijungia prie kito ratelio taip pat susikabinusių merginų.

Nuo pirmosios figūros iki penktosios bendrame ratelyje šoka du jungtiniai rateliai. Penktosios figūros metu galima pereiti prie bendro visiems šokėjams brėžinio; čia patartina sujungti į linijas bei didesnius ratus. Tai žymiai pagyvina ir paįvairina visą šokį.

Liaudies šokio žingsniu: Džigūnas ir Gyvataras

Article Categories:
Paslaugų pristatymas

Comments are closed.