Vas 8, 2022
125 Views
Komentavimas išjungtas įraše Strazdanos — įgimta kai kurių žmonių odos savybė

Strazdanos — įgimta kai kurių žmonių odos savybė

Written by

Daugeliui kelia nerimą strazdanos ir pigmentinės dėmės, ypač pavasari ir vasarą. Strazdanos — įgimta kai kurių žmonių odos savybė. Dažniau pasitaiko jos šviesiaplaukiams, būna nuolat, žiemą išblykšta, bet visiškai neišnyksta. Pavasarį, saulėtomis dienomis būtina prieš išeinant lauką patepti veido odą plonu sluoksniu specialaus apsauginio kremo nuo nudegimo „Luč”, „Sčit”, „Beriozovoja emulsija”, „Zemlianičnyj” ir kt. Strazdanoms pašalinti vartojami lupimąsi sukeliantys ir balinantys vaistai. Kuriuos iš jų pasirinkti, priklauso nuo odos jautrumo ir viso organizmo būklės. Namuose strazdanoms pašalinti galima vartoti lupimąsi sukeliančius kremus, kuriuos gamina pramonė: „Cistotel”, „Vesenij”, „Moločaj” ir kt.

Kremas „Moločaj” balina, nuo jo strazdanos ir pigmentinės dėmės išblykšta. Toks efektas gaunamas dėl to, kad , šiam kremui vartojami vaistinių augalų (karpažolės ir fitolakos) antpilai. Kadangi receptūroje yra Ianolino, spermaceto, persikų aliejaus ir kitų eterinių medžiagų, šis kremas kartu gerai suminkština ir maitina odą. Natūralūs levandos ir kraujažolės riebalai suteikia jam antimikrobinių ir priešuždegiminių savybių, savitą lauko gėlių aromatą. Kremas tepamas ant nuplautos arba losjonu nuvalytos odos, esant strazdanoms — lygiu sluoksniu kaip kaukė, o esant pigmentinėms dėmėms — ant pačių dėmių. Po 1 2 valandų kremo likučiai nuvalomi popierine servetėle. kosmetologines įstaigas dažnai kreipiasi žmonės, turintys vadinamąją vystančią odą.

Senatviniai pakitimai odoje gali pralenkti vidaus organų senėjimą arba, atvirkščiai, nuo jų atsilikti. Odai turi įtakos visų vidaus organų ir sistemų veikla, ypač vidaus sekrecijos liaukų, taip pat emocinė būsena. Per didelis protinis krūvis, neracionalus jėgų eikvojimas, neišsimiegojimas, nepakankamas buvimas gryname ore, rūkymas, piktnaudžiavimas alkoholiu, netvarkinga mityba blogai veikia. odą ir paspartina per ankstyvą jos vytimą. Gydytojų kosmetinės galimybės papildo tas priemones, kurių tikslas — pašalinti odos vytimo priežastis.

Gerai padeda masažas, kaukės, aliejiniai kompresai. Prieš darant maitinamąją kaukę, kaklo oda patrinama tamponu, suvilgytu agurkų arba citrinos sultimis, kurių galima pridėti ir į maitinamuosius kremus. Dažnai vartojamas mišinys, kurio receptą pasiūlė Leningrado gydytojai. Išverdamos 2 bulvės, nulupamos, sugrūdamos, į karštą košę įdedama 1 arbatinis šaukštelis alyvų aliejaus ir glicerino. Šis mišinys tepamas ant marlinės servetėlės, kuri dedama ant kaklo, marlė iš viršaus uždengiama tankiu audiniu ir gerai apvyturiuojama. Po 15-20 minučių kompresas nuimamas, kaklas apiplaunamas šiltu vandeniu, patrinamas tamponu, suvilgytu liepžiedžių antpilu, ir tepamas riebiu kremu, ištepus laikoma 30 40 minučių. kaukių sudėtį įeina įvairūs komponentai, iš jų ir įvairių vaistų formų pavidalo (sultys, milteliai, ekstraktas ir kt.) augalinės kilmės preparatai, įvairios aktyvios medžiagos (gyvsidabris balinimui, dezinfekuojančios ir kt.).

Kaukės veikia nevienodai (selektyviai), priklausomai nuo vyraujančių jose vienų ar kitų medžiagų (minkštinančiųjų, dezinfekuojančiųjų, pašalinančių riebalus, maitinančių, balinančiųjų). Iš minkštinančių maitinančių kaukių galima paminėti vaisių ir uogų bei daržovių. Jose yra vitaminų, organinių rūgščių, mikroelementų, jos vartojamos esant bet kokiai odai.

Article Categories:
Gėles

Comments are closed.